שתף קטע נבחר

ההרוג בפגיעת הנ"ט: משה פדר מכפר סבא

משה פדר היה בדרכו למקום העבודה בקיבוץ ארז כשטיל הנ"ט פגע ברכבו והרג אותו במקום. "האהבה בינינו פרחה", אמרה זוגתו ששכלה את בעלה הראשון באסון המסוקים לפני 22 שנה

 

משה פדר, בן 68 מכפר סבא, נהרג היום (א') מפגיעה ישירה של טיל נגד טנקים ליד שדרות, בזמן שסמוך מאוד למקום חלף אוטובוס חיילים. הוא פונה מהמקום לבית החולים ברזילי באשקלון, שם נקבע מותו. פדר השאיר אחריו שני ילדים: עמית (35) ונמרוד (34).

 

משה פדר ההרוג מירי הרקטה לעבר רכב באור הנר (באדיבות המשפחה)
פדר ובת זוגו איריס עדן(באדיבות המשפחה)
 

 

משה פדר ההרוג מירי רקטה לעבר רכב באור הנר, עם ילדיו עמית ונמרוד (באדיבות המשפחה)
פדר וילדיו(באדיבות המשפחה)
 

 

איריס עדן, זוגתו של פדר ב-17 השנים האחרונות, אמרה כי "זו שעת כאב וצער. עברתי כמה דברים בחיים ולא הייתי צריכה הודעה רשמית על מותו. הוא היה האהבה השנייה שלי, איש טוב לב ונדיב, הקמנו משפחה יחד עם הילדים והנכדים המשותפים בשלוש השנים האחרונות. זה כאב גדול, גם בשביל הילדים שלי ובייחוד בשביל הילדים שלו, אחותו והאחיינית שלו. רק לאחרונה חזרנו מטיול בן שבועיים בחו"ל. משה אבא למופת, אהוב ויקר על כל החברים שלנו. איזו טרגדיה גדולה".

 

איריס שכלה את בעלה הראשון, ישיש עדן, באסון המסוקים לפני 22 שנה. "כשישיש נהרג", אמרה, "אמרתי לעצמי - זה דווקא היה המזל שלה שהיא לא התמודדה עם מותו. גם כשמבטיחים לך שיש על מי לסמוך, לא לעולם חוסן".

 

ארכיון ידיעות- כתבה על עדן ישיש ז
בעלה הראשון של איריס עדן, בת זוגו של משה פדר שנהרג מירי רקטה(באדיבות ידיעות אחרונות)

פגיעה רכב ליד יד מרדכי רקטה רקטות הסלמה דרום עזה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

פגיעה רכב ליד יד מרדכי רקטה רקטות הסלמה דרום עזה (צילום: AFP)
המכונית אחרי פגיעת טיל הנ"ט(צילום: AFP)


בחמאס לקחו אחריות על הפגיעה הקטלנית. הפגיעה שהובילה למותו של משה התרחשה בעיצומו של מטח כבד מרצועת עזה, בזמן שנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין סייר בעוטף עזה.

 

שכניו של פדר קיבלו את הידיעה על מותו בהלם: "שמענו את השם בטלוויזיה, ראינו את הרכב שלו והבנו שזה משה, השכן שלנו." עוד סיפרו כי "הוא אדם שהוא מלאך. הבנאדם היה הולך בבוקר לעבודה וחוזר בלילה. הוא עבד באיטום. כנראה שהוא נשלח לעבוד באשקלון ושם הוא חטף. אנחנו יודעים שהוא גרוש ויש לו בת בן ונכדים".

 

  

מירה, שכנה נוספת, סיפרה כי הוא היה "שכן שקט. נעים. שהייתה לי בעיה הוא עזר לי. אדם נחמד. תמיד עם חיוך. הוא גר לבד ולפעמים הייתי רואה אותו. היה לו רכב של החברה שבה הוא עבד ועליו היה כתוב 'ארז'. הבת שלי סיפרה לי על זה וקיבלתי הלם. ראיתי בחדשות את האוטו שלו. איזה גורל? הוא נסע מכפר סבא לדרום וחטף פגיעה ישירה".

 

לפני כשבוע, סיפרו השלושה, פדר חזר מחופשה בגואטמלה שממנה התלהב מאוד. "הוא אהב שני דברים: את העבודה ואת החופשות. הוא דיבר הרבה על גווטאמלה ועל הכיף שהוא עשה שם", אמר אשורי. "זה מדהים שהוא עבד כפי שהוא עבד בגיל 68, עדיין על סולמות ועל גגות. בכל פעם שהיינו על גג הוא דיבר על החיים ועל הנכדים שהוא אהב, נתן לי מחכמת החיים שלו ומהאהבה שלו לנכדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים