שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חשש לכניסת נחיל ארבה באזור הערבה

  ממשרד החקלאות נמסר כי פרטים בודדים של ארבה נצפו הבוקר ביישובים בערבה התיכונה. צוותים של המשרד מטפלים בארבה, המזיק לחקלאות

  אחרי החיפושיות השחורות - הארבה עשוי להגיע: משרד החקלאות הודיע הבוקר (יום ב') על חשש לכניסתו של נחיל ארבה לשטחי ישראל מכיוון ירדן, באזור הערבה התיכונה.

   

  נחילי ארבה בדרום. ארכיון

  נחילי ארבה בדרום. ארכיון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ממשרד החקלאות נמסר כי פרטים בודדים של ארבה נצפו הבוקר ביישובים בערבה התיכונה. צוותי השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות נמצאים במקום ומטפלים באירוע.

   

  במשרד החקלאות, שנערך להגעת הארבה, אמרו כי נחילי ארבה לא מסכנים בני אדם ובעלי חיים, ומהווים רק "מטרד" באוויר ומזיק לחקלאות. המשרד נערך לוגיסטית ומקצועית לקראת אירוע מתמשך מסוג זה.

   

  הפעם האחרונה שבה ארבה הגיע לישראל הייתה בשנת 2013, כאשר צפה משרד החקלאות מבעוד מועד את כניסתם של להקות ארבה ותנועתן מאילת ועד הערבה. במהלך מיגור התופעה ועד לסיומה, פעלו צוותים של משרד החקלאות לניטור השטחים ולריסוס מהקרקע ומהאוויר על בסיס יומי, הן מהאוויר והן מהקרקע, עד לסיומה, וזו לא הותירה נזקים ממשיים בחקלאות המקומית.

   

  ארבה המדבר הוא מזיק חקלאי בולט של צמחים. שכיחותו בשטחי המדינה תלוי, בין היתר: במזג אוויר, בלהקות ארבה, גודלן ומהירות נדידתן. תפוצתו נרחבת, קרוב ל- 30 מיליון קמ"ר ב-60 מדינות. הארבה ניזון ממגוון רחב ביותר של מיני צמחים, וכן מעלים, פרחים, פירות, זרעים וקליפות עצים.

   

  מהוועדה החקלאית בערבה התיכונה נמסר כי עקב ההתראות של משרד החקלאות הוקמו צוותי ריסוס, שיפעלו עם יגיע הארבה מירדן. "בשלב זה אין סכנה לחקלאות, הכול תלוי במצב הרוחות בהמשך היום", אמרו בוועדה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים