שתף קטע נבחר

"בגלל האירוויזיון": יהדות התורה ביטלה פגישה עם הליכוד

נציגי יהדות התורה ביטלו פגישה במסגרת המשא ומתן הקואליציוני עם נציגי הליכוד. גורמים במפלגה: "מדובר באקט מחאתי בשל מתן היתרי עבודה בשבת לצורך קיום האירוויזיון". ביהדות התורה מחו גם על הכוונה להעניק להם את משרדי המדע ואיכות הסביבה

 

יעקב ליצמן ויריב לוין (צילום: עמית שאבי )
יעקב ליצמן ויריב לוין(צילום: עמית שאבי )

יהדות התורה ביטלה פגישה במסגרת המשא ומתן הקואליציוני עם הליכוד. לטענת גורמים במפלגה, הפגישה בוטלה כאקט מחאה על מתן היתרי עבודה בשבת לצורך קיום האירוויזיון.

 

הפגישה בין נציגי יהדות התורה לליכוד נקבעה להיום ב-13:00, אך זמן לא רב לפניה הודיעו צוות המשא ומתן של יהדות התורה על ביטולה כצעד מחאה. גורמים במפלגה טענו כי ההצעות שמונחות על השולחן מטעם נציגי הליכוד אינן אטרקטיביות עבורם, בין היתר מכיוון שמוצעים להם משרדי המדע ואיכות הסביבה.

 

בצוות המשא ומתן הקואליציוני חברים יו"ר המפלגה וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, יו"ר ועדת הכספים משה גפני וחברי הכנסת אורי מקלב ומאיר פרוש.

 

אתמול אישרה ועדת ההיתרים לעבודות בשבת הנפקת היתרי עבודה בשבת לצורך קיום האירוויזיון. לטענת גורמים ביהדות התורה אישורים אלו הם רחבי-היקף בצורה ש"לא נראתה עד היום" ולא ייתכן שתוך כדי משא ומתן קואליציוני עם המפלגות החרדיות הממשלה תאשר עבודות בשבת.

 

בכיר ביהדות התורה אמר כי "אתמול הציעו לנו חברות בקבינט ותפקיד של סגן ראש הממשלה, אבל אנחנו רוצים משרד ולא קשקושים. נוסף על ועדת הכספים ותיק הבריאות - אנו רוצים את תיק השיכון, או הרווחה או הכלכלה".

 

ענבר אורן, סמנכ"לית ישראל חופשית, אמרה: "ביטול הפגישה עם הליכוד והתבטאויות נציגי יהדות התורה מעידים על כוונותיהם להשתיק את קולם של רוב אזרחי מדינת ישראל שלא מקיימים אורח חיים דתי אדוק. אם נציגי יהדות התורה לא מוכנים לכבד את אורח החיים החילוני של רוב אזרחי המדינה, הם לא צריכים לשבת בממשלת ישראל, נקודה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
הפגישה בוטלה
צילום: עמית שאבי
מומלצים