שתף קטע נבחר

חודש הרמדאן החל: "מקווים שהפעם לא תהיה אלימות"

אחרי ריבוי של אירועי אלימות בשנה שעברה, תושבי המגזר הערבי רוצים "שקט ברמדאן ובכל השנה". במשטרה סיימו את ההיערכת לצום ופרסו כוחות גדולים לשמירה על הסדר הציבורי

חודש הרמדאן, שבו צמים המוסלמים כ- 15 שעות ביום, החל אתמול לפנות בוקר (ב'). הצום יתחיל מדי יום בשעה 4:20 לפנות בוקר ויסתיים בשעה 19:30 בערב. בשעות האלו חל איסור אכילה, שתייה, עישון וקיום יחסי מין.

 

ממסגד אלאקצא תפילת אלתראויח ()
מתפללים במסגד "אל אקצה"

אתמול התקיימו תהלוכות לרגל רמדאן שבהן השתתפו ילדים, נשים וגברים ובחלק מהאזורים חלקו פרחים ותמרים. בהרבה מקומות בעלי עסקים הכינו את עצמם והביאו דברים מיוחדים והודיעו על מבצעים לאורך כל החודש.

 

בחודש הרמדאן בשנה שעברה אירעו כמה אירועי אלימות קשים בקרב האוכלוסייה המוסלמית בישראל, בהם הרצח של סמר חטיב בת ה-33 מיפו. ראניה מסארוה תושבת אזור ואדי ערה אמרה: "בדרך כלל צריכים לנצל את חודש רמדאן לתפילות ולאירועים מיוחדים. מקווה שהפעם לא תהיה אלימות. רוצים שקט ברמדאן ובכל השנה. מספיק מה שעובר עלינו".

 

ראש עיריית טייבה עורך דין שועאע מנצור מסארוה אמר כי "זאת השנה הרביעית שבה עיריית טייבה, מקיימת פסטיבל הגדול ביותר במגזר הערבי – 'רמדאן מרקט'. הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 19.5 עד 28.5, באזור העיר העתיקה 'אלעמרי', אשר יואר וימותג לכבוד האירוע".

חגיגות רמדאן בטייבה ()
חגיגות רמדאן בטייבה

חגיגות רמדאן בטייבה ()
חגיגות רמדאן בטייבה

הוא הוסיף כי "האירוע יכלול מתחם במה מרכזית שמיועדת לסדנאות בישול של מיטב השפים בארץ, בנוסף למופעים והצגות לכל המשפחה, מתחם דוכני מכירות ומזון שיעמוד לרשות המבקרין בשעות הםעילות של הפסטיבל בנוסף לבית קפה, מתחם לונה פארק שמיועד לילדים ונוער ויכלול עמדות לונה פארק כגון: פארק חבלים, ספינה פיראטית ועוד".

 

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל סיימה בימים את היערכותה לקראת חודש הרמדאן. במסגרת ההיערכות במהלך החודש ייפרסו כוחות גדולים של שוטרים לשמירה על הסדר הציבורי ותחושת הביטחון של תושבי המגזר הערבי במשולש. היערכות המשטרה היא על מנת לאפשר מחד את חופש הפולחן והמצד האחר לשמור על צורכי הביטחון ושלום הציבור ולתת מענה מיטבי לצרכים ביטחוניים".

חגיגות רמדאן בקה אל גרבייה ()
חגיגות רמדאן בקה אל גרבייה

במשטרה ציינו כי "משטרת ישראל תפעל במהלך כל החודש בכוחות מתגברים על מנת לאפשר ולשמור על השקט, הרוגע והסדר ועל מארג חיים תקין של תושבי האזור, שגרת חיים של המתפללים, הסוחרים ותושבי הערים והכפרים במשולש ולדאוג להכוונת והסדרת התנועה. המשטרה תגביר במהלך חודש הרמדאן את הסיורים המשטרתיים, בדגש על מקומות עם ריכוזי קהל ותגביר את הפיקוח בכבישים".

 

"משטרת ישראל תפעל על מנת לתת מענה מיטבי לכל תרחיש ולכל אתגר ולאפשר את קיומן של התפילות ולוודא שאף גורם לא ינצל את אותן תפילות להפרת הסדר הציבורי. משטרת ישראל קוראת לכלל המתפללים לחגוג את חגם ולהישמע להוראות השוטרים בשטח לשם שמירה על הסדר. משטרת ישראל תפעל בנחישות נגד כל גורם שינסה להפר את הסדר ולפגוע בקיומו התקין של חודש רמדאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים