שתף קטע נבחר

אוניברסיטת ת"א תעניק אות למייסדי SpaceIL

שלושת מייסדי העמותה, שבנו חללית שכמעט נחתה על הירח, יקבלו בשבוע הבא את האות על הצלחתם האיתנה בהצבת ישראל על מפת חקר החלל ועל הגאווה שעוררו בקרב מיליונים

אות נשיא אוניברסיטת תל אביב יוענק בשבוע הבא לשלושת מייסדי SpaceIL - יריב בש, יונתן ויינטראוב וכפיר דמרי. השלושה ייסדו את העמותה, שבנתה ושיגרה לירח את החללית בראשית.

 

צוות SpaceIL ו תעשייה אווירית ליד דגם של חללית בראשית (צילום: רויטרס)
שלושת מייסדי עמותת SpaceIL וברקע דגם החללית(צילום: רויטרס)

 

באוניברסיטת תל אביב אמרו כי האות יוענק לשלושה כהוקרה על הצלחתם האיתנה בהצבת ישראל על מפת חקר החלל ועל הגאווה שעוררו בקרב מיליונים, על תוכניות החינוך שלהם המעודדות ישראלים צעירים לפנות לתחומי המדע והטכנולוגיה, על טיפוח איכויות מנהיגותיות ועל תרומתם למעמדה הבולט של ישראל כמרכז חדשנות עולמי.

 

באותו אירוע, המתקיים מדי שנה, תעניק האוניברסיטה תואר דוקטור לשם כבוד לד"ר ג'נט ילן, שכיהנה כו"ר הבנק המרכזי של ארה"ב בשנים 2014-2018. . התואר יוענק לה בין היתר לאות הוקרה על מעמדה הרם ופועלה המוערך בתחומי הכלכלה, בקביעת מדיניות ובשירות לציבור.

 

מי שעוד תקבל את התואר היא ד"ר נגוזי אוקונג'ו-איוולה, לשעבר שרת האוצר של ניגריה. היא כיהנה בעבר כמנכ"לית הבנק העולמי, הייתה האישה הראשונה בתפקיד שרת האוצר ושרת החוץ של ניגריה ונכללה במשך חמש שנים ברציפות ברשימת הנשים החזקות בעולם של מגזין פורבס. התואר יוענק לה לאות הוקרה על השפעתה הרבה כאחת ממובילי הרפורמות החשובים בעולם בתחום המדיניות הציבורית.

 

התואר יוענק גם לד"ר שלמה מרקל - סגן נשיא במשרד המדען הראשי בחברת ברודקום העולמית, פרופ' אדריאן קריינר מארצות הברית, דיליפ שנגווי מהודו - מייסד ענקית התרופות סאן פארמה , סילבן אדמס - מייסד מכון אדמס לספורט, לורה וולפסון-טאונזלי - פילנתרופית בריטית רבת פעלים ויו"ר קרן משפחת וולפסון.

 

  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
דמרי וויינטראוב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים