שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברקת: "סער שגה בביקורת שלו על נתניהו ובעיתוי שלה"
  הח"כ הטרי ביקר את השר לשעבר ואמר: "הוא לא נחשף לכל הפרטים שיש בקבינט". על סבב הלחימה בדרום אמר ברקת כי אנו שלם עם תוצאותיו והוסיף: "כולנו מבינים שלא נגמרה המערכה"

   

   

  הח"כ הטרי וראש העיר ירושלים לשעבר ניר ברקת שוחח הבוקר (ג') עם אולפן ynet על הקמת הממשלה החדשה. "לדעתי אין סוגיות שלא יחברו את הקואליציה כפי שהייתה מחוברת בעבר. המו"מ זה תמיד בשלבים האחרונים יש את האתגרים האחרונים, אבל אני מאוד אופטימי ומאמין שראש הממשלה יוכל להציג ממשלה מאוד מהר", אמר ברקת.

   

  על האפשרות שחברו למפלגה גדעון סער יכהן כשר בממשלה הבאה, במיוחד לאור הביקורת על ראש הממשלה אחרי ההסלמה בדרום, אמר ברקת כי "את זה צריך לשאול את ראש הממשלה". הוא התייחס גם לביקורת של סער ואמר: "אני חושב שהוא שגה בתוכן ובעיתוי. כשאני מדבר עם חברי הקבינט, שהכל מונח בפניהם, אני שומע שיקול דעת ואני שומע שהם שלמים עם ההחלטות שהתקבלו, למרות שברור שהמערכה לא הסתיימה, לא בדרום, לא בצפון, לא ביהודה ושומרון".

  ניר ברקת (צילום: אלכס קולומויסקי)
  ניר ברקת(צילום: אלכס קולומויסקי)

  בנימין נתניהו גדעון סער (צילום:EPA, אבי מועלם)
  "עיתוי הביקורת לא נכון וגם התוכן". סער ונתניהו(צילום:EPA, אבי מועלם)

  "גם כשהיה לנו אירועים ביטחוניים בירושלים נשכנו שפתיים ונתנו את המנדט לממשלה ולקבינט ולצה"ל ולמשטרה לעשות את העבודה שלהם. העיתוי הוא לא נכון וגם התוכן כי בסוף הוא לא נחשף לכל הפרטים שיש בקבינט, גם אני לא אבל אני שומע ואני באמת סומך על הקבינט ועל רה"מ".

   

  ברקת התייחס גם לסיום סבב הסלמה בדרום ואמר כי אינו שלם עם תוצאותיו. "כולנו מבינים שלא נגמרה המערכה. גם רה"מ וצה"ל לא אמרו שנגמרה המערכה. אבל כאן בדיוק נכנס, עזה במצב הולך ומדרדר, ואנחנו גם שומעים פנימית את האינתיפאדה הפנימית שיש להם בתוכם, יש לנו אחריות לוודא שאין שם בעיות הומניטריות. המצב הוא לא כזה פשוט כפי שמתואר", אמר, "בקבינט הדברים יושבים על השולחן ואנחנו חייבים לסמוך על רה"מ והקבינט. מי שרוצה להעיר הערה, במיוחד בתוך הליכוד, לא דרך התקשורת, הדרך הנכונה לעשות את זה להעביר את המסרים ישירות".

   

  הוא התייחס גם להחלטת בג"ץ להתיר כניסת 100 פלסטינים לטקס זיכרון ישראלי-פלסטיני, בניגוד לעמדת ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו: "אני מאוד לא מתחבר לחיבור הזה בין קורבנות לבין טרוריסטים, זה לא דבר נכון, אני מוחה על העניין הזה. מצד שני יש בית משפט גבוה לצדק, נקבל את ההחלטות שלו, גם כשאנחנו לא אוהבים אותן. אני באופן אישי ממש לא מתחבר לנושא הזה, זה מעורר בי די חלחלה אפילו, אני חייב לומר באופן אישי".

   

  על הרצון של חברו למפלגה השר יריב לוין וח"כ בצלאל סמוטריץ' מאיחוד מפלגות הימין לקידום צעדים נגד בג"ץ אמר: "היום התחושה היא, בוודאי בימין, שאין איזונים וצריך להתמודד עם האיזונים העדינים הללו ולתקן, כך שהמערכת השופטת לא תוכל לפסול כל חוק של המערכת המחוקקת. יש מודלים אחרים בעולם שצריך להסתכל עליהם. אני, אגב, טוען שצריך להגיע בהסכמה עם בג"ץ על התיקונים הללו, אבל לא לחשוש מלתקן תיקונים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים