שתף קטע נבחר

הפרקליטות הודיעה למיקי גנור: הסכם עד המדינה מבוטל

לאחר שחזר בו מגרסתו במשטרה, הודיעה הפרקליטות רשמית לפרקליטיו של עד המדינה בפרשת הצוללות כי ההסכם עמו מבוטל: "ניתן להשתמש בהודאותיו נגדו ונגד אחרים ובכל המסמכים שמסר"

מיקי גנור בדיון בבית משפט השלום בראשל
מיקי גנור בבית המשפט בחודש שעבר(צילום: יריב כץ)

הפרקליטות הודיעה הבוקר (יום ג') לפרקליטיו של מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות, על ביטול הסכם עד המדינה עמו. בעקבות ביטול ההסכם, נראה כי נגד גנור יוגש כתב אישום בפרשה.

 

פרקליטת מחוז תל אביב ליאת בן ארי שוויקי כתבה לפרקליטיו: "הריני להודיעכם כי החלטתי על ביטול ההסכם עם מרשכם על כל המשמעויות הנגזרות מכך, לרבות היכולת לעשות שימוש בכל ראיה שנאספה לפני חתימת ההסכם, לאחריו או כתוצאה ממנו. ובכלל זה להשתמש גם בהודאותיו של מרשכם עצמו נגדו, ונגד אחרים ובכל המסמכים שמסר".

 

 

עו"ד בן ארי שוויקי הסבירה כי החלטתו של גנור לחזור בו מהגרסה שאותה מסר במהלך חקירת הפרשה, היא זו שהובילה לביטול ההסכם עמו. "אני קובעת כי מרשכם הפר את הסכם עד המדינה שנחתם עמו", ציינה פרקליטת המחוז, "הן בשל מסירת גרסאות השונות באופן מהותי מגרסאות קודמות שמסר בסמוך ולאחר חתימת ההסכם, והן בשל הפגיעה במהימנותו הנגזרת ממסירת גרסה חדשה זו".

 

היא הוסיפה כי "החל מ-23 במרץ ועד לשחרור מרשכם למעצר בית, החליט גנור לשתף פעולה והחל לשמור על זכות השתיקה - פעולה שאף היא כשלעצמה מהווה הפרה של התחייבויותיו לפי ההסכם".

 

פרקליטת המחוז ציינה במכתבה כי המתינה למכתב ו/או הסבר מפרקליטיו של גנור, עורכי הדין בעז בן צור ומאיר ארנפלד, בנוגע לעדות החדשה שמסר מרשם בטרם החלטתה הסופית. המועד האחרון למסירת טענותיו של גנור היה עד ליום ראשון החולף.

עו
עורכי הדין ארנפלד ובן צור(צילום: מוטי קמחי)

 

ליאת בן ארי  (צילום: מוטי קמחי)
פרקליטת המחוז, עו"ד בן ארי(צילום: מוטי קמחי)

 

פרשת הצוללות ()

במסגרת החתימה על הסכם עד מדינה, הפליל גנור בעדויותיו כמה מעורבים בפרשה ובכללם מפקד חיל הים לשעבר אלוף במיל' אליעזר (צ'ייני) מרום, בן דודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו עו"ד דוד שמרון, ראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף וכן את דוד שרן, לשעבר ראש לשכת ראש הממשלה.

 

בנובמבר בשנה שעברה הודיעה המשטרה כי נמצאה תשתית ראייתית להגשת כתבי אישום נגד אלוף במיל' מרום, עו"ד שמרון, בר יוסף, שרן וכן נגד יו"ר קרן היסוד, השר לשעבר מודי זנדברג ונגד תא"ל במיל' שייקה ברוש.

 

ההסכם - והחזרה ממנו

גנור היה אמור לשלם במסגרת ההסכם קנס של 10 מיליון שקלים ולרצות שנת מאסר בגין עבירות של מתן שוחד על מנת לזכות בייצוג המספנה הגרמנית טיסנקרופ מול משרד הביטחון.

 

במסגרת ההסכם שנחתם ביולי 2017, התחייב גנור למסור הודעות אמת מפורטות על כל הידוע לו בנוגע לפרשה של רכישת ציוד לחימה ימי. גנור נעצר במרץ השנה לאחר שפרקליטיו הודיעו כי הוא מבקש לחזור בו מהדברים שמסר במשטרה.

 

גנור נחקר מאז שחזר בו שבע פעמים, ובמהלך חקירותיו שינה פרטים עובדתיים מהותיים שנוגעים לעבירות המעורבים בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים