שתף קטע נבחר

מורים מעל ומעבר: 50 המורים שעלו לשלב הכמעט סופי של תחרות "המורה של המדינה"

אלפי ההמלצות על מורים הגיעו השנה במסגרת תחרות "המורה של המדינה", מתוכן בחרנו את 50 המורים שבלטו מעל כולם והנה הם לפניכם. ששת הזוכים בתחרות שיזמו הסתדרות המורים, מפעל הפיס, "ידיעות אחרונות" ו-ynet יוכרזו ב-13 ביוני בטקס חגיגי במעמד נשיא המדינה

בשיתוף מפעל הפיס והסתדרות המורים

 

גאים בכל אחת ואחד: השנה האחת-עשרה של תחרות "המורה של המדינה" יצאה לדרך בתחילת חודש מארס השנה עם הזמנה להמליץ על המורים האהובים שלכם, אלו ששינו את חייכם. אלפי המלצות התקבלו על-ידי תלמידים, הורים, בני משפחה ועמיתים לעבודה, ומלאכת צוותי השופטים והמעריכים הייתה השנה מורכבת וסיזיפית מתמיד. לפניכם, תמונותיהם של 50 המורים המצטיינים שהעפילו לשלב המתקדם בתחרות ומהם יוכתרו שישה מורים בתואר "המורה של המדינה" לשנת 2019.

 

מיזם "המורה של המדינה" - המשותף ל"ידיעות אחרונות", ynet, מפעל הפיס והסתדרות המורים - נועד לתת במה לעבודתם של אנשי חינוך מצטיינים בישראל, שהרימו תרומה יוצאת דופן במסגרת פעילותם החינוכית לאורך השנים. מורים שהעזו לחלום, לשנות, ליצור, לפתח ולחשוב מחוץ לקופסה. מורים שהיו אוזן קשבת לתלמידיהם, שידעו להכיל, לקדם, להאמין ולהיות שם כדי לתמוך, לעודד ולהגיד מילה טובה.

 

השנה הוספנו את מסלול המורה המבטיח שיועד למורים העוסקים במקצוע ההוראה שלוש שנים ומטה. בנוסף, ששת המורים הזוכים יקבלו כל אחד ואחת מלגה בסך 15 אלף שקל מתנת מפעל הפיס ואותה יוכלו לתרום לקהילה.

  

תהליך סינון המועמדים נערך בסיוע מכון קינן שפי וכלל בדיקה של ההמלצות וראיונות טלפוניים עם מנהלי בתי־הספר של המורים המומלצים. בעמל רב נבחרו מתוך שפע המורים המצטיינים אלו שחשבנו שהם המתאימים ביותר. אל השלב הכמעט סופי - שלב הראיונות פנים אל פנים - הגיעו 50 המורים שלפניכם. מדובר בקבוצה איכותית ויוצאת דופן של מורים ומורות, שמגלמים באישיותם ובמקצועיותם את כל מה שאנחנו רוצים לראות במערכת החינוך הישראלית - מורים שהזכירו לכולנו ש"מורה לחיים" זו לא סתם סיסמה.

  

השבוע ראיינו את 50 המועמדים לתואר "המורה של המדינה" אנשי חינוך בגימלאות ועיתונאי "ידיעות אחרונות" ו-ynet. בראיונות המרתקים סיפרו המורים המורים הנרגשים את סיפוריהם האישיים והרחיבו על הדרך שבה הם רואים את תפקידם בהוראה. בעקבות הראיונות האישיים ייבחרו מבין 50 המורים 15 מועמדים שיעלו לשלב הבא - ראיון בפני ועדה ציבורית. בתום השלב הזה ייבחרו שישה מורים שיזכו בתואר "המורה של המדינה". 

 

הוועדה הציבורית מורכבת מאישים בכירים בתחומי החינוך, החברה והכלכלה. ואלה הם חברי הוועדה: מרים פרץ - אשת חינוך, כלת פרס ישראל, אמם של סגן אוריאל ורס"ן אלירז פרץ שנפלו בהגנה על המולדת; הרב שי פירון, ממייסדי תנועת פנימה, שר החינוך לשעבר; אביגדור יצחקי - יו“ר מפעל הפיס; עמרי לוטן - מנכ"ל מפעל הפיס; עדינה בר־שלום - מייסדת המכללה החרדית בירושלים, בתו של הרב עובדיה יוסף; דורון אלמוג - אלוף במיל', יו"ר עלה נגב־נחלת ערן, חתן פרס ישראל תשע"ו; עדי אלטשולר - מסיידת תנועת כנפיים של קרמבו, זיכרון בסלון ובתי־הספר המכילים; יעל ארד - מומחית ליזמות ולפיתוח עסקי, מנהלת מותגי ויאקום בישראל, זוכת המדליה האולימפית הראשונה של ישראל, ברצלונה 92'; יובל וגנר - מייסד ונשיא עמותת נגישות ישראל; קרנית גולדווסר - פעילה חברתית ומקדמת נושאים ירוקים; סיגל קנוטופסקי - מנכ"לית עמותת עולים ביחד; פרופ’ עליאן אלקרינאוי - אוניברסיטת בן־גוריון בנגב; שרה ישראלי - יו"ר אגף פיתוח מקצועי בהסתדרות המורים; גבי טייטל - סמנכ”ל בנק מסד; אלון פוטרמן - מנכ”ל תלמ”א; טובה דורפמן - מנכ”לית קרן שטיינהרדט.

 

ששת הזוכים יוכרזו בטקס חגיגי שייערך ב-13 ביוני במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. הם יזכו בהשתלמות יוקרתית בארצות-הברית, מתנת תלמ"א (תוכנית לאומית למצוינות באנגלית), הממומנת על ידי קרן משפחת שטיינהרדט בישראל וקרן שוסטרמן, וכן, כפי שצוין, הזוכים יקבלו, כל אחד ואחת, מלגה בסך 15 אלף שקל מתנת מפעל הפיס עבור תרומה לקהילה. כל 15 המועמדים שיגיעו למעמד הגמר יזכו בתעודת הוקרה ובמחשב נייד אישי מתנת בנק מסד.

 

הכירו את 40 המורים הוותיקים שעלו לשלב זה:

50 המורים שעלו לשלב הכמעט סופי בתחרות המורה של המדינה 2019 (צילומים: צביקה טישלר, אביגיל עוזי)
(צילומים: צביקה טישלר, אביגיל עוזי)

 

הכירו את 10 המורים המבטיחים שעלו לשלב זה:
50 המורים שעלו לשלב הכמעט סופי בתחרות המורה של המדינה 2019 (צילום: צביקה טישלר)
(צילום: צביקה טישלר)

  

בשיתוף מפעל הפיס והסתדרות המורים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
גאווה של כולם
צילום: shutterstock
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים