שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרקליט נתניהו אסף את חומרי החקירה: "יתואם מועד לשימוע"
  ראש הממשלה הודיע כי הגיע עם פרקליטיו להסדר זמני על תשלום מקדמה לשכר טרחתם "כדי להתגבר על המכשול הראשוני של בחינת החומרים לשימוע". עם זאת, חומרי החקירה נאספו ממשרדי היועמ"ש רק על ידי עו"ד עמית חדד

  בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: אמיל סלמן)
  בנימין נתניהו(צילום: אמיל סלמן)

  אחרי הסירוב המתמשך לאיסוף חומרי החקירה, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (יום ג') כי פרקליטיו פנו ליועץ המשפטי לממשלה כדי לקבל אותם. בהודעה מטעמו של נתניהו נמסר כי הוא ופרקליטיו "הגיעו להסדר זמני על תשלום מקדמה לשכר טרחתם כדי להתגבר על המכשול הראשוני של בחינת החומרים לשימוע".

   

  עוד נמסר: "ראש הממשלה עומד על זכותו לקבל סיוע כספי להגנתו המשפטית, כמו כל איש ציבור, אל מול סכומי העתק שהמדינה הוציאה בעניינו. לפיכך, פנו פרקליטי ראש הממשלה נתניהו לקבל את החומרי החקירה". עם זאת יצוין כי החומר נאסף רק על ידי עו"ד עמית חדד ולא נאסף על ידי פרקליטיו האחרים של נתניהו, עורכי הדין נבות תל צור ופיני רובין. בשלב זה לא ידוע אם גם עימם הגיע נתניהו להסדר כספי.

   

  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אישר את ההודעה ומסר כי "לשם קידום הליך השימוע וקביעת המועד בהתאם, הגיעו לפני זמן קצר אל משרדי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) נציגים מטעם ראש הממשלה ואספו את ליבת חומרי החקירה בעניין מרשם.

   

  אביחי מנדלבליט באוניברסיטת בר אילן (צילום: מוטי קמחי)
  אביחי מנדלבליט(צילום: מוטי קמחי)

  "כפי שהבהירו הסנגורים, בכוונתם ליצור קשר עם לשכת היועץ המשפטי לממשלה עד ל-20 במאי לשם תיאום המועד (במידת הצורך, ייתכן כי יבקשו שהות קצרה לשם תיאום המועד)", נכתב. "כפי שמסר היועץ המשפטי לממשלה, הוא רואה חשיבות רבה בקיום הליך השימוע, וכפי שנמסר לא אחת - ככל שההליך אכן יתקיים, בכוונתו לקיימו בלב פתוח ובנפש חפצה".

   

  אתמול פרסם היועמ"ש הודעה חריגה, לפיה פרקליטיו של נתניהו סירבו לקבל את חומרי החקירה שנשלחו למשרדו של עו"ד נבות תל-צור עם שליח. מנדלבליט אמר כי סירובם של עורכי הדין תמוה וכי הוא שוקל את צעדיו הבאים.

   

  מנדלבליט התייחס לטענותיהם של עורכי הדין נגד קביעת התאריך לשימוע ואמר כי "קיים קושי רב בטענה בדבר היקף חומרים גדול או בדבר הזמן הרב הדרוש ללימודו, שעה שהיא נטענת ממי שבחר משך תקופה כל כך ארוכה שלא לקבל את חומר החקירה ולהתחיל לעיין בו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים