שתף קטע נבחר

פלסטיני שנהרג מפגיעת רקטה באשקלון הוכר כנפגע פעולות האיבה

שישה חודשים אחרי שמחמוד אבו עסבה מחלחול נהרג מפגיעת רקטה בבניין באשקלון, הודיע משרד הביטחון לקרוביו כי הוא הוכר כנפגע פעולות האיבה. המשפחה תפוצה על ידי הביטוח הלאומי ותקבל קצבה חודשית

 

מחמוד עבד אלחאמיד אבו עסבה 48 תושב חלחול הרוג אשקלון ירי רקטה רקטות עזה ()
מחמוד אבו עסבה

מחמוד אבו עסבה, פלסטיני מהעיר חלחול שליד חברון, הוכר היום (ד') על ידי משרד הביטחון כנפגע פעולות האיבה. אבו עסבה נהרג בנובמבר האחרון מפגיעת רקטה ששוגרה מרצועת עזה לאשקלון. בעקבות ההכרה יקבלו בני משפחתו של אבו עסבה מהביטוח הלאומי פיצוי כספי וקצבה חודשית בגובה של יותר מעשרת אלפים שקלים.

 

אבו עסבה (48), קבלן בניין במקצועו, נהג לישון בישראל בימי חול ולחזור לביתו בחלחול בסופי שבוע. במהלך אחת ההסלמות בדרום, ספג הבניין שבו התגורר הפלסטיני פגיעה ישירה של רקטה. אבו עסבה נהרג, ושתי נשים נפצעו אז באורח קשה.

מכתב ממשרד הביטחון ()
הודעת משרד הביטחון

מכתב מהמוסד לביטוח לאומי ()
הודעת המוסד לביטוח לאומי

 

בעקבות מות אבו עסבה, הגישו קרוביו תביעה נגד המדינה בדרישה להכיר בו כנפגע פעולות האיבה. היום, כאמור התבשרו בני המשפחה כי משרד הביטחון הכיר בדרישה.

 

עו"ד מוחמד רחאל, פרקליט המשפחה, אמר: "אנחנו מברכים על ההחלטה של משרד הביטחון. סוף סוף המשפחה תקבל פיצוי של מיליונים וקצבה חודשית של יותר מעשרת אלפים שקלים. בתקופה האחרונה התרחשו לא מעט מקרים דומים שבחלק מהם אני מייצג. המדינה צריכה להעניק פיצוי בקצבה באופן מידי. לפחות במישור הנזקי היא צריכה להכיר בקורבן ללא קשר לזהותו".

עורך דין מוחמד רחאל ()
עו"ד רחאל

בשיר, בנו של מחמוד, אמר: "מאז המקרה הביטוח הלאומי העביר לנו רק 12,000 שקלים ולא היה שום דבר מעבר לסכום הזה. אנחנו מחכים לתוצאות".

 

הבן הוסיף כי המשפחה מנהלת תביעה נפרדת נגד רשות הכבאות בשל טענה שלפיה לוחמי האש נטשו את זירת נפילת הרקטה. "הם ידעו דרך שכנים שהוא נמצא בדירה", סיפר הבן בשיר. "בזמן הזה הם היו יכולים להציל את חייו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים