שתף קטע נבחר

בתו של נסראללה: "ישראל תימחק מעל פני האדמה"

בראיון נדיר מיישרת זינב נסראללה קו עם אביה ואומרת: "גורלה של ישראל ברור לנו, אין בכלל ספק לגבי זה". על היחסים עם אביה ועל שגרת יומו של מזכ"ל חיזבאללה: "הוא חי חיים נורמליים". היא מספרת שמאז מלחמת לבנון השנייה הם מתראים רק פעמים ספורות בשנה "בגלל הסכנה הישראלית"

אתר החדשות הלבנוני "אל עהד" פרסם אתמול (ה') ראיון יוצא דופן עם זינב נסראללה, בתו של מזכ"ל חיזבאללה. בראיון מיישרת זינב בת ה-33 קו עם האמירות הקשות של אביה ואומרת: "גורלה של ישראל ברור לנו. הצבא שפעם היה בלתי מובס יימחק מעל פני האדמה ואנחנו נתפלל באל-אקצה, אין בכלל ספק לגבי זה".

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

ארה"ב בעיניה של זינב היא "השטן הגדול", וישראל בעלת בריתה, ואין לבטוח בהן. "כל הידברות או התפשרות עם ארה"ב או ישראל היא טעות, וזה בכלל לא אפשרי. ארה"ב לא יכולה לשמור על חברים, ומעניין אותה רק האנטרסים שלה והחמדנות שלה. שתיהן מנצלות את האזור שלנו", היא אומרת.

 

בנוסף, מספקת זינב גם הצצה לאורח החיים של מזכ"ל ארגון הטרור ומשפחתו ואומרת: "אבא שלי לא חי מתחת לאדמה ויש לו את כל מה שהוא זקוק לו". בראיון היא מתארת את ההשפעה של מלחמת לבנון השנייה על חיי המשפחה שלה, ועל הקשיים שהיא הביאה עליהם. "כל מה שהיה לפני מלחמת תמוז (מלחמת לבנון השנייה) היה יפה. יכולתי לבקר בבית המשפחה בנוחיות מירבית והיינו פוגשים את אבא לארוחות ערב או צהריים", היא אומרת. "לנוכח הסכנה הישראלית" המציאות השתנתה.

חסן נסראללה מזכ
נסראללה וילדיו בתמונת ארכיון שהופיעה בכתבה
 

על היחסים עם אביה בילדותה סיפרה זינב: "בגיל 10 הייתי מאוד קשורה אליו, וכאב לי מאוד כשהוא היה רחוק מאיתנו. אני גאה להיות בתו, הוא מקור הגאווה שלי. השיעור החשוב ביותר שאבי לימד אותי הוא ענווה, הוא אדם מאוד צנוע, זה מה שאני אוהבת באבא שלי. אני חושבת שזה מה שאנשים אוהבים בו. הם מדברים על הצניעות שלו ועל ההתחשבות שלו באחרים".

 

בתו של נסראללה לא חושפת היכן נמצא אביה, או כיצד הוא מנהל את שגרת יומו. עם זאת בתו טוענת שאביה "לא חי מתחת לאדמה וגם לא בכלא. יש לו את כל מה שהוא צריך והחיים שלו נורמליים בכל המובנים, למעט כל מה שקשור בתנועה ובפגישות שלו - שמתקיימות תחת צעדי אבטחה. אני חיה חיים רגילים כאמא ובת זוג, עושה שופינג ומשלימה את לימודיי".

חסן נסראללה חיזבאללה (צילום: AFP)
"אבא שלי איש מאוד צנוע, זה מה שאנשים אוהבים בו"(צילום: AFP)
 

זינב מספרת על המרחק של חסן נסראללה ממשפחתו ועל מיעוט המפגשים איתו: "אנשים לא מעלים בדעתם שאנחנו מתראים פעמים ספורות בשנה בלבד, אך זה המצב. אני אומרת להם שהמצב לא קל, בייחוד שאני בתו ושיש לי קשר מיוחד איתו. כמובן שהוא מתגעגע לבני משפחתו, והוא אוהב לראות אותם ולהעביר איתם זמן רב. עם זאת הוא רגיל למצב הזה ואנחנו מבינים את המצב, ורואים שזו חובתינו לקבל את המצב".

 

בכתבה לאתר החדשות הלבנוני דיברה זינב גם על אחיה האדי, שחוסל על ידי ישראל בקרב בלבנון ב-1997. "אני זוכרת שאחרי שהוא הצטרף לשורות ההתנגדות הוא נעדר לתקופה ארוכה. באחד הלילות שמעתי אותו מדבר עם אמי. קפצתי והתחלתי לנשק אותו - הוא הביא לי מתנה, זו הייתה מראת זכוכית שגם השמיעה מוזיקה. יש לי אותה עד היום. היא אפילו שרדה את המלחמה!".

 

בראיון שלה זינב מרבה להזכיר את שני המנהיגים העליונים של איראן, ח'ומייני וח'מינאי, כמורים ומובילי דעה ודרך שיש להסתמך על דבריהם בכמעט כל תחום בחיים. בדבריה על חירות האישה המוסלמית, בראייתה, היא נותנת דוגמה למדינות "אשר מונעות מאישה זכויות בסיסיות כמו לנהוג ברכב, או לצאת לחברה, וזה כמובן מנוגד לערכי האסלאם", ברמיזה לסעודיה אשר עד לא מזמן לא נתנה לנשים לנהוג, ובממלכה קיימים חוקים אשר מגבילים את תנועת הנשים.

 

זינב פונה לעם באיראן על רקע הסנקציות ואומרת להם "אנחנו איתכם". הסנקציות, לדבריה, הן תוצאה של התערבות המערב. לשיטתה, הרפובליקה האיסלאמית תצליח להתגבר עליהן. "אנחנו לא יכול להגיד שזה פשוט או שזה לא פוגע באנשים, אבל מדינה כמו איראן - עם כל העוצמה, הטכנולוגיה, הידע והרוח האיסלאמית  - בהחלט יכולה לעמוד בפני הסנקציות. בסופו של יום היא זאת שתנצח".

 

לפני כמה חודשים פרסם ארגון חיזבאללה תמונות משפחתיות של נסראללה עם נכדיו. זינב אומרת על אביה: "מזכ"ל חיזבאללה הוא אדם מאוד אוהב. כשאנחנו רואים אותו, הילדים והאחיינים שלי מתחרים מי יישב לידו. הם קשורים אליו בהרבה נושאים, המילה שלו היא הקובעת מבחינתם".


פורסם לראשונה 09/05/2019 23:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמונה משפחתית שהופיעה בכתבה
מומלצים