שתף קטע נבחר

תיעוד: חרדים תלשו דגל ישראל מכבאית - ושרפו אותו

צוות כיבוי אש הוזעק לטפל בשריפה במאה שערים - וחברי נטורי קרתא זעמו על הדגל שהתנוסס על הכבאית לרגל יום העצמאות. הכבאים נאבקו בהם וספגו מהלומות ויריקות. לא היו נפגעים באירוע - או עצורים

 

 

צוות כיבוי אש מתחנת ירושלים, שהוזעק לטפל בשריפה בשכונת מאה שערים בעיר, הותקף אמש (יום ה') על-ידי עשרות חרדים קיצוניים בשכונה החרדית - שתלשו דגל ישראל שהתנוסס על הכבאית לרגל יום העצמאות ה-71 של המדינה - ושרפו אותו לאחר מכן. לא היו נפגעים באירוע, וטרם נעצרו חשודים.

 

בתיעוד מהאירוע נראים המתפרעים, המשתייכים לזרם נטורי קרתא, מטפסים על גג הכבאית ומנסים להוריד בכוח את הדגל. לוחמי האש נאבקו עימם, לפי רשות הכבאות, ותוך כדי המאבק ספגו מהלומות, יריקות, דחיפות וקללות.

 

הכבאים הצליחו למנוע לזמן קצר את תלישת הדגל, אולם לאחר שהמשיכו בנסיעה למקום השריפה, חסמו הקיצוניים את הכבאית תוך כדי שהם שוכבים אל מול גלגלי הכבאית, ובזמן זה תלשו מפגינים אחרים את הדגל מהרכב ואף גרמו נזק לציוד ברכב הכיבוי ולכבאית עצמה.

חרדים תולשים דגל ישראל מכבאית (צילום: לירן תמרי, מיינט)
(צילום: לירן תמרי, מיינט)

חרדים תולשים דגל ישראל מכבאית (צילום: לירן תמרי, מיינט)
(צילום: לירן תמרי, מיינט)

רס"ל אבי לוי, מפקד הצוות שהותקף בידי המפגינים, סיפר על שאירע. "הוזעקנו לכבות שריפה בשכונת מאה שערים. במהלך נסיעתנו, הותקפנו ע"י חרדים ממאה שערים שהפגינו במקום. כשהבנו שהם מתכוונים לקרוע את דגל ישראל שתלינו על הכבאית לרגל חג העצמאות, ירדנו מהרכב, נאבקנו בהם תוך כדי שכל העת, אנחנו סופגים דחיפות, מהלומות וקללות מהמפגינים", אמר.

 

"בשלב מסוים, הצלחנו להרחיק אותם לזמן קצר מהכבאית, אולם כשהמשכנו בנסיעה לעבר השריפה, מספר תושבים נשכבו אל מול הגלגלים של הכבאית, חסמו את דרכנו, ובזמן זה, אחרים טיפסו על הכבאית תלשו את הדגל וקרעו אותו", הוסיף. "עצוב לנו כלוחמי אש וכאזרחי המדינה, שאנשים שאנו באים להציל ולשמור על רכושם מפני שריפה, תוקפים אותנו בצורה כזאת ומבזים את סמלי המדינה שלנו".

 

ברשות הכבאות מסרו כי "אנו רואים בחומרה תקיפה של לוחמי אש שכל מטרתם היא הצלת נפש ורכוש, כואבים את הפגיעה הקשה בסמלי המדינה ומתכוונים לפעול מול גורמי האכיפה כדי שהתוקפים יאותרו ויועמדו לדין".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לירן תמרי, מיינט
תולשים את הדגל
צילום: לירן תמרי, מיינט
מומלצים