שתף קטע נבחר

השרה ובתי המשפט על 'סערת התרבוש': "התבטאות מבישה"

לאחר שהשופט בדימוס עודד אל-יגון כינה את כיסוי הראש של לינור אברג'יל בטקס המשואות "תרבוש רב קומות", בבתי המשפט התנערו: "התבטאות מבישה ואומללה". שקד: "היום מועמד כמוהו לא היה נכנס בשערי הוועדה לבחירת שופטים"

 

 

 

השופט בדימוס עודד אל-יגון כינה את כיסוי הראש של הדוגמנית ומיס עולם לשעבר לינור אברג'יל שהנחתה את טקס הדלקת המשואות "תרבוש רב-קומות", וברשות השופטת התנערו ממנו. "מדובר בהתבטאות מבישה ואומללה של שופט שלום בדימוס שפרש לפני כ-13 שנים ממערכת בתי המשפט. מערכת בתי המשפט מתנערת ממנה מכל וכל", אמרו בדוברות בתי המשפט.

 

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה גם היא להתבטאות השופט אל-יגון, לשעבר נשיא בית משפט השלום בבאר-שבע: "היום מועמד כמו השופט אליגון לא היה נכנס בשערי הוועדה לבחירת שופטים. לשמחתי הדעות הפסבדו-נאורות שלו גם לא נכנסות היום בשערי החברה הישראלית, שמגנה אותן בקול גדול. חברה נאורה באמת תילחם על הכלת מגוון הדעות וכיבוד אורחות חיים שונים, לא רק הכלת הדעות 'הנכונות'. לינור, את אלופה. הטקס השנה היה מרענן ומרגש במיוחד". שקד אף העלתה תמונה של עצמה עם כיסוי ראש.

 

הנחייתה של לינור אברג'יל בטקס הדלקת המשואות (צילום:  אולפני הרצליה)
לינור אברג'יל בטקס הדלקת המשואות(צילום: אולפני הרצליה)

 

הפוסט של איילת שקד ()
הפוסט של איילת שקד
  

 

שרן השכל  גיבוי ל לינור אברג׳יל רשתות חברתיות פוסטים  ()
הפוסט של השופט בדימוס

 

בערב יום העצמאות כתב השופט בדימוס אל-יגון בפייסבוק: "ניסיתי לצפות בטקס הדלקת המשואות, אחרי דקה נמלטתי על נפשי. המגישה חובשת לראשה תרבוש רב קומות, כמצווה בימים אלה על נשים שומרות מצוות. מאידך שמלתה ההדוקה מבליטה היטב את שדיה המתנוססים בגאון לתפארת מדינת ישראל כדי לשמח את לבם של אחינו החילונים". בין התגובות הארסיות הנוספות ברשת נכתב גם: "הטרנד החדש של המזרחיות שחוזרות לאלוהימה זה סדין מגולגל על הראש".

 

בתגובה לפוסט הודיעה ח"כ שרן השכל (הליכוד) כי בכוונתה לעטות כיסוי ראש בשבוע הקרוב בכנסת כאות מחאה. בפוסט שהעלתה לפייסבוק כתבה ח"כ השכל: "ראיתי הררי ביקורת ארסית כלפי המנחה המצוינת של טקס המשואות, לינור אברג'יל. ביקורת שמכניסה סכין של שנאה בין חרדים לחילונים ואפילו בין מזרחים לאשכנזים, בהתנשאותה הנוראית. בחירתה של אישה לשים כיסוי ראש היא אישית, אינדיבידואלית, ומעל הכל צריכה להיות שלה; ולא של אף אחד אחר.

גברים שמעבירים ביקורת ולועגים לבחירתה של אישה לשים כיסוי ראש, אינם שונים מגברים שדורשים ומצווים על נשותיהם או בנותיהם לשים אותו".

 

 

 

שרן השכל חברת כנסת גיבוי ל לינור אברג׳יל ()
שרן השכל עם כיסוי הראש

ח"כ השכל הצטלמה עם כיסוי ראש וקראה לנשים חילוניות להצטרף אליה: "כמחאה על הפטרונות, התנשאות ושיסוי אלך השבוע עם כיסוי ראש, בתקווה, לפתוח לאותן נשים וגברים את הלב והראש. אני קוראת לנשים חילוניות לעמוד לצד הנשים המסורתיות, החרדיות והערביות שמכסות את ראשן מתוך בחירה ולשנות את תמונת הפייסבוק שלהן לתמונה עם כיסוי ראש", כתבה. 

 

גם חברת הכנסת פנינה תמנו שטה מכחול לבן כתבה בפייסבוק פוסט הזדהות עם אברג'יל: "מאחורי הביקורת הארסית נגדה מסתתרת התנשאות גדולה, שלא לדבר על כפייה הפוכה, של אלה הלא סובלים את הדת. אזכיר - היהדות היא של כולנו, דתיים וחילונים כאחד. לצערנו, המבקרים את אברג'יל חושבים לעצמם וטועים בגדול, שכאן בישראל יש מקום בקדמת הבמה הראשית רק לנשים חילוניות, כאילו רק החילוניות היא נאורה, מתקדמת ופתוחה".

  

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה הבוקר: "לינור, השביס שלך הוא כתר המורשת על ראשך ועל ראשנו. את מייצגת את הטוב והיפה בחברה שלנו ואני פשוט גאה בבחירה בך. צר לי על כאלה שמדברים גבוהה גבוהה על קבלת האחר אך בפועל כל שהם חפצים הוא לשמר את האליטות, אליהן הם משתייכים, ובכך להמשיך ולפלג את העם שלנו. טקס המשואות ימשיך לייצג את הביחד הישראלי על כל גווניו".

 

הסטייליסט שהלביש את אברג'יל, גילי אלגבי, אמר ל-ynet כי "לינור רצתה להשאר נאמנה לעצמה ולאמת שלה. עבדנו יחד עם עידן לרוס ושגית רביבו על הלוק שהיה בהשראת ג'קלין קנדי אונאסיס עם טאץ' ישראלי ויהודי".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים