שתף קטע נבחר

המעריצה שהורדה מהבמה: "לא נתנו לי לשיר כי אני אישה"

בעוד שבעיריית רמת גן בודקים טענה להדרת נשים בהופעת יום העצמאות של נתן גושן, מספרת המעריצה בת ה-17 ל-ynet: "היה ברור שאני לא יכולה לשיר בגלל שיש בקהל ציבור דתי". על הזמר: "הוא קורבן של הסיטואציה"

 

רמת גן יום העצמאות נתן גושן במה דתית  ()
הנערה ונתן גושן על הבמה

לאחר שהורדה מהבמה בהופעת יום העצמאות של הזמר נתן גושן ברמת גן, משחזרת המעריצה בת ה-17 את השתלשלות העניינים באירוע שגרם לסערה בעיר והעלה טענות להדרת נשים. בעוד חבר המועצה מש"ס טען בתחילה כי הצעירה הורדה בגלל בעיה במיקרופון, היא סיפרה כי נאמר לה במפורש שלא ניתן לאפשר שירת נשים מאחר ובקהל יש ציבור דתי.

 

"אני מעריצה מאוד את נתן גושן והגעתי במיוחד עם אחותי ועוד ארבע חברות במיוחד כדי לראות אותו", סיפרה. "לא ציפיתי לתגובות כאלה. מה שקרה זה שנתן שר שני שירים, ואז כשהיה שקט לכמה שניות, צעקתי לו 'אני רוצה לשיר איתך'. בהתחלה הוא לא ממש שמע, ואז צעקתי לו שוב, ואז הוא אמר לי 'את רוצה לשיר איתי, בואי?'. ניסיתי לטפס על הגדר והמאבטח עצר אותי, צעקתי לנתן מלמטה שלא נותנים לי לעלות, ואז הוא ביקש מאחד העוזרים שלו שיכניסו אותי והוא לקח אותי לבמה מסביב".

 

כשהצעירה עמדה לידו בחרו השניים לשיר ביחד את השיר 'נושבת באוויר' ורגע אחרי שהלהקה ניגנה, ביקשה מהזמר האהוב עליה להגביר את הטונים. "הוא אמר לי ללכת לקלידן לסדר את זה ואז האחראי על הבמה קרא לנתן הצידה ואמר לו שאני לא יכולה לשיר כי זאת במה דתית ושהוא יגיד את זה לקהל. ואז נתן אמר 'רק אני יכול לשיר היום, אבל תישארי כאן ואני אקדיש לך את השיר'. זה היה ברור שאני לא יכולה לשיר בגלל שמדובר בשירת נשים ויש בקהל ציבור דתי".

 

 

הצעירה אמרה שלמרות האירוע היא לא חשה השפלה. "הרגשתי מאוד טוב אחרי ההופעה כי הגשמתי חלום. מבחינתי, בסוף עליתי לבמה עם נתן גושן. מאוד התרגשתי מזה ולא נפגעתי מזה". על התגובות כלפי הזמר האהוב עליה אמרה הצעירה: "אני חושבת שנתן הוא קורבן של הסיטואציה כי אנשים רשמו שהוא נתן יד לכל מה שקרה. אני לא רואה בעיה בזה שלא נתנו לי לשיר כי יש לאנשים אמונה כזאת. אני מבינה אנשים שאסור להם לשמוע שירת נשים. לא הרגשתי מושפלת מזה, אני באה מהעולם הדתי ומכירה את זה, שמחתי מאוד שהוא נתן לי לעלות לבמה".

 

בעקבות תלונות רבות של תושבים הנחה ראש העיר כרמל שאמה-הכהן לבדוק את הנושא. "אין עיר שהסיכון בה להדרה או פגיעה אחרת בנשים נמוך יותר מאשר בר"ג ואין עיר שתגיב בנחישות ובעוצמה לכל אירוע כזה יותר מר"ג", אמר שאמה-הכהן. "אירוע הורדת הנערה מהבמה ברמת עמידר יתוחקר והמסקנות יפורסמו לציבור".

 

רמת גן יום העצמאות נתן גושן במה דתית  ()
ההזמנה להופעה

מי שנכח בבמה היה כאמור חבר המועצה מטעם ש"ס, עו"ד זוהר ישרים, שענה לתושבת העיר בקבוצת פייסבוק עירונית. "אף אחד לא צריך לעלות לבמה, זו במה שנקבעה מתאימה גם לציבור הדתי ובציבור זה - זה לא מקובל", כתב ישרים. "אני עומד מאחורי זה". בתגובה אחרת כתב: "מנפחים את הנושא מעבר לכל פרופורציה. לא הייתה הדרה ואף אחד לא בעד הדרה. הסיבה שהילדה ירדה היא בשל עיכוב יתר ולו"ז של הבמה".

 

חבר המועצה המשיך להתפתל ובתגובה אחרת כתב: "אני נגד פגיעה ברגשותיהם של בני אדם באשר הם, נגד פגיעה ברגשותיהם של הציבור הדתי שהוזמן לבמה זו ושבמה זו נועדה גם בשבילו. אני גם נגד פגיעה בנערה. לכן כשאתה מקיים במה שמתאימה גם לציבור הדתי שמראש מדובר בזמרים ולא בזמרות יש להימנע מקולה של הזמרת, אבל ברגע שעלתה לבמה יש לאפשר את שירתה. במקרה הזה קולה לא נשמע בשל סיבה אחרת שנבדקת. האמן העניק לנערה שיר אישי לבקשתה כך שלהבנתי היא יצאה מרוצה".


פורסם לראשונה 10/05/2019 22:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים