שתף קטע נבחר

בגיל 81: הילדה מבית היתומים מצאה את אמא

איילין מאקן מאירלנד, שחיפשה אחר אימה 60 שנה, התאחדה איתה בחודש שעבר - רגע לפני יום ההולדת ה-104 של האם. "היא לא עזבה את ידי", סיפרה איילין. "מעולם לא הרגשתי אושר כזה"

קשישה אירית בת 81, שגדלה בבית יתומים, התאחדה אחרי כ-60 שנות חיפושים עם אימה הביולוגית, שבדיוק היום (שבת) הפכה לבת 104.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

איילין מאקן גדלה בבית יתומים בדבלין ובגיל 19 החלה לחפש אחר אימה. במשך העשורים הרבים שעברו מאז, התחתנה והקימה משפחה משלה.

איילין ואימה אליזבת מתחבקות (מטוויטר)
איילין ואימה אליזבת מתחבקות(מטוויטר)

בשנה שעברה פנתה לתחנת הרדיו האירית RTE כדי שתסייע בחיפושים, והשנה יצר עמה קשר גנאלוג – שהצליח לאתר את אימה בסקוטלנד. "ברגע ששמעתי את זה, דבר לא יכל לעצור אותי מלפגוש אותה", סיפרה לתחנה האירית.

 

בחודש שעבר נסעה לסקוטלנד, על אף חששות שהעלו בני משפחתה - ומבלי שיצרה קודם קשר עם אימה. לדבריה, היא החליטה "לתפוס בקרני השור" ולצאת למסע על אף חוסר הוודאות.

 

כשהגיעה לבית ודפקה בדלת, פתח אותה גבר שהתברר כאחד משני אחיה למחצה. "זה היה היום היפיפה ביותר", שחזרה. "אמרתי לו שמצאתי את אמא שלי פה ושאלתי אם אפשר להיכנס ולראות אותה. הוא ענה 'בהחלט'".

 

ריאיון עם איילין בתחנת הרדיו האירית RTE:

  

אליזבת, אימה של איילין, בדיוק קראה עיתון כשזו נכנסה לבית. "אמרתי לה שאנחנו מאירלנד, והיא אמרה 'אני נולדתי באירלנד'. היא הייתה נרגשת, ולא עזבה את ידי". בין השתיים, סיפרה, נוצר קשר מיידי וחזק. "זה היה פנטסטי".

 

היא התארחה בבית במשך שלושה ימים, וסיפרה על האושר הרב שמציף אותה מאז. "היו לנו שלושה ימים נהדרים של אושר שמעולם לא היה לי לפני", אמרה. "אני לא חושבת שאי-פעם ארד מהענן שבו אני נמצאת".

 

בדיווחים על המפגש המרגש לא נכתב מדוע גדלה איילין בבית יתומים. היא סיפרה כי מעולם לא ויתרה על החיפוש. "הרגשתי, איך יכול להיות שאני האדם האחד על הכדור הזה שאין לו מישהו? הייתי חייבת ללכת ולחפש", צוטטה ב-BBC.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוויטר
איילין ואימה אליזבת מתחבקות
מטוויטר
מומלצים