שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עמיר פלג

  זוארץ נדבק לכיסא ולצלחת / המשקיף

  ארבעה חודשים מאז הודיע כי הוא עוזב את תפקיד יושב ראש ההתאחדות לכדורגל, יותר זמן מהתקופה בה הספיק "להישבר", שינו זוארץ עדיין מחלק צלחות אליפות ומתעקש להיות חלק מגינוני הכבוד. גם את הטקס לקבוצת הנוער של מכבי פ"ת הוא לא פיספס

  ב-17 בינואר, קצת יותר משלושה חודשים אחרי שנמשח לתפקיד יו"ר ההתאחדות, שיחרר משה "שינו" זוארץ הודעת התפטרות שהכתה בהלם את חבריו העסקנים ומעריציו בתקשורת.

   

  "באתי לפעול לטובת השחקן הישראלי וקידומו, ואם הנהלת ההתאחדות אינה רוצה לפעול כך איני מוצא עוד טעם במילוי התפקיד", נימק איש העקרונות והוסיף: "מה שקרה היום בישיבה והאנרגיות שהיו שם גרמו לי לקבל את ההחלטה הזו. אין סיכוי שאחזור בי. אני הבנתי את הרעיון"... קרוב לארבעה חודשים (יותר זמן מהתקופה שבה הספיק "להישבר") עברו מאז - מאה ימי החסד שנתן לעם חלפו אף הם - אבל כבודו המיואש עדיין כאן, מחלק צלחות אליפות, מתעקש להיות חלק מגינוני הכבוד.

   

  שינו זוארץ בטקס הענקת צלחת האליפות למכבי תל אביב (צילום: עוז מועלם)
  זוארץ בטקס הענקת צלחת האליפות למכבי תל אביב. המיואש עדיין כאן(צילום: עוז מועלם)

   

  כמה שעות לפני הטקס של מכבי ת"א, שעשתה צחוק מהליגה, הוא לא ויתר גם על הענקת צלחת לקבוצת הנוער המצוינת של מכבי פ"ת ואף חיבר לכבודה ברכה נרגשת. זו הייתה סגירת מעגל אופיינית עבור מי שניסה לבלף את כולם שלא הייתה לו שום זיקה למועדון - כדי שיוכל לזכות בתפקיד יו"ר ההתאחדות - למרות שהייתה לו ועוד איך.

   

  שבת כל כך חגיגית היא בדיוק הזמן להיזכר מה הוציא לזוארץ את הרוח מהמפרשים. את הודעת ההתפטרות הוא מסר בישיבת הנהלה, לאחר שלא התקיימה הצבעה על ביטול השחקן הזר בליגות הנוער. "כל החלטה מעורבת בפוליטיקות ובאינטרסים וזה לא היה פשוט עבורו. הנושא של הזר בליגות הנוער היה רק הקש ששבר את גב הגמל", הסבירו אז מקורביו (סוג של דמויות שמציפות את הכדורגל שלנו מכל כיוון אפשרי).

   

  שינו זוארץ (צילום: ראובן שוורץ)
  זוארץ. 100 ימי החסד שנתן לעם חלפו(צילום: ראובן שוורץ)

   

  מעניין, במיוחד משום שכוכב משחק האליפות של נערי מכבי פ"ת אתמול, 1:4 על הפועל ת"א, היה עמנואל מאווידה - שחקן מבטיח מזמביה, שהשתלב מצוין בקבוצה וכבש צמד. כלומר הקש ששבר את גב הגמל, קיבל ממנו צלחת. ככה זה אצל גמלים, לא רואים את הדבשת של עצמם. מצד שני, במדינה שבה שני מבוגרים זורקים צלחות לרחוב ממרפסת של מגדל יוקרה, יו"ר התאחדות שהתפטר מזמן אבל מתעקש לחלק צלחות אליפות נראה כמו דבר נורמלי לחלוטין.

   

  תירוש באופסייד

  רבות דובר בהחלטה המטופשת של מינהלת הליגה להפעיל את ה-VAR בפלייאוף העליון, שהתנתק מהאלופה עוד לפני שהחל, ולוותר עליו בפלייאוף התחתון הקריטי. אתמול התברר שהביקורות לא היו במקום (שער הניצחון לבית"ר ירושלים מול רעננה הובקע מעמדת נבדל, אך במשחק לפרוטוקול).

   

  בית
  בית"ר ירושלים חוגגת שער שהובקע מעמדת נבדל(צילום: טל שחר)

   

  הבדיחה האמיתית הייתה במושבה. בני-יהודה קיבלה פנדל מאלי חכמון, האיש והפוזה, שהיה צריך לשלוף צהוב למאוויס צ'יבוטה על זינוק תיאטרלי ברחבה.

  זה לא ממש הרשים את המומחים לדרמה בניידת, שהכשירו את הצלילה גם אחרי צפייה חוזרת במוניטור. היום הם בטח יקבלו גיבוי מהאיגוד, כיאה לרוח המפקדת החדשה רונית תירוש, שמיהרה בחודש שעבר לחלק ראיונות במקום לנקות את האורוות. את ההחלטה על מינויה, כמה חבל, אי-אפשר לבטל באמצעים אלקטרוניים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים