שתף קטע נבחר

מיליון דולר מקרן בראשית לפרויקט "בראשית 2"

קרן פרס בראשית תסייע במימון הניסיון שני להנחתת חללית ישראלית על הירח. וגם: מה עשו ואיך חגגו אנשי העסקים ביום העצמאות, והמסיבה הגדולה שמתכננת פלייטיקה לעובדיה באיביזה. רכילות עסקית

מיליון דולר מבראשית

איש העסקים והפילנטרופ מוריס קאהן, יו"ר "SpaceIL", לא רק נאם בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות נאום מעורר השראה, אלא גם הודיע בשמחה כי קרן פרס בראשית תעניק מיליון דולר לקרן "SpaceIL", זאת לצורך מימון הניסיון שני להנחתת חללית ישראלית על הירח - פרויקט "בראשית 2". בכך קרן פרס בראשית היא הקרן הפילנתרופית הראשונה, שמכריזה על תמיכה כלכלית למיזם המחודש.

 

החברה הראשונה שמנגישה פרסומות לעיוורים

המרדף של הקיבוצים אחרי הקנאביס

המפכ"ל לשעבר משוחרר על האופנוע

 

קרן פרס בראשית מעניקה מדי שנה את "פרס בראשית", שמעלה על נס אנשים, שהערכים על פיהם הם פועלים וההישגים שלהם, מגלמים את אופי העם היהודי. קאהן הוא מהתורמים העיקריים לקרן זו. בשנה שעברה הוא הכפיל את מענקיי פרס בראשית, שעמדו על סך מיליון דולר, לקידום ארגוני נשים בישראל. סטן פולובץ, יו"ר הקרן, התרגש. גם המדור מביע התרגשות.

רכילות עסקית מוריס קארן  (צילום: נטשה קופרמן)
מוריס קאהן(צילום: נטשה קופרמן)
 

אגד חוגגת עצמאות והפרטה

חברת אגד ערכה אירוע יוצא דופן לציון יום הניצחון על גרמניה הנאצית ויום העצמאות של מדינת ישראל, שצוינו השנה באותו היום. במוזיאון אגד בחולון התאספו גמלאי אגד שלחמו במלחמת השחרור ובמערכות ישראל לצד וטרנים (ותיקי מלחמת העולם השנייה שהם אזרחי ישראל) רוסיים, שלקחו חלק בניצחון הצבא הרוסי על גרמניה הנאצית. יו"ר אגד, אבי פרידמן, שהשתתף באירוע לא ויתר והביע את שביעות רצונו על החלטת אגד להפריט את החברה.

רכילות עסקית גמלאי אגד והוטרנים עם יו
גמלאי אגד והוטרנים עם יו"ר אגד אבי פרידמן(צילום: אדוארד שטרן)
 

ממסיבה למסיבה

עופרה רייף שמלצר, בתו של שלמה שמלצר ז"ל, מייסד שלמה סיקסט, "קפצה" ממסיבה למסיבה בערב יום העצמאות. למסיבה הראשונה, אינטימית יחסית, הגיעה בלבן, מלווה בבעלה, ישראל רייף שמלצר, יו"ר שתי חברות הנדל"ן של קבוצת שלמה. הזוג התנצל בשלב מסוים שהוא נאלץ לנדוד למסיבה נוספת. החבר'ה קיבלו את זה בהבנה. גם עו"ד רונית סיטון - זלקינד נכחה במסיבה בסביון עם בן זוגה עו"ד עופר צור, וגם הם לא נשארו, התנצלו ונדדו לעוד מסיבה. להזכיר, סיטון - זלקינד היא גרושתו של איש העסקים והבעלים של אלקטרה, דני זלקינד.

רכילות עסקית עופרה וישראל רייף (צילום: פרטי)
עופרה וישראל רייף(צילום: פרטי)

רכילות עסקית רונית זלקינד ועופר צור (צילום: פרטי)
רונית זלקינד ועופר צור(צילום: פרטי)
 

אמנות למען נערות בסיכון

יותר מ-20 נערות מעמותת שניר, הפועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך ובתרבות, הוזמנו על ידי הנהלת מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, שם ציפתה להם מנכ"לית המוזיאון מוניקה לביא, וערכה להן יום העשרה וסיור. גם ניר שמול, יו"ר עמותת שניר, נכח והזמין את הנוכחות לפתיחת התערוכה של האמן יעקב וקסלר, שתיפתח השבוע לרגל יום הולדתו ה-83, כשכל היצירות המוצגות, כ-100 במספר, נתרמו לגיוס כספים למען ילדי העמותה.

רכילות עסקית בנות עמותת שניר במוזיאון גוטמן (צילום: אסף לוי)
בנות עמותת שניר במוזיאון גוטמן(צילום: אסף לוי)
 

תורמת וחוגגת

נציגות המיזם "שמחים ותורמים", בהנהגת אשת העסקים והאמנית ריצ'ל וייצמן, נראו יום לפני יום העצמאות בשדרות ובעוטף עזה. הסיבה: נשות הקבוצה ונשים נוספות מנס ציונה תרמו צעצועים וממתקים, שאוגדו לחבילות, וחולקו לילדי שדרות והקיבוצים בעוטף עזה. ביום העצמאות עצמו כבר נראתה וייצמן בביתם של אילי ודני פישר בהרצליה פיתוח, שם התקיימה מסיבת עצמאות מסורתית. באותה נשימה חגגו אנשי עסקים שנכחו במקום לפישר את יום הולדתו.

רכילות עסקית דני פישר חוגג (צילום: דף הפייסבוק)
דני פישר חוגג(צילום: דף הפייסבוק)
 

 

רכילות עסקית רייצ'ל ויצמן בעוטף עזה (צילום: דף הפייסבוק)
רייצ'ל ויצמן בעוטף עזה(צילום: דף הפייסבוק)
 

התודה של סח"י

לרגל יום העצמאות השיק ארגון סח״י, ארגון שמעודד בני נוער בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית לפעול למען הקהילה, את מבצע "עצמאות עם משמעות", שנועד להוקיר את דור מייסדי המדינה. במסגרת זו יצאו אלפי צעירים וחילקו פרחים לקשישים בבתי אבות ובבתי מגורים, לצד הקדשה אישית "רצינו לומר תודה". מי שהגיע וחילק איתם הוא שגריר ישראל לשעבר באו"ם, רון פרושאור.

רכילות עסקית רון פרושאור (צילום: סח
רון פרושאור(צילום: סח"י)
 

בלושינסקי מחתן

מזל טוב לאיש העסקים והנדל"ן גיא בלושינסקי, מייסד ומנכ"ל קבוצת G Group, שפרסם פוסט מרגש לבנו בכורו תומר לרגל נישואיו. "מי יתן ותזכה לאושר, בריאות ואהבה כל חייך", בירך קבל עם ופייסבוק.

רכילות עסקית גיא בלושינסקי (צילום: עמוד הפייסבוק)
גיא בלושינסקי(צילום: עמוד הפייסבוק)
 

פלייטיקה פושטת על איביזה

ואם תהיתם במקרה איפה יחגגו עובדי חברת המשחקים הבינלאומית פלייטיקה עשור להיווסדה, הרי שזה יקרה ביום שישי הקרוב באיביזה. כ-2,500 עובדי פלייטיקה מ-12 מדינות יגיעו ב-26 מטוסים חכורים לאי הספרדי וילונו ב-10 בתי מלון מובילים שנסגרו במיוחד לטובת אירוע החברה השנתי, שיימשך שלושה ימים. גם השנה יוטסו עשרות תקליטנים מהארץ ומהעולם, אבל בינתיים מסרבת ההנהלה לגלות מי יהיה האמן הבינלאומי שיופיע בהפתעה בשבת. להזכיר: בשנה שעברה היתה זו להקת הסקורפיונס, שהוטסה במיוחד לאילת לערב סגור של החברה.

רכילות עסקית אירוע העובדים של פלייטיקה בשנה שעברה בהופעת הסקורפיונס (צילום: תומר פולטין)
אירוע העובדים של פלייטיקה בשנה שעברה בהופעת הסקורפיונס(צילום: תומר פולטין)
 

בקצר...

1. בביתם של משפחת מאיר עמית התקיימה מסיבת עצמאות, כמיטב המסורת שהאלוף עמית ז"ל, ראש המוסד השלישי ומנכ"ל כור תעשיות היה עורך בביתו מדי שנה. הפעם נטלה את הפיקוד הבת אילת וחידשה את המסורת במסיבה אליה הוזמנו אנשי עסקים וביטחון. ענת סגל הפליאה בקולה.

 

2. אלפי צעירים יהודים וראשי קהילות יהודיות מהעולם השתתפו בטקס יום הזיכרון של יהדות התפוצות שקיים ארגון "מסע". בטקס הרשמי היחיד המתקיים בשפה האנגלית, ששודר לעשרות מדינות בעולם השתתפו למעלה מ-6,000 צעירים יהודים וראשי קהילות יהודיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נטשה קופרמן
מוריס קאהן
צילום: נטשה קופרמן
מומלצים