שתף קטע נבחר

פרקליטי נתניהו עונים ליועמ"ש: "השליח לא השאיר את הקבצים, הודעתך הייתה נמהרת"

חילופי האשמות בין סנגוריו של רה"מ ליועמ"ש. לאחר שמנדלבליט אמר כי עו"ד נבות תל צור "סירב לקבל מכתב וחומרי חקירה, וסירוב זה תמוה" - עונה פרקליטו של ראש הממשלה: "השליח הונחה למסור את החומר רק אליי. לא הייתי במקום, והוא בחר שלא להשאיר את החומר במשרד"

 

בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: אמיל סלמן)
בנימין נתניהו בישיבת הממשלה היום(צילום: אמיל סלמן)

 

פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו עונים ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שאמר כי סירבו לקבל מכתב וחומרי חקירה שהעביר להם - וכינה סירוב זה "תמוה". במכתב שהעביר עו"ד נבות תל צור לגיל לימון, עוזרו הבכיר של מנדלבליט, כתב פרקליטו של נתניהו: "אנו מאשרים את קבלת מכתבך, ללא המדיה המגנטית הכוללת את ליבת חומר החקירה".

 

מכתבם המלא של פרקליטי נתניהו

 

"היום התייצב במשרדו של הח"מ (תל-צור) ללא כל תיאום מוקדם שליח מטעמכם שהתיימר להמציא לח"מ באופן חד צדדי את ליבת חומר החקירה לצורך השימוע על גבי מדיה מגנטית", נאמר במכתב שהועבר לעוזרו של מנדלבליט. "בהיעדר הח"מ ממשרדו בשעה שהשליח מטעמכם התייצב במקום, בחר אותו שליח שלא להשאיר את המדיה המגנטית עם חומרי החקירה במשרד והוא חזר כלעומת שבא. על כן, אין ממש בפרסום הנמהר שלכם לתקשורת כי חומרי החקירה 'נמסרו היום' לבאי כוחו של ראש הממשלה".

 

עו
עו"ד נבות תל צור(צילום: יואב דודקביץ')

הסנגורים הוסיפו וכתבו לאנשי היועץ כי "בניגוד לפרסום מטעמכם, השליח שהתייצב במשרדנו טען כי הונחה למסור את החומר אך ורק לח"מ באופן אישי, ועל כן בהיעדרו של הח"מ בחר שלא להשאיר את החומר במשרד. הניסיון להמציא לנו באופן חד צדדי את חומרי החקירה חרף ההודעה המפורשת בכתב שמסרנו לכם כי לא קיבלנו עלינו את האחריות להליך השימוע, אינו במקומו והוא משול לניסיון להמציא כתבי בית דין לעורך דין שלא הוסמך לטפל בתביעה".

 

לסיום כתבו: "נזכיר כי הדברים נאמרו במפורש כבר במסגרת העתירה שהוגשה בבג"ץ, כמו גם במכתבנו לפרקליטת המחוז ליאת בן ארי ובמכתבנו אליך מיום 7.5.19. בכל אותן הזדמנויות הודענו לכם במפורש כי פרקליטיו של ראש הממשלה התנו את קבלת אחריותם לטיפול בהליך השימוע בהסדרה תחילה של תשלום שכר טרחתם".

 

 

במכתב שהעביר מנדלבליט מוקדם יותר היום הוא ציין כי שליח מטעמו הגיע לסנגורו של נתניהו, אך זה סירב לקבל את המכתב ואת חומר החקירה שצורף לו. "סירוב זה תמוה. בנסיבות אלה, שוגר המכתב אל עורכי הדין גם במייל", כתב מנדלבליט וציין כי ישקול את צעדיו בהתאם.

 

בתחילת מכתבו ציין היועמ"ש כי השיב לפניית סנגוריו של ראש הממשלה מערב יום הזיכרון, שבה הודיעו כי נתניהו מעוניין בקיומו של שימוע והציגו בקשות שונות בנוגע לחומרי החקירה. מנדלבליט מסר בתשובתו, כי הוא רואה "חשיבות רבה בקיום הליך השימוע, וכפי שנמסר לא אחת - ככל שההליך אכן יתקיים, בכוונתו לקיימו בלב פתוח ובנפש חפצה". במכתבם ביקשו הסנגורים כי ייקבע לוח זמנים חדש לקיום השימוע, התואם את הערכתכם באשר לזמן הדרוש לשם היערכות הולמת להליך.

   

ערב פרידה מהרמטכ
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט(צילום: מוטי קמחי)

הוא כתב כי "משהועברה ליבת חומר החקירה לעיון באי כח ראש הממשלה כאמור, נתבקשו הסנגורים לתאם מועד לקיום השימוע עד ל-20 במאי. נציין כי לפני זמן קצר הגיע שליח מטעמנו למשרדו של עו"ד נבות תל-צור, אך במשרד סירבו לקבל את מכתבו של היועמ"ש ואת חומר החקירה שצורף לו. סירוב זה הינו תמוה. בנסיבות אלה, שוגר המכתב אל עורכי הדין גם באמצעות דוא"ל. היועץ המשפטי ישקול את צעדיו בהתאם".

  

יום שישי, 10 במאי, היה המועד האחרון שבו אמורים היו עורכי דינו של ראש הממשלה להשיב בנוגע לקיום מועד השימוע בפרשות 1000 (המתנות מארנון מילצ'ן), 2000 (השיחות עם נוני מוזס) ו-4000 (בזק-וואלה) - אך לא עשו זאת. תחת זאת, במכתב ליועץ המשפטי הם ביקשו דחייה במועד קיום ההליך, שאמור להיערך עד 10 ביולי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי
נתניהו ומנדלבליט
צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי
מומלצים