שתף קטע נבחר

דלק סילוני

שני מאמני כושר מספרים על המוטיבציה לזוז והתפריט שמניע אותם

מייק אופיר, בן 27, חיפה

מה: לאחר שנים של התנסות פחות או יותר בכל שיטות האימון, פיתחתי את שיטת אימוני "הרשימה השחורה". בשיטה זו אני שם דגש על פיתוח כוח, סיבולת אירובית וסיבולת שריר בדרך ייחודית שמביאה את המתאמן לקצה גבול היכולת ובו בזמן לרצון עז לבצע את האימון עד הסוף.

 

כמה: אני מתאמן שישה ימים בשבוע. האימון של יום שבת הוא אימון מיוחד מאוד שנמשך חמש עד שבע שעות יחד עם הקבוצה שלנו בחוף. הוא כולל אלמנטים מיוחדים של Street workout בחלקו הראשון ותרגילי כוח וסיבולת בחלקו השני. שאר האימונים בשבוע הם אימוני Calisthenics בחוף הים, בעיקר תרגילי כוח המבוססים על מוט המתח והמקבילים.

 

מה בתפריט: התזונה היא חלק בלתי נפרד מהתוצאות שלי, והדרך שלי היא לאכול בצורה "נקייה" בדרך שניתן להתמיד בה. אני אוכל המון ירקות, ובכל ארוחה שלי אני מרבה בחלבון ושומן ממקורות טובים וממעט בכמות הפחמימות.

 

מדד החלבון: אני מקפיד לשלב כמות חלבון גבוהה בכל ארוחה. אני אוכל חלבון מהחי ומהצומח ואחת ליום מוסיף שייק חלבון. הגיוון מתבסס על העובדה שכל מקור חלבון מכיל ערכים ייחודיים לו, ולכן חשוב להעניק לגוף את כל המקורות.

 

התזונה היא חלק בלתי נפרד מהתוצאות שלי (אוהד רומנו)
התזונה היא חלק בלתי נפרד מהתוצאות שלי(אוהד רומנו)

 

. (ברנפלקס)
.

 

מיטל עמוס בת 37, תל אביב

מה: מאמנת כושר אישית וקבוצות ומכשירה מאמנים בקמפוס שיאים, אוניברסיטת תל אביב, מלמדת בכנסים והשתלמויות שונות בארץ. מעבירה אימונים פונקציונליים, HIIT, אימוני סטודיו שונים ספינינג MIO ו־NTC.

 

כמה: בשל אופי העבודה האינטנסיבי שלי אני פעילה כל יום כל היום. שגרת האימונים שלי מגוונת וכוללת את כל סוגי האימונים – החל באימוני כוח, דרך אירובי על סוגיו ועד ליוגה ותנועתיות.

 

מה בתפריט: אני מאמינה שצריך לאכול הכל מהכל — מגוון, מבוקר ובמידה. עם זאת, אני ממעיטה בסוכרים ומקפידה שבכל ארוחה יהיו יותר חלבונים מפחמימות. 

 

מדד החלבון: אני לא מודדת חלבונים או קלוריות, אבל כאמור מקפידה על צריכה מוגברת של חלבון כל יום. אני מקבלת את החלבון שלי בצורה מגוונת מעוף, דגים, ביצים, אגוזים, קטניות, גבינות ויוגורטים.

 

. אני מקבלת את החלבון שלי בצורה מגוונת  (אוהד רומנו)
. אני מקבלת את החלבון שלי בצורה מגוונת (אוהד רומנו)

 

חלבון (istockphoto)

חלבון ים תיכוני

ההמלצות המקובלות החדשות לתזונה ים תיכונית מעודדות שילוב חלבונים ממקורות שונים כמענה לצרכי הגוף. עבור אנשים שעוסקים בספורט הדרישה לחלבון עולה, בשל הצורך של הגוף להשלים את דרישות החלבון לאחר הפעילות. מנת ברנפלקס אקסטרה פרוטאין מתאימה במיוחד בשילוב עם יוגורט, חלב ותחליפיו, פירות, שיבולת שועל או כל תוספת שאוהבים, ומהווה ארוחה קלה ומאוזנת המתכתבת עם עקרונות התזונה הים התיכונית.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים