שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מנטע ברזילי עד הדצים: אירוע השטיח הכתום פתח את שבוע האירוויזיון

  אירוע קבלת הפנים הנוצץ למשלחות האירוויזיון נפתח בכיכר הבימה בתל אביב, בהשתתפות קהל רב וצוותי תקשורת זרה ובהנחיית נועה תשבי. מהביצוע של אורנה ומשה דץ ל"כאן" ועד לכניסה של נטע ברזילי - ככה זה נראה

  השטיח הכתום, אירוע קבלת הפנים הרשמי למשלחות האירוויזיון שישתתפו בתחרות בישראל, נפתח הערב (א') ברחבת כיכר הבימה בתל אביב. כבר בשעות הצהריים המוקדמות נחסמו לתנועה רחובות רבים מסביב לתיאטרון הלאומי, וחניון הבימה נחסם אף הוא עד לסיום האירוע לקראת השעה 23:00 בלילה.

   

   

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  נטע ברזילי(צילום: אורן אהרוני)

   

   

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  הצטרף לאורנה ומשה דץ ב"כאן נולדתי". סטפן לגר(צילום: אורן אהרוני)

  הרחבה מחוץ לתיאטרון הבימה והיכל התרבות גודרה מבעוד מועד כדי לאפשר את השתתפותם של אלפי אנשים, בהם נציגי המשלחות, צוותי התקשורת הזרה שהגיעו במיוחד ארצה כדי לסקר את אחד האירועים החשובים של מדינת ישראל בזירה הבינלאומית, וכן מעריצים וקהל רחב.

   

   

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  "כאן נולדתי" במלוא גרון. אורנה ומשה דץ(צילום: אורן אהרוני)

   

  מי שהנחתה את האירוע הנוצץ היא השחקנית והמפיקה נועה תשבי, שהגיעה במיוחד לישראל מלוס אנג'לס. תשבי ראיינה את חברי המשלחות שצעדו על השטיח וליוותה אותם עד כניסתם להיכל התרבות בו התקיים טקס הפתיחה החגיגי. מנחים נוספים שטיילו לאורך השטיח הם ליאון רוזנברג, שני נחשוני ונדב אבקסיס. אירוע קבלת הפנים נפתח עם השיר "כאן נולדתי" בביצוע אורנה ומשה דץ, אליהם הצטרף הרקדן והזמר סטפן לגר בליווי עשרות רקדנים. לאחר מכן צעד על השטיח ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, ואחריו האמנים ומשלחותיהם, לצד ארבעת מנחי האירוויזיון: ארז טל, בר רפאלי, אסי עזר ולוסי איוב. את הצעידה נעלה הזמרת נטע ברזילי שניצחה בשנה שעברה והביאה את התחרות האירופית לישראל.

   

   

  מנחי האירוויזיון על השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  מנחי האירוויזיון על השטיח הכתום(צילום: אורן אהרוני)

   

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  קובי מרימי(צילום: אורן אהרוני)

   

   

  רון חולדאי (צילום: גיא יחיאלי)
  בירך יחד עם לופר. ראש העיר רון חולדאי(צילום: גיא יחיאלי)

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  השטיח הכתום(צילום: אורן אהרוני)
  אלפי שוטרים, חובשי מד"א וסדרנים, כבר הוצבו מסביב למדשאות הפארק על חופיה הדרומיים של תל אביב כדי לשמור על הסדר ולאפשר לרבבות לחגוג במרוצת השבוע. על פי הערכות העירייה האופטימיות, לכפר צפויים להגיע במהלך השבוע הקרוב יותר מ-300 אלף בני אדם.

   

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  השטיח הכתום(צילום: אורן אהרוני)

   

  את מיצג נטע ברזילי המוצג באזור הכפר יצרה האמנית נירית לבב פקר. הוא מורכב מעשרות אלפי צעצועים ישנים שנתרמו מגני ילדים על גבי קונסטרוקציית ברזל. גובהו של הפסל כ-4 מטרים, רוחבו שישה מטרים ומשקלו שתי טונות.

   

  השטיח הכתום (צילום: Amir Cohen, AP)
  הנציגה הקפריסאית(צילום: Amir Cohen, AP)


  בין המשתתפים גם אלפי תיירים, הרבה פחות מהתכנון המקורי, שהגיעו במיוחד לתל אביב כדי לצפות מקרוב באירוע המוזיקה הגדול בעולם. בשבועות שלאחר ההודעה על בחירתה של תל אביב לעיר המארחת של התחרות, יזמה העירייה את הקמת הכפר, מתוך רצון "לשקף את צביונה המיוחד של העיר ללא-הפסקה". הקרבה לחוף תאפשר למשתתפים ליהנות ממזג האוויר, מהחופים ומדוכני האוכל שיוצבו במתחם. האירועים בכפר האירוויזיון יימשכו כשבוע, מדי יום מ-17:00 ועד לשעות הלילה. ביום שישי ייפתח הכפר בשעה 12:00 עד לכניסת השבת. בחלקו הצפוני של הכפר, על חורבות מתחם הדולפינריום, הוקם מתחם שיארח את פסטיבל האוכל EAT.

   

   

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  מתוך השטיח הכתום(צילום: אורן אהרוני)


  השטיח הכתום (צילום: Amir Cohen, AP)
  המשלחת ממונטנגרו(צילום: Amir Cohen, AP)

   

  משדרי האירוויזיון יוקרנו בכפר על מסכי ענק, בהם חצאי הגמר ביום שלישי וחמישי ב-22:00 והגמר הגדול במוצאי שבת ב-22:00. מדי יום מהשעה 17:00 יפעל בכפר אולפן עברית לתיירים שבו ילמדו עברית בסיסית. העבודות על כפר האירוויזיון ארכו כשלושה שבועות, שבמהלכם נפרשו 20 דונם דשא חדש בשטח של כ-60 דונם. במתחם הכולל, יחד עם הפסטיבל, יפעלו 85 דוכני אוכל שמציעים יותר מ-500 מנות שונות. לאורך השבוע יופיעו 200 אמנים.


  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  יון אולה סאנד, המפקח על האירוויזיון(צילום: אורן אהרוני)

  מחר אחר הצהריים תתקיים חזרת תלבושות ראשונה, ובלילה תתקיים חזרה נוספת לחצי הגמר הראשון עם קהל שרכש כרטיסים. ביום שלישי אחר הצהריים תתקיים חזרה נוספת עם משפחות המועמדים ובהשתתפות קהל שרכש כרטיסים לחצי הגמר הראשון.

   

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  סטפן לגר(צילום: אורן אהרוני)

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  הדצים(צילום: אורן אהרוני)

   

  ביום שלישי בערב, בין השעות 22:00 ל- 00:10, יתקיים חצי הגמר הראשון. ביום רביעי תתקיים אחר הצהריים חזרת תלבושות ראשונה ובלילה תתקיים חזרה נוספת לחצי הגמר השני עם קהל שרכש כרטיסים. ביום חמישי תתקיים אחר הצהריים חזרה עם משפחות המועמדים וקהל שרכש כרטיסים לחצי הגמר השני.

   

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  רון חולדאי ואשתו יעל חולדאי(צילום: אורן אהרוני)

   

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  שטיח כתום, שיער כחול(צילום: אורן אהרוני)

   

  ביום חמישי בערב, בין השעות 22:00 ל- 00:10 יתקיים חצי הגמר השני. ביום שישי יקיימו המועמדים בצהריים חזרות לגמר במתחם האקספו. בין השעות 22:00 ל-01:30 תתקיים חזרה שנייה עם שופטים וקהל שקנה כרטיסים. ביום שבת תיערך בצהריים חזרה שלישית לגמר עם משפחות המועמדים וקהל שרכש כרטיסים. אירוע הגמר, שישודר בכאן 11, יתחיל בשעה 22:00 וצפוי להסתיים בשעה 01:30.

   

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  הקהל באירוע השטיח הכתום(צילום: אורן אהרוני)

  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  (צילום: אורן אהרוני)

   

  המשטרה השלימה את היערכותה לאירועים ולאלפי האנשים שצפויים להשתתף בהם, ותציב יותר מ-20 אלף אנשי ביטחון בכל רחבי העיר. המאבטחים השונים יפעלו לטובת הסדר הציבורי וכן להכוונת התנועה. בנוסף, עמדות מידע לתיירים ולציבור יפעלו בשעות 22:00-10:00 בנקודות ציון שונות. מהמשטרה נמסר כי לא תאושר הכנסת כלי נשק וכל כלי אחר אשר עלול לפגוע באחרים לאירועים השונים, לא תאושר הכנסת קורקינטים ואופניים חשמליים, כולל סוללות לאופניים חשמליים, ולא יאושר שימוש ברחפנים.

   


  השטיח הכתום (צילום: אורן אהרוני)
  סמל האירוויזיון בכיכר הבימה(צילום: אורן אהרוני)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורן אהרוני
  דץ ודצה באירוע השטיח הכתום
  צילום: אורן אהרוני
  לאתר ההטבות
  מומלצים