שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: בני נוער טרנסים חשופים ליותר תקיפות מיניות כשהשירותים ממוגדרים
  36% מהמתבגרים באמריקה אשר נמצאים על הקשת הטרנסג'נדרית חוו בשנה האחרונה תקיפה מינית, אחרי שהתמודדו עם גישה מוגבלת למלתחות ושירותים בבית הספר שלהם. התפיסה הנפוצה והשגויה, מסבירים החוקרים, היא שתלמידים שאינם טרנסג'נדרים הם אלו שנתונים לסכנת תקיפה, בזמן שבפועל מי שמותקף הם חברי הקהילה הטרנסית

  שלפוחית (צילום: shutterstock)
  שירותים ומלתחות הפכו לאחד הנושאים הכי שנויים במחלוקת באמריקה(צילום: shutterstock)

  נערות ונערים אמריקנים על הקשת הטרנסג'נדרית והלא-בינארית (שזהותם אינה תואמת את הגדרת "גבר" או "אישה"), נמצאים בסיכון גבוה יותר לתקיפה מינית בבתי ספר אשר מונעים מהם גישה לשירותים ומלתחות שאינם תואמים את מגדרם. כך מצא מחקר חדש שפורסם לראשונה בירחון Pediatrics.

   

  3,673 מתבגרים ומתבגרות להט"בק בגילאי 13 עד 17 השתתפו במחקר דרך סקר אנונימי שהם מילאו באינטרנט. משקלול הנתונים מתברר כי אחד מכל ארבעה ממשתתפי המחקר (25.9%) דיווח כי עבר תקיפה מינית ב-12 החודשים האחרונים, ובני ובנות נוער על הקשת הטרנסית והלא בינארית אשר התמודדו עם גישה מוגבלת למלתחות ושירותים (כלומר, נשללה מהם האפשרות לבחור באילו שירותים להשתמש), דיווחו על שיעור תקיפה מינית של 36%.

   

  מדיניות המבוססת על פחד

  "מחקרים כבר הראו בעבר כי מדיניות מגבילה יוצרת תשומת לב שלילית ובלתי רצויה כלפי נוער על הקשת הטרנסית והלא בינארית, אבל עד המחקר הנוכחי, הקשר בין מגבלות אלו לתקיפה מינית לא היה ברור", מבהיר גבריאל מורכיסון, דוקטורנט בבית הספר לרפואה ציבורית באוניברסיטת הרווארד, ואחד ממובילי המחקר. לדבריו, מחקרים יכולים להצביע רק על אסוציאציה, ולא על האם ההגבלות עצמן יצרו מצבים של תקיפה מינית.

   

  "מדיניות המגבילה שימוש בשירותים ומלתחות לרוב מבוססת על פחד", מסבירים במאמר דיאן אהרנספט, פסיכולוגית קלינית ומייסדת שותפה של מרכז לילדים ומתבגרים, ודוקטור סטיבן רוזנטל. לטענתם, התפיסה הנפוצה והשגויה היא שתלמידים שאינם טרנסג'נדרים הם אלו שנתונים לסכנת תקיפה מידי "פולשים טרנסים", או מידי פושעי מין המתחזים לתלמידים טרנסים. "לעיתים צוות בית הספר מחזיק בגישה זו, ולפעמים אלו הורים חרדים וזועמים אשר לא רוצים שילדיהם ייחשפו לנערים ונערות הנמצאים במיעוט מגדרי בבית הספר שלהם". המחקר החדש, הם סבורים, מבהיר כי הנזק המיני נעשה לקהילה הטרנסית ולא על ידה.

   

  שירלי צ'ארלי קליינמן באולפן ynet

  שירלי צ'ארלי קליינמן באולפן ynet

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לפי המחקר, ישנן מספר סיבות בגינן הגבלת השימוש בשירותים מעמיד נוער וילדים על הקשת הטרנסית בסיכון. ראשית, ההגבלה עלולה לייצר יציאה כפויה של הילד מהארון בפני התלמידים האחרים, מה שיעלה את הסיכויים שלו לעבור התעללות. שנית, מדיניות הגבלה יכולה להעיד על סביבה כללית עוינת בבית הספר. "בעקבות מגבלות אלו, ישנם תלמידים שיימנעו משימוש בשירותים לחלוטין", מסבירים אהרנפסט ורוזנטל במאמר. מצב כזה עלול להוביל לצריכת נוזלים לקויה והתעלמות מהצורך להתפנות לשירותים, או להימנעות כללית מהגעה לבית הספר.

   

  לבתי ספר המבקשים לשפר את בטחון התלמידים והתלמידות, מורכיסון ממליץ לפנות לתלמידים עצמם ולברר איתם מה יכול לעזור לשיפור המצב שלהם. "בבתי ספר מסוימים, שירותים ומלתחות יכולים להיות הנושא הכי גדול למחלוקת, אבל בבתי ספר אחרים זה יכול לבוא לידי ביטוי בנושאים אחרים", הוא אומר.

  השלט של עמותת
  פתרון אפשרי. שירותים לכל - שלט של עמותת "מעברים" והמרכז הגאה בתל אביב
   

  "חוק השירותים" מגיע לבית המשפט

  השיח סביב שירותים ציבוריים ממוגדרים עלה לדיון ציבורי בארצות הברית סביב מספר מקרים בתקופה האחרונה. ב-2018 בית המשפט הפדרלי פסק נגד בית ספר במדינת וירג'יניה שאסר על צעיר טרנסג'נדר להשתמש בשירותי הבנים בבית הספר. הפסיקה הגיעה כארבע שנים לאחר תלונתו המקורית של הנער. מאוחר יותר באותה שנה, בית המשפט הפדרלי פסק לטובת תלמידים טרנסים בפלורידה ופנסילבניה, אשר בתי הספר בהם למדו אסרו עליהם להשתמש בשירותים התואמים את זהותם המגדרית.

   

  ב-2016 עבר בצפון קרולינה החוק אשר אוסר על אנשים להשתמש בשירותים ציבוריים אשר לא תואמים את מינם הביולוגי המצוין בתעודת הלידה שלהם. בזאת הפכה צפון קרולינה למדינה הראשונה אשר העבירה את "חוק השירותים". התגובות והביקורות לא איחרו לבוא, והובילו להפסדים כלכליים למדינה, בין היתר בגלל עסקים אשר ביטלו תכניות התרחבות, והעברת משחק האולסטראז של ה-NBA מהעיר שרלוט. כתוצאה מהמחאה הציבורית, בוטל החוק שנה אחרי כן.

   

  קליפורניה, מצד שני, הייתה המדינה הראשונה ועד כה היחידה בארצות הברית אשר העבירה בשנת 2013 חוק המאפשר לתלמידים מהגן ועד כיתה י"ב להשתמש בשירותים ומלתחות התואמים את זהותם המגדרית. המחקר האחרון ומחקרים נוספים עתידים לחזק ולעודד מדינות נוספות לאפשר לתלמידים שלהן מדיניות ליברלית יותר והרסנית פחות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  המגבלות עלולות לגרום לתלמידים להתעלם מהצורך שלהם להתפנות לשירותים
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים