שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  תואר ד"ר לשם כבוד לשגריר ארה"ב בישראל לשעבר
  בטקס שיערך באוניברסיטת בן גוריון יוענק תואר דוקטור לאות כבוד גם לאוהד נהרין. ובאוניברסיטת תל אביב יוענק פרס הכלכלה על-שם הוגו רמניסיאנו למייסד חברת באבקום

  אוניברסיטת בן גוריון בנגב תעניק בשבוע הבא תארי ד"ר לפילוסופיה לאות כבוד לחמישה אישים. בין מקבלי התואר - דן שפירו, שכיהן כשגריר ארצות הברית בישראל. עוד יקבלו את הפרס: טוני יאנג, ד"ר ג'אן לואו, פרופ' אחמד נאטור ואוהד נהרין.

   

  דן שפירו, שגריר ארה"ב לשעבר בישראל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  דן שפירו, שגריר ארה"ב לשעבר בישראל(צילום: מוטי קמחי)

   

  דן שפירו הוא דיפלומט, שבין היתר כיהן כשגריר ארצות הברית בישראל. במסגרת תפקידו שירת את ארצו בנאמנות ובמסירות בתפקידים בכירים בממשל האמריקני, כמנהל תחום המזרח התיכון וצפון אפריקה במועצה לביטחון לאומי וכיועץ למנהיגי מדינתו. התואר יוענק לו מתוך הוקרה לידיד אמת של מדינת ישראל, שקשר את עתיד משפחתו בעתידה ואשר חזון פיתוח הנגב יקר ללבו ועל מחויבותו לקידום הברית בין שתיהן.

   

  טוני יאנג היא נשיאת אגודת שוחרי אוניברסיטת בן גוריון בארצות הברית ומנהיגה רבת-פעלים בקהילה היהודית בארצות הברית. התואר יוענק לה לאות תודה על מחויבותה העמוקה לחיזוק הקשרים בין הקהילה בארצות הברית לבין הנגב בפרט ומדינת ישראל בכלל, ועל השותפות הנאמנה לדרכה של האוניברסיטה, על תרומתה הנדיבה להקמת בית הסופרים בבאר-שבע ולייסוד יוזמת עמוס עוז לספרות ותרבות בתמיכת סטיוארט ז"ל.

   

  ד"ר ג'אן לואו היא מדענית בתחום הביטחון התזונתי אשר תגליותיה משפרות את חייהם של מיליוני בני אדם ברחבי העולם. היא תקבל את התואר לאות היותה חוקרת מצטיינת, שעבודתה החלוצית בהכלאת זנים חקלאיים לשם חיזוק ביולוגי ולפיתוח זני תפוחי אדמה עשירים בוויטמינים ובמינרלים, מגשימה מטרות נעלות של מיגור הרעב, הפחתת החולי והעצמתן של נשים במדינות מתפתחות. 

   

  פרופ' אחמד נאטור הוא שופט ומרצה שהקדיש את חייו להגנה על זכויות האדם והותיר חותם על הפסיקה השרעית בישראל. במסגרת תפקידו כנשיא בית הדין השרעי לערעורים, שקד על קידום בתי הדין המוסלמיים בארץ וחולל בהם רפורמות מודרניות רבות-השפעה. התואר יוענק לו לאות כבוד על פועלו המתמשך לקידום מעמדם של ילדים ונשים ועל מחויבותו לטיפוח כבוד הדדי בין כל חלקי החברה הישראלית. 

   

  אוהד נהרין (צילום: גדי דגון)
  אוהד נהרין(צילום: גדי דגון)

   

  אוהד נהרין הוא רב-אמן, מיוצרי המחול המובילים בעולם, היוצק איכויות נדירות בכל ריקוד וכובש את לב הקהל בכישרונו המזהיר ובעבודותיו החדשניות. התואר יוענק לו מתוך הערכה לרקדן מחונן, שלמד אצל גדולי המורים והיה לכוריאוגרף מופלא ומנהלה האמנותי של הלהקה המצליחה בישראל, בת-שבע, במשך שנים רבות.

   

  את התארים יעניקו בטקס שיתקיים ביום שלישי הבא - נשיא האוניברסיטה, פרופ' דניאל חיימוביץ והרקטור, פרופ' חיים היימס.

   

  אונ' ת"א תעניק פרס למייסד חברת באבקום

  אוניברסיטת תל אביב תעניק השבוע את פרס הכלכלה על-שם הוגו רמניסיאנו לשנת 2019 לעימאד תלחמי - יו"ר ומייסד חברת באבקום, הפרס יוענק לו ביום שישי הקרוב, במסגרת אירועי חבר הנאמנים של האוניברסיטה.

   

  פרס רמניסיאנו יוענק לעימאד תלחמי כאות הוקרה על תרומתו יוצאת הדופן לפיתוח התעשייתי והכלכלי של ישראל; על חזונו בהקמת באבקום, חברה פורצת דרך, המניבה הזדמנויות תעסוקה לקבוצות מיעוט ואנשים מהפריפריה החברתית-כלכלית והגיאוגרפית של ישראל; על מחויבותו לצמצום פערים וחיזוק המרקם החברתי של ישראל, ובמיוחד נחישותו לשלב את הקהילה הערבית בסיפור ההצלחה של 'אומת הסטארט אפ' הישראלית; ועל מנהיגותו בקידום הערכים של גיוון והכללה כמרכיב מרכזי במודל העסקי שלו.

   

  פרס הכלכלה ע"ש הוגו רמניסיאנו ניתן כהוקרה על הישגים בכלכלה, בטכנולוגיה, במחקר ובפיתוח בישראל. מייסד הפרס, הוגו רמניסיאנו ז"ל, היה תעשיין מצליח בתחום הטקסטיל, ונחשב לאחד מגדולי התורמים למדינת ישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים