שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עובד במתחם האירוויזיון נפצע קשה מעגלת תאורה שקרסה
  העובד, בן 66 מפרדס חנה, נפצע בזמן שפרק משאית שעליה היה ציוד תאורה במתחם שבו תיערך התחרות. הוא הובהל לבית החולים איכילוב בתל אביב והוכנס לחדר ניתוח. מחקירה ראשונית עולה כי ארגז התאורה היה על גלגלים ונפרק לא כפי שצריך

   

   

  נהג משאית שפרק ציוד במתחם "אקספו תל אביב" שבו ייערך האירוויזיון נפצע מציוד תאורה שנפל עליו בזמן הפריקה. מחקירה ראשונית עולה כי ארגז התאורה היה על גלגלים ונפרק לא כפי שצריך. ממד"א נמסר כי הפועל, בן 66 מפרדס חנה, טופל במקום על-ידי רופא שהוצב במרפאת המתחם והובהל לבית החולים איכילוב כשמצבו מוגדר קשה.

   

  גוף התאורה שנפל על פועל במתחם אקספו של האירוויזיון בגני התערוכה בתל אביב ()
  ציוד התאורה שנפל על הפועל

   

  ד"ר עמיחי שפי, הרופא מאיכילוב שהעניק לפועל טיפול ראשוני במתחם, שחזר את האירוע: "הבוקר בעת עבודתי במתחם נקראתי לעבר גבר ישראלי בשנות ה-60 לחייו שגוף תאורה נפל על גופו. בהגיעי למקום מצאתי גבר שכוב עם פגיעה רב-מערכתית. נאלצתי לקבע את צווארו ולוודא כניסת אוויר תוך ייצוב מצבו הראשוני בשטח. כמובן שיידענו את כוחות מד"א וחדר הטראומה באיכילוב לקראת קבלתו. אני מקווה מאוד שהמענה הראשוני שהענקנו לו פה בשטח יביא להחלמתו המהירה ולשיפור במצבו".

   

  מבית החולים איכילוב נמסר כי הפועל עבר סדרות בדיקות בחדר הטראומה והובהל לניתוח נוירוכירורגי דחוף שנערך בשעה זו.

   

  מ"אקספו תל אביב" נמסר כי "הפקת האירוויזיון נמצאת באחריותו המלאה של תאגיד השידור כאן, שנדרש לעמוד בכל הסטנדרטים ונוהלי הבטיחות הקפדניים ביותר. האירוע התרחש בחניון העמסה חיצוני ולא באולמות שבהם יתקיימו האירועים. אנו שולחים איחולי החלמה ורפואה שלמה לפצוע".

  ארכיון הכנות בניית במה אירוויזיון 2019 מתחם אקספו תל אביב (צילום: רויטרס)
  ההכנות לבניית הבמה במתחם אקספו(צילום: רויטרס)

  ארכיון הכנות בניית במה אירוויזיון 2019 מתחם אקספו תל אביב (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  ארכיון הכנות בניית במה אירוויזיון 2019 מתחם אקספו תל אביב (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

    

  אחר הצהריים צפויה להיערך חזרת תלבושות ראשונה בין השעות 17:40-16:00, שבה ישתתף גם הנציג הישראלי קובי מרימי. מאוחר יותר יעלה מופע מקדים - וחזרת תלבושות שנייה שתיערך בפני קהל שרכש כרטיסים.

   

  באולם הוצבו טריבונות המכילות 6,300 מושבים שהובאו במיוחד לביתן 2, ובסך הכל ייכנסו לאולם 7,300 צופים, מתוכם כאלף ייצפו במופע בעמידה.

   

  עבור בניית תפאורת האירוויזיון, שעשויה כולה בהרכבה זמנית, הגיעו לארץ 450 קונטיינרים ומשאיות, 37 מלגזות ו-300 טכנאים מחו"ל. כ-80 אלף מטרים של כבלי תאורה נדרשים על מנת להפעיל את 2,100 גופי התאורה באולם האירוויזיון.

   

  54 ימים לקח להרכיב את אולם האירוויזיון, וכ-130 מיליון שקלים נדרשו כדי להפיק את התחרות כולה בישראל, אבל בשביל לפרק את האולם יידרשו רק 96 שעות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים