שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן הציג את דרישותיו מנתניהו: "הכול או כלום"
  יו"ר ישראל ביתנו חזר על דרישות המפלגה במשא ומתן הקואליציוני: העברת חוק הגיוס כמו שהוא, שינוי מדיניות הביטחון, סיום ביצוע בדיקות DNA על ידי הרבנות, פנסיות לגימלאים וראשות ועדת הפנים של הכנסת

   

   

  יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הציג היום (ב') שוב את דרישות מפלגתו ואמר: "אם הדרישות שלנו מקובלות נשמח להמשיך הלאה ואם לא אז תהיה זו זכות גדולה לשרת את מדינת ישראל מהאופוזיציה". הוא הוסיף: "מבחינתנו חמשת הסעיפים זה הכול או כלום".

   

  ליברמן אמר: "פגשתי את ראש הממשלה שלוש פעמים מאז הבחירות, דיברתי עם יריב לוין, אני יותר לא מתכוון להיפגש ולדבר. יש מנהלי משא ומתן, הם מכירים את הטלפונים".

   

  ישיבת סיעה של מפלגת ישראל ביתנו הצהרה של אביגדור ליברמן (צילום: מוטי קמחי)
  ליברמן(צילום: מוטי קמחי)

  בהצהרה לתקשורת חזר ליברמן על הדרישות שישראל ביתנו אינה מוכנה לוותר עליהן:

   

  מדיניות ביטחון: הכרעה במקום הסדרה

  חוק הגיוס: ללא כל שינוי

  בדיקות דנ"א: פגיעה בכבוד האדם וחירותו. הבדיקות משפילות ולא משנה לאיזה צורך

  פנסיות: 70% משכר המינימום לכל הגימלאים

  ועדת הפנים: בראשות הוועדה יעמוד נציג המפלגה

   

  בנוגע לחוק הגיוס אמר ליברמן: "שמעתי שמועות והדלפות, מבחינתנו אין שום שינוי. אנחנו דורשים את חוק הגיוס כמו שזה כולל כל הנקודות ופסיקים ולא נסכים לפחות מזה. כמו שהועבר בקיראה הראשונה, כך הוא חייב לעבור בקריאה השנייה והשלישית. מי שלא זוכר, בסוף יולי פגה הדחייה שנתן בג"ץ ואני אהיה מאוד מסופק אם בג"ץ ייתן עוד דחיה לגבי חוק הגיוס".

   

  על בדיקות ה-DNA הרחיב ליברמן: "יש פה פגיעה בכבוד האדם וחירותו בבדיקות ה-DNA המשפילות האלו. זה לא משנה אם זה לצורך קביעת היהדות או גירושין או נישואין - זה מכשיר פולשני, זו חדירה לפרטיות שיותר גדולה ממנה לא קיימת ואני לא מוכן שבתי דין רבניים ישתמשו בבדיקות דנ"א חדשות לבקרים, לא משנה לאיזו מטרה. יש מקרים חריגים, חמורים, אז ששופט מחוזי יחליט במקרה של פשע חמור לעשות בדיקות DNA. זה לא מתקבל על הדעת".

   

  ליברמן התייחס גם לדרישתו לפנות את הכפר הבדואי חאן אל-אחמר, ואמר כי לא יסכים להיכנס לתפקיד שר הביטחון אם נתניהו יעקוף החלטות שלו בנושא. "ראש הממשלה הודיע במהלך הבחירות שמיד אחרי הבחירות הוא מפנה את חאן אל-אחמר", אמר.  "עם כל הכבוד וההערכה, אני לא אהיה שר הביטחון אם אצטרך כל פעם להיתקל ב'אובר-רולינג' של ראש הממשלה בנושאים הללו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים