שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הישיבה הסתיימה: נכון לעכשיו, הפיינל פור ממשיך
  דירקטוריון המינהלת התכנס והצביע בעד החזרה לסדרות - אך רק מעונת 2020/21. המכשול בנוגע לעונה הבאה: הסכמות עם ארגון השחקנים. ניר אלון: "התנאי שלנו - מתאזרח אחד בכל קבוצה"

  ישיבת דירקטוריון מינהלת הליגה נערכה היום (שלישי) כדי לדון בחוקי הליגה לקראת העונה הבאה. יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי, יו"ר הפועל תל אביב רמי כהן, יו"ר בני הרצליה אלדד אקוניס ויו"ר עירוני נס ציונה יניב מזרחי, ניהלו בתקופה האחרונה פגישות על מנת לסגור שינויים מהותיים בליגה לקראת ההצבעה היום במשרדי המינהלת ברמת החייל.

   

  על פי הסיכום, שיטת הפיינל פור שהונהגה בשנים האחרונות תבוטל והליגה תשוב לסדרות לאורך כל הפלייאוף (הטוב משלושה). ההסכם הוא לשלוש שנים, אך הוא יתחיל רק בעונת 2020/21 ונכון לעכשיו בעונה הבאה שיטת הפיינל פור תמשיך.

   

  שמעון מזרחי מגיע לישיבה (צילום: יאיר שגיא)
  שמעון מזרחי מגיע לישיבה(צילום: יאיר שגיא)

  רמי כהן מגיע לישיבה (צילום: יאיר שגיא)
  רמי כהן(צילום: יאיר שגיא)

  הבעיה היא הסיכום עוד מהעונה שעברה עם ארגון השחקנים בו הוחלט שהפיינל פור ימשיך בעונת 2019/20. המטרה של הדירקטוריון הוא להתחיל את שיטת הסדרות כבר בעונה הבאה, אך הם זקוקים להסכמת ארגון השחקנים כדי להחיל את השינוי.

   

  בישיבה סוכם שבעונה הסדירה יהיו שני סיבובים. לאחר מכן, במקום הסיבוב השלישי הליגה תמשיך לשני בתים, עליון ותחתון, עם שש קבוצות בכל בית, בשיטה של סיבוב אחד בן חמישה משחקים. שתי הקבוצות שיסיימו בשני המקומות הראשונים בבית התחתון יעפילו לפלייאוף. הקבוצה שתסיים אחרונה, תרד ליגה.

   

  אלדד אקוניס מגיע לישיבה (צילום: יאיר שגיא)
  אלדד אקוניס(צילום: יאיר שגיא)

   

  הצדדים גם אישרו את ההסכם שנחתם עם ארגון השחקנים בו הוחלט על עד חמישה זרים בטופס, סיומו של החוק הרוסי ומעבר לישראלי אחד בלבד בחמישייה, מקובל עליהם. בנוסף, הוחלט להעלות את ההקצאה לתמיכה בקבוצות שישיחקו באירופה ל- 2.5 מיליון שקל, כשהמטרה היא עד שש קבוצות באירופה על בסיס הישגים ספורטיביים.

   

  הארגון ינהל בשבועות הקרובים שיחות עם דירקטוריון מנהלת הליגה כדי להאריך את ההסכם הקיים לעונה הבאה לשנתיים נוספות אך התנאי היחיד שלו הוא מתאזרח אחד בכל קבוצה. יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, אמר ל-ynet: "אנחנו רוצים לפעול לפי החוקים הקיימים בפיב"א, כמו שבנבחרות ישנה אפשרות להביא מתאזרח אחד, כך גם צריך לפעול בקבוצות בליגה".

   

  ניר אלון (צילום: שאול גולן)
  "גם בנבחרות יש אפשרות למתאזרח". אלון(צילום: שאול גולן)
   

   

  מארגון השחקנים נמסר "ההסכם שנחתם לעונת המשחקים הקרובה

  (2019/20) שריר וקיים. קבוצות שיחתימו עד שלושה זרים יקבלו מענק של עד מליון שקל, מי שיחתים ארבעה זרים לא יזכה למענק ומי שיבחר להחתים חמישה זרים, יקנס בחצי מליון שקל. כמו כן ,הארגון ימשיך לפעול במלוא המרץ להשוואת תנאי המס של שחקנים זרים וישראלים, לרבות מתאזרחים, מאחר שאין כל הצדקה לאפליה הזאת שנמשכת כבר שנים ופוגעת במעמדם של הכדורסלנים הישראלים".


  פורסם לראשונה 14/05/2019 08:56

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים