שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ארתור בהלם: מר עכבר יצא מהארון

  רוחות השינוי מגיעות לסדרת הילדים הוותיקה והאהובה "ארתור". בפרק הפותח את העונה החדשה, הילדים מגלים שהמורה, מר עכבר, מאורס ואינם מרוצים ממי שהם מזהים בתור הכלה. הם מחליטים לעצור את החתונה, אבל ברגע האמת מגלים שהמורה שלהם בעצם נישא לגבר

  מר עכבר, המורה מסדרת הילדים האהובה ארתור, יצא מהארון. בפרק ששודר השבוע בארצות הברית - הראשון בעונה ה-22 של הסדרה המונפשת, מתברר כי מר עכבר הוא הומוסקסואל, וכי הוא מאורס לגבר.

   

   

  כשארתור והחברים שומעים לראשונה על האירוסין, הם מגיבים בתדהמה. הם עוד לא מבינים שמר עכבר עומד להינשא לגבר, אלא מופתעים מעצם העובדה שהמורה שלהם מקיים חיים פרטיים מחוץ לבית הספר - תגובה אופיינית לגמרי לילדים (בשלב מסויים בפרק, באסטר אף מרחיק לכת ואומר ש"מורים אפילו לא הולכים לישון!"). בהמשך, הילדים פוגשים את מר עכבר יושב לארוחת צהריים עם אחותו, ומסיקים שהיא הכלה המיועדת. הם לא מרוצים מהזיווג: האישה המסתורית נדמית להם כמישהי שעלולה לאמלל את חייו של מר עכבר, וכיוון שהם התלמידים שלו - הם אלה שישלמו את המחיר.

   

  מר עכבר יוצא מהארון (רשת PBS)
  מר עכבר והחתן(רשת PBS)

   

  באקט אופייני לחבורת הילדים, הם מחליטים לקחת את גורלם בידם - ולעצור את החתונה. אך ברגע האמת, הם מוצאים את מר עכבר פוסע בזרועות שלובות עם גבר אחר, כחתן וחתן. כיוון שמר עכבר נראה מאוהב, ארתור והחברים מחליטים לחזור בהם מהתוכנית הראשונית, ומשתתפים בחגיגות. העונה החדשה של סדרת הילדים תעלה לשידור בערוץ הילדים בקרוב.

   

  מר עכבר יוצא מהארון (רשת PBS)
  פעמוני החתונה מצלצלים(רשת PBS)

   

  זוהי לא הפעם הראשונה שסדרת הילדים האהובה, שקנתה לה מעריצים רבים גם בקרב ילדי ישראל, מציגה דמות גאה. הפעם הקודמת הייתה בשנת 2005, בסדרת הבת שעסקה בטיוליו של באסטר ברחבי העולם. אז באסטר המריא למדינת ורמונט, ופגש שם חבורת ילדים שסיפרו לו שיש להן אימא ואימא. כמו בפרק האחרון, גם אז הנטייה המינית של הדמויות לא נדונה באופן ישיר. תגובתו של באסטר הייתה אז: "וואו, זה המון אמהות!"

   

  הפרק החדש של ארתור מעיד על רצונם של היוצרים לשקף מגמות עכשוויות בעולמנו ההולך והמשתנה, ולהציג נורמליזציה של צורות שונות של מערכות יחסים.  כזכור, לפני ארבע שנים נרשמה בארצות הברית היסטוריה, כשבית המשפט העליון העניק אישור חוקתי לחייב את כל 50 המדינות לאפשר נישואים חד מיניים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים