שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סער נגד להב"ה: "צאו מחייה הפרטיים של בתי"
  הח"כ מהליכוד הגיב על המכתב ששיגר אליו יו"ר הארגון "למניעת התבוללות בארץ הקודש" בנצי גופשטיין, שבו ביקש ממנו לפעול להפסקת הקשר בין בתו לשחקן אמיר חורי. "אלונה, הבת האהובה שלי, היא אדם פרטי". גופשטיין: "התבוללות זה לא דבר פרטי"

   

  גדעון סער באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
  גדעון סער(צילום: אבי מועלם)

  ח"כ גדעון סער (ליכוד) הגיב אתמול (ג') למכתב ששיגר אליו יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין, ובו ביקש ממנו האחרון לפעול להפסקת הזוגיות של בתו עם השחקן אמיר חורי. "אלונה, הבת האהובה שלי, היא אדם פרטי. צאו מהחיים הפרטיים שלה!", צייץ סער בטוויטר.

   

   
  גופשטיין הגיב על דבריו של סער, וצייץ גם הוא בטוויטר: "הכול מאהבה ולא, התבוללות זה לא דבר פרטי. אנחנו, עם ישראל, מייצגים קצת יותר מאדם פרטי והקשר הזה יהרוס לה את החיים הפרטיים".
   
  כאמור, מוקדם יותר היום פנה גופשטיין במכתב לסער: "אין ספק שאתה, כיהודי גאה הנאמן למורשת ישראל, מתנגד לקשר הזה. לא מדובר בגזענות, חלילה, אלא בסוד קיומו של העם היהודי. לעתים קורה שכביכול בשם האהבה יש כאלה ששוכחים מאין הם באו ולאן הם הולכים. נדמה להם שאנחנו עם ככל העמים, והאהבה היא עיוורת ומעל הכל".

   

  בנצי גופשטיין (צילום: גל ארבל) (צילום: גל ארבל)
  בנצי גופשטיין(צילום: גל ארבל)

  גופשטיין כתב בנוסף: "כאב יהודי מוטלת עליך החובה להסביר לאלונה, באהבה, שלעם ישראל יש יעוד וחזון לעולם כולו. שהיא בת למורשת ארוכה, למסורת רבת ועתיקת שנים, שהיא היא אשר שמרה עליו במשך כל שנות הגלות הארורה, בה סבל עם ישראל מרדיפות, אינקוויזיציות, מסעי צלב, פוגרומים ושואה. מסורת זו קבעה הבדלה מהגוי ושמירה על יחודו של העם היהודי. בגלל שמירה על מסורת זו החזקנו מעמד, ויכלנו מוסרית ופיזית להגיע חזרה לארץ ישראל ולהקים בה את מדינת ישראל, המדינה שעליה חלמנו והתפללנו במשך אלפיים שנה, 'ותחזינה עינינו בשובך לציון'".

   

   

  הרבה נועה סתת, מנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה, מסרה כי "הפרקליטות הודיעה למרכז הרפורמי לדת ומדינה (העוקב אחרי ארגון להב"ה מעל 10 שנים) כבר לפני כשנה כי היא מתעתדת להגיש כתב האישום נגד בנצי גופשטיין בשל הסתה לגזענות".

   

  "העיכוב מאפשר ליו"ר ארגון להב"ה להמשיך ולהפיץ שיח מדיר ואבסורדי, שהפעם נראה כי יש לו מניעים פוליטיים. אנו קוראים ליועמ"ש לשים קץ לגרירת הרגליים הארוכה שמעניקה לגיטימציה לשיח הגזעני של גופשטיין ולהגיש את כתב האישום לאלתר".

    


  פורסם לראשונה 14/05/2019 21:54

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים