שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רסיטל בשחקים: צפו בישראלי מנגן ב-30 אלף רגל
  דיילת אוסטרית בטיסה מווינה לוושינגטון הבחינה בצ'לן הישראלי בעל השם העולמי עמית פלד וביקשה ממנו לנגן. פלד הסכים - והנוסעים זכו לקונצרט פרטי בגובה 30 אלף רגל

   

   

  הפתעה חיכתה לנוסעי טיסת אוסטריאן איירליין ביום העצמאות מווינה לוושינגטון, לאחר שהדיילת האוסטרית הבחינה בטיסה בצ'לן הישראלי המוערך עמית פלד, שמופיע בכל העולם וזה עתה חזר מקונצרט באוסטריה, כשעל המושב לידו מונח הצ'לו שלו.

   

  הדיילת ניגשה לפלד, הציעה לו קפה כי ישן בזמן הארוחה, ואז שאלה על הצ'לו ותהתה אם יסכים לנגן לה ולנוסעים. פלד הסכים, הוציא את הצ'לו מהתיק והחל לנגן את היצירה של המלחין יוהנס ברהמס "שיר ערש" במטבחון, כאשר נוסעים רבים שולפים את הטלפונים הניידים ומתעדים את המחזה: צ'לן ישראלי מנגן יצירה של מלחין גרמני ידוע 30 אלף רגל מעל האוקיינוס.

  הצ'לן הישראלי ניגן שיר ערש בשחקים ()
  הצ'לן הישראלי ניגן שיר ערש בשחקיםעמית פלד במטבחון של המטוס

   

  לפני חצי שנה עבר פלד חוויה פחות נעימה כאשר בבדיקה הביטחונית בשדה התעופה שופן בוורשה בירת פולין אנשי הביטחון החרימו לו את המיתרים של הצ'לו. "לא הייתה לי עוד חוויה כזאת לנגן מעל האוקיינוס, ואני והצ'לו כבר בילינו מיליוני קילומטרים שם למעלה", סיפר פלד, "זה ההבדל בין האוסטרים לפולנים שהפשיטו אותי ממיתרי הצ'לו. כאן הדיילת לא רק עשתה את עבודתה בלהציע לי קפה, אלא גם ביקשה שאנגן לה ולנוסעים. בהחלט מתנת יום עצמאות יפה לי כנציג ישראל בשחקים ובבימות העולם".

   

  פלד הוא פרופסור באוניברסיטת ג'ונס הופקינס במרילנד, ומבלה על הקו שבין ארה"ב לבין ישראל ושאר העולם בקונצרטים והופעות.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים