שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התאבדות אחרי הריאליטי: "המנחה נכנס באבא"
  ערוץ ITV הבריטי מוריד מהמסך את תוכניתו המציצנית של ג'רמי קייל, ששודרה 14 שנה, אחרי שמשתתף שטען בה כי לא בגד בזוגתו נכשל בפוליגרף – ושם קץ לחייו. חקירה נפתחה בפרלמנט, לשכתה של תרזה מיי: "אירוע מטריד מאוד"

  ועדת התקשורת בפרלמנט הבריטי הודיעה אחר הצהריים (יום ד') כי פתחה בחקירה בנוגע ליחס שמקבלים משתתפים בתוכניות ריאליטי בממלכה, בעקבות התאבדותו של סטיב דיימונד, שנמצא מת ימים אחדים אחרי שנכשל בבדיקת פוליגרף בתוכניתו הפופולרית של ג'רמי קייל כשנשאל אם בגד בבת זוגו.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  בריטניה סטיבן דיימונד התאבד משתתף ב תוכנית של ג'רמי קייל ()
  סטיב דיימונד. התמוטט ופרץ בבכי

  דיימונד בן ה-63 נמצא מת בביתו בפורטסמות' שבדרום אנגליה לפני שישה ימים, וכלי תקשורת בממלכה מדווחים שהוא שם קץ לחייו. בתחילת החודש השתתף בצילומי תוכנית הטוק-שואו המציצנית של קייל, ובמהלכם עבר בדיקה במכונת אמת כדי לשכנע את זוגתו שלא בגד בה – אולם הוא נכשל בבדיקה.

   

  התוכנית לא שודרה וכבר לא תשודר לעולם, אולם היא גרמה לדיימונד למצוקה קשה. עד ראייה שנכח בצילומים סיפר ל-BBC שכשדיימונד הבין שנכשל בבדיקת הפוליגרף הוא התמוטט ומירר בבכי. בעקבות התוכנית עזבה אותו בת הזוג. בנו של דיימונד, קארל, סיפר ל"דיילי מייל" שלפני מותו אמר אביו לקרוביו שהמנחה פשוט "נכנס בו".

   

  אתמול הודיעה הנהלת ערוץ ITV, שבו שודרה התוכנית, כי התוכנית יורדת מהמסך לזמן בלתי מוגבל, והיום הכריזה כי בשל "חומרת האירועים האחרונים" התוכנית מסתיימת ולא תצולם עוד.

  בריטניה ג'רמי קייל תוכנית התאבדות של משתתף (צילום: AP)
  המנחה ג'רמי קייל. עוד משתתפים מעידים על מצוקה(צילום: AP)

  "לתוכנית היה קהל נאמן והיא נעשתה על-ידי צוות הפקה מסור במשך 14 שנה, אבל עכשיו הזמן הנכון לסיים אותה", נמסר מ-ITV. "כולנו חושבים על משפחתו וחבריו של סטיב דיימונד". תוכניתו של ג'רמי קייל הייתה התוכנית הפופולרית ביותר של ITV בשעות היום, עם רייטינג של כ-22%, ובשנות קיומה שודרו יותר מ-3,000 פרקים.

   

  בעקבות פרשת התאבדותו של דיימונד סיפרו עוד שורה של משתתפי עבר כי ספגו בתוכנית יחס מרושע, ושניים אף העידו שפיתחו נטיות אובדניות. לפי דיווחים נוספים, בתוכנית נרשמו אירועים אלימים מאחורי הקלעים.

   

  מותו של דיימונד הגביר את הדאגה בבריטניה מהמתח שבו מוצאים את עצמם אנשים מהרחוב המופיעים לפתע בתוכניות ריאליטי ובתוכניות טלוויזיה אחרות, ואת הדיון בשאלת חובתם של מפיקי התוכניות לדאוג לשלומם של אורחיהם. זהו דיון ציבורי שמתנהל במידה זו או אחרת כבר כמעט 20 שנה.

  בריטניה ג'רמי קייל תוכנית התאבדות של משתתף (צילום: AFP)
  ITV. סוף אחרי 14 שנה(צילום: AFP)

  ערוץ ITV כבר מצא עצמו תחת ביקורת דומה בעקבות מותם של שני משתתפים בתוכנית הריאליטי "Love Island", סופי גרדון ומייק תלסיטיס. המשטרה קבעה כי במקרה של גרדון, שמתה ב-2018, מדובר בהתאבדות. בעניינו של תלסיטיס, שמת במרץ, טרם נמסרה סיבת המוות.

   

  חבר הפרלמנט הבריטי דמיאן קולינס, יו"ר ועדת הדיגיטל, התרבות, התקשורת והספורט של בית הנבחרים, הודיע שהוועדה תדון בשאלה מה צריך לעשות כדי לבחון מחדש את חובת הטיפול התומך באנשים המופיעים בתוכניות ריאליטי בטלוויזיה. ישיבה סגורה בעניין נועדה כבר להיום.

   

  סיימון ווסלי, ראש הקולג' המלכותי לפסיכיאטרים לשעבר, אמר שתוכניות כמו זו של ג'רמי קייל הן "תיאטרון של אכזריות". גם מלשכת ראש הממשלה תרזה מיי נמסר שההתרחשויות "מטרידות מאוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים