שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צרפת מבקשת מישראל להסגיר לידיה אב שחטף את ילדיו ונמלט
  אזרח צרפת חטף את שני ילדיו הקטנים לסנגל, וסירב להשיב אותם לגרושתו. אחרי שלוש שנים הם הוחזרו לאם, והוא נמלט לישראל. האינטרפול העביר לרשויות בארץ בקשת הסגרה

  הפרקליטות מבקשת להכריז על אזרח צרפת כבר הסגרה לאחר שחטף את שני ילדיו הקטנים לסנגל, ולאחר מכן נמלט לישראל, בה נעצר. המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה הגישה היום (ה') את הבקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים.

   

  העצור, יהודי במוצאו, מחזיק גם באזרחות קנדית. על פי בקשת ההסגרה, שהוגשה על ידי עו"ד אריאל מלמד, הוא וגרושתו עברו מצרפת לקנדה יחד עם שני ילדיהם. הזוג התגרש לפני תשע שנים ובתחילה נקבעה משמורת משותפת על הילדים. לפני שמונה שנים הורה בית המשפט בקוויבק כי המשמורת תעבור לאישה, והרשות להגנת הילד תקבע את הסדרי הראייה של האב.

   

  לפני חמש שנים קיבל האב אישור לצאת לחופשה עם הילדים בצרפת, אך כשהגיע לשם הודיע לגרושתו כי אין בכוונתו לחזור לקנדה עם הילדים. בתי משפט בצרפת הורו לאב להחזיר את הילדים לגרושתו, אז הוא חטף אותם לסנגל. הילדים שהו שם במשך קרוב לשלוש שנים עד שהאב נעצר והרשויות השיבו את הילדים לאם.

   

  האב נמלט מסנגל לישראל והחל בתהליך עלייה, שהוקפא בעקבות הודעה שהועברה מהאינטרפול לרשויות בארץ כי צרפת מבקשת להסגירו לידיה. הוא מבוקש בגין עבירות של חטיפה ממשמורת והוצאה אל מעבר לגבולות המדינה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  האינטרפול העביר בקשה להסגירו
  צילום: shutterstock
  מומלצים