שתף קטע נבחר

תיעוד: עשן חדר לקרונות, הנוסעים שברו את החלונות והדלתות

נוסעים ברכבת שברו את חלונות הקרונות לאחר שחדר אליהן עשן. מקור התקלה היא אחד מבלמי הגלגלים שהיה עצור. אחד הנוסעים: "תיירים שהיו בדרך לאירוויזיון חשבו שמדובר בפיגוע". בבוקר: תנועת הרכבות בצפון הושבתה בגלל עשן שיצא מהגנרטור

 

 
עשן חדר הערב (ה') לכמה קרונות רכבת סמוך לתל אביב. הנוסעים שברו כמה חלונות ואת אחת מהדלתות. מבדיקה ראשונית עולה כי מקור העשן הוא בגלגלי אחד הקרונות והסיבה לכך היא שהבלם היה עצור. הרכבת המשיכה את נסיעתה לתחנת תל אביב ההגנה, שם עלו הנוסעים על רכבות חלופיות.
 
עשן חדר לקרונות נוסעים ברכבת ליד ת
העשן שעלה מקרונות הרכבת

עשן חדר לקרונות נוסעים ברכבת ליד ת
אחת הדלתות(צילום: שלומי אלאלוף)

שלומי אלאלוף, אחד הנוסעים, סיפר ל-ynet: "עשן אפף לפתע את הקרונות, אבל אצלנו בקרון לא נרשמה פאניקה. הפקחים הפנו אותנו לצאת מהקרונות הדרומיים וכשעברנו בין הקרונות ראינו שאנשים אחרים נבהלו והחלו לשבור את החלונות והדלתות".

 

לדבריו, התיירים שהיו בדרכם לאירוע חצי גמר האירוויזיון השני באקספו בתל אביב דווקא כן נבהלו. "בהתחלה הם חשבו שזה פיגוע, ורק אחרי דקות הצלחתי להסביר להם שזה לא והם נרגעו".

 

הבוקר נרשם אירוע עשן נוסף ברכבת סמוך לתחנת קיסריה פרדס חנה, לאחר שעשן נראה עולה מקרון הכוח שבו ממקום הגנרטור של הרכבת.

 

פקח הרכבת הוריד ממנה את הנוסעים שנאלצו לצעוד כקילומטר לתחנת קיסריה פרדס חנה. נוסע אחד שנפגע מהרכבת טופל על ידי מד"א. בשל האירוע נחסם קטע המסילה בין חדרה לבנימינה ונפתח כעבור זמן קצר.

 

מרכבת ישראל נמסר: "עבור נוסעי הרכבת הופעל נוהל פיצוי אוטומטי הנטען ישירות לכרטיס הרב קו. אנו מתנצלים על אי הנוחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלומי אלאלוף
דלת הרכבת השבורה
צילום: שלומי אלאלוף
מומלצים