שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המלך שמסרב לערוך בדיקת אבהות נענש
  אלברט השני, שהיה מלך בלגיה והעביר את הכתר לבנו, מסרב כבר שנים לעשות בדיקה שתקבע אם יש לו בת מחוץ לנישואים. כדי להגביר את הלחץ דורש ממנו בית המשפט לשלם 5,000 אירו בכל יום שבו הוא לא הולך להיבדק

  במשך שנים מסרב אלברט השני, מלך בלגיה לשעבר, לערוך בדיקת אבהות שתקבע אם הוא אביה של הפסלת דלפין בואל. דלפין, בת 51, טוענת שהמלך הוא אביה הביולוגי ומנהלת נגדו מאבק משפטי כדי שיערוך בדיקת DNA שתאשר את טענתה.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  בניסיון נוסף לשכנע את המלך לשעבר לערוך בדיקת אבהות, קבע היום בית המשפט בבלגיה שבכל יום שבו אלברט השני לא מבצע את הבדיקה הוא נקנס ב-5,000 אירו. אחד מעורכי דינו אמר שהוא מאמין שכעת המלך יערוך את הבדיקה, מאחר שהוא בטוח שהתוצאות שלה יישארו חשאיות. עורך דין נוסף נזהר ואמר שההחלטה הסופית היא של המלך בלבד.

  אלברט השני לשעבר מלך בלגיה עם המלכה לשעבר פאולה (צילום: AP)
  אלברט השני, מלך בלגיה לשעבר(צילום: AP)

  דלפין בואל טוענת שהיא בתו של אלברט השני לשעבר מלך בלגיה (צילום: AP)
  דלפין בואל (צילום: AP)

  אלברט השני, בן 84, הוכתר למלך ב-1993 אחרי מות אחיו בודואן. 20 שנה לאחר מכן אלברט העביר את הכתר לבנו פיליפ. הוא נאבק בטענתה של בואל כבר יותר מעשור. בדיקות DNA שהובאו לבית המשפט כבר הוכיחו שהיא לא הבת הביולוגית של אביה ז'אק, נצר למשפחה עשירה של תעשיינים.

   

  באוקטובר שעבר פסק בית משפט לערעורים בבריסל לטובת בואל והורה לאלברט לערוך את הבדיקה. אלברט סירב, והיום החליט בית המשפט לקנוס אותו.

  אלברט השני לשעבר מלך בלגיה עם המלכה לשעבר פאולה (צילום: EPA)
  עם המלכה לשעבר פאולה(צילום: EPA)
   

  ב-1999 רעשה בלגיה בעקבות הביוגרפיה של רעייתו האיטלקייה של אלברט, המלכה פאולה. המלכה לשעבר טענה שלאלברט הייתה מערכת יחסים ארוכה מחוץ לנישואים, במהלכה נולדה לו בת בשנות השישים.

   

  אלברט, שלא מחזיק כיום בשום תפקיד ציבורי, הודה שלו ולפאולה היו קשיים בנישואים. לשניים יש שלושה ילדים – כולם מבוגרים מדלפין בואל. המלך הנוכחי פיליפ בן 59. יורשת העצר הנוכחית היא הנסיכה אליזבת בת ה-17, בתם של פיליפ והמלכה מתילדה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים