שתף קטע נבחר

הורשע פעיל חיזבאללה שתכנן לפגוע בנספחי צה"ל בניו יורק

עלי קוראני, לבנוני שהיגר לארה"ב וגויס לארגון הטרור השיעי, סיפק לו מודיעין על יעדים לפיגועים פוטנציאליים בעיר, והתבקש לעקוב גם אחר הקונסוליה הישראלית. בעקבות הרשעתו ב"סיוע חומרי" לחיזבאללה, הוא עומד בפני מאסר עולם. התובע: "משימה מעוררת חלחלה"

"משימה מעוררת חלחלה". פעיל חיזבאללה עלי קוראני ()
"משימה מעוררת חלחלה". פעיל חיזבאללה עלי קוראני

חבר מושבעים בניו יורק הרשיע הלילה (יום ו') אמריקני-לבנוני ב"סיוע חומרי" לחיזבאללה. לפי הרשויות האמריקניות, עלי קוראני בן ה-34, שהתגייס לשורות ארגון הטרור השיעי אחרי שבית משפחתו נהרס במלחמת לבנון השנייה, תצפת על יעדים שונים בניו יורק כהכנה לפיגוע עתידי של חיזבאללה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

במשטרת ניו יורק אמרו לאחר מעצרו ביוני 2017 כי הוא נשלח לספק מודיעין על יעדים פוטנציאליים לפיגוע, ובהם גם נספחים צבאיים ישראלים בניו יורק. במשרד המשפטים האמריקני מסרו הלילה כי אחת ממשימותיו הייתה "לאתר אישים שמקושרים לצה"ל, כדי לגייסם לחיזבאללה או לפגוע בהם". ב"ניו יורק טיימס" דיווחו בשנה שעברה כי קוראני התבקש גם לספק מידע על האבטחה בקונסוליה הישראלית בעיר.

 

קוראני, מרובע ברונקס, סיפק גם לחיזבאללה מידע על שדה התעופה הבינלאומי JFK בעיר, ומתקנים שונים של רשויות אכיפת החוק, אחד מהם משכן משרדים של 26 סוכנויות פדרליות שונות, בהן ה-FBI.

 

"'קוראני גויס, אומן ונשלח על-ידי הארגון הג'יהאדיסטי חיזבאללה לתכנן ולהוציא לפועל פיגועי טרור בארה"ב", אמר התובע האמריקני ג'ופרי ברמן. "המשימה מעוררת החלחלה שלו הייתה לסייע בהשגת נשק ולאסוף מודיעין נגד יעדים פוטנציאליים בארה"ב, לקראת מתקפות טרור עתידיות של חיזבאללה".

 

ברשויות ציינו עוד כי קוראני קיבל אימון צבאי מתקדם מחוץ לארה"ב, פעמיים. אחד מהם, ציינו, היה בשנת 2000, כשהיה בן 16. לדבריהם, הוא היה מאומן בשימוש ברקטות כתף. עם זאת, התובעים אמרו כי הוא התגייס לשורות הארגון אחרי שבית משפחתו נהרס בקיץ 2006, במלחמת לבנון השנייה. קוראני היגר לארה"ב באופן חוקי ב-2003, והשלים בה תואר ראשון בהנדסה ביו-רפואית ב-2009, ותואר שני במנהל עסקים ב-2013.

 

בעקבות ההרשעה, עומד קוראני בפני עונש מאסר עולם. גזר הדין שלו צפוי להישמע ב-27 בספטמבר. עורך דינו, אלכסיי שאכט, אמר כי יערער על ההרשעה כיוון שלטענתו הצהרותיו של קוראני, בחקירה של ה-FBI, ניתנו תחת הבטחה כוזבת שיישארו חסויות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים