שתף קטע נבחר

זוועה בארה"ב: רצחה צעירה בהיריון כדי לגדל את התינוק

תושבת שיקגו מואשמת כי פיתתה את מרלן, בת 19 במצוקה שעדיין למדה בתיכון, להגיע לביתה - בהצעה לבגדים עבור התינוק שבדרך. שם, חנקה אותה למוות יחד עם בתה בעזרת כבל, והוציאה מרחמה את העובר. הגופה נמצאה בפח אשפה, התינוק לא צפוי לשרוד

 

 

מרלן בת ה-19 רצתה בסך הכול להשיג בגדים ועגלה לתינוק שבדרך, אך במקום זאת נחנקה למוות ברצח שמזעזע את ארצות הברית. לפי הרשויות בשיקגו, היא נרצחה על-ידי תושבת העיר, שפיתתה את הצעירה להגיע לביתה בהצעה לבגדים עבור התינוק, שם חנקה אותה למוות, ובסיוע בתה חתכה את בטנה והוציאה מרחמה את התינוק, כל זאת כדי לגדלו כבנה שלה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

לפי הרשויות, מרלן אוצ'ואה-לופס, שהייתה בחודש התשיעי להריונה, נעלמה לפני כשלושה שבועות - לאחר שפרסמה בקבוצת פייסבוק לנשים הרות בקשת סיוע בקניית עגלת תינוקות, עבור בנה הפעוט והעובר שברחמה. מי שענתה לה הייתה קלריסה פיגוארה בת ה-46, שהציעה לה בגדים ופריטים נוספים שאמרה כי אין לה צורך בהם.

 

לפי החוקרים, שהציגו במסיבת עיתונאים שנערכה הלילה (יום ו') את האישומים, מרלן נסעה לביתה של פיגוארה הישר מבית הספר התיכון שבו עדיין למדה. שם, חנקה אותה פיגוארה בעזרת כבל. לאחר מכן, חתכה את בטנה והוציאה מהרחם את התינוק. בתה בת ה-24 של הרוצחת, דסירה, מואשמת כמו אמה ברצח מדרגה ראשונה, אחרי שהודתה כי סייעה לה לחנוק את מרלן.

מרלן אוצ'ואה-לופז שנרצחה בשיקגו (מהרשתות החברתיות)
מרלן אוצ'ואה-לופס שנרצחה בשיקגו
 

קלריסה פיגוארה שרצחה את מרלן (צילום: AP)
"אישומים דוחים ומטרידים ביותר". קלריסה פיגוארה, שנטען כי רצחה את מרלן בשביל התינוק שברחמה(צילום: AP)

החוקרים אמרו כי טרם נקבע באופן סופי מה הייתה הסיבה לרצח, אבל ציינו כי הנחת העבודה שלהם היא שפיגוארה רצתה לגדל את התינוק כבנה שלה. היא איבדה לפני כשנתיים בן מסיבות טבעיות, הוסיפו. "אנחנו לא יכולים להדגיש כמה דוחות ומטרידות ההאשמות הללו", אמר קצין המשטרה אדי ג'ונסון לכתבים במסיבת העיתונאים. אישום שלישי הוגש נגד בן זוגה של פיגוארה האם, בגין הסתרת הפשע.

 

כמה שעות לאחר הרצח, הוסיפו החוקרים, התקשרה פיגוארה למוקד 911, ואמרה כי ילדה תינוק וכי הוא אינו נושם. כשכוחות ההצלה הגיעו לבית, הוא היה כחול. לאחר פעולות החייאה ראשוניות, הוא פונה לבית חולים. הרשויות מסרו כי מצבו מוסיף להיות אנוש, וכי הוא לא צפוי לשרוד. התחזותה של פיגוארה לאימו של התינוק, התבטאה לפי החוקרים אף בפתיחת קמפיין מימון המונים באתר GoFundMe, כדי לממן את ההלוויה של "התינוק הגוסס" שלה לטענתה.

 

התינוק בבית החולים:

 

גופתה של מרלן הוחבאה בפח אשפה בחצר האחורית בבית בבעלותה של פיגוארה בעיר, כ-6.5 ק"מ מבית מגוריה. הגופה אותרה שם רק אתמול. לפי החוקרים, פריצת הדרך בחקירה התרחשה בשבוע שעבר, אחרי שחבריה של מרלן הפנו את תשומת ליבם להתכתבויות בפייסבוק בין מרלן לפיגוארה.

 

החוקרים ביצעו בדיקות DNA שהראו כי התינוק שייך למרלן. בסריקות שביצעו באזור ביתה של פיגוארה, מצאו את רכבה של הצעירה. הם השיגו צו חיפוש ומצאו חומרי ניקוי וכתמי דם במסדרון ובשירותים. בהמשך, איתרו כאמור את הגופה.

בתה של קלריסה, שמואשמת גם כן ברצח (צילום: AP)
בתה של קלריסה, שמואשמת גם כן ברצח(צילום: AP)

משפחתה של מרלן חיפשה אחריה מאז שנעלמה לפני שלושה שבועות, ארגנה צוותי חיפוש ואף קיימה מסיבות עיתונאים בכדי לדחוק במשטרה לקדם את החקירה. אביה, אלפונסו אוצ'ואה, אמר כי הם מודים לחוקרים על שמצאו אותה, אך כעת דורשים צדק. "אני רוצה צדק לילדה שלי, הילדה היחידה שלי", זעקה לפי רשת CNN אמה של מרלן, ראקל.

 

"חיינו יחד ארבע שנים ועכשיו אני רואה אותה בעיניים עצומות", אמר בדמעות מחוץ לחדר המתים בעלה האלמן של מרלן, יובני לופס. "איך האנשים האלה יכלו לעשות את זה? היא לא עשתה להם שום דבר. היא הייתה אדם טוב. איך הם יכלו לעשות את זה כשהם יודעים שיש לה משפחה וילד בן שלוש?". הוא הביע תקווה שהתינוק של השניים ישרוד. "אנחנו מתפללים לאלוהים שיביא לנו את הילד, כי זו ברכה שאשתי השאירה עבורנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים