שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הצצה ראשונה: כך יראה גמר האירוויזיון
  החזרה הגנרלית לגמר האירוויזיון חשפה מופע מרהיב: קובי מרימי הרים את הקהל עם הופעה עוצמתית, נטע ברזילי הטיסה את המתמודדים הישר אל הבמה, עידן רייכל, נדב גדג' ואילנית עלו להופיע וגלי עטרי שרה את "הללויה" עם כוכבי אירוויזיון מהעבר. במקביל, נקבע סדר ההופעות בגמר. צפו

  הכנות אחרונות, רגע לפני החגיגה: קצת יותר מ-24 שעות לפני גמר אירוויזיון 2019, בתל אביב התקיימה היום (ו') החזרה הגנרלית למופע. בהמשך היום תתקיים חזרה המיועדת לשופטים. צפו בתיעוד מהחזרה הגנרלית.

   

   

  החזרות מבטיחות מופע נוצץ במיוחד. הגמר, שישודר מחר בשעה 22:00 בערוץ כאן 11, ייפתח בווידאו בו נטע ברזילי מנווטת לישראל את "מטוס האירוויזיון", בו יושבים המתמודדים בתחרות השנה. במגדל הפיקוח נמצא יאן אולה סנד, המפקח על התחרות מטעם תאגיד השידור האירופי, שנותן לנטע אישור לנחות בישראל.

   

   

  קובי מרימי בחזרה לגמר האירוויזיון (צילום: אורן אהרוני)
  נטע והמטוס(צילום: אורן אהרוני)

  מיד לאחר מכן, השידור יעבור לבמה - והצגת המדינות תתבצע באופן מקורי שימשיך את קו הפתיחה: על המסכים יוצג מטוס, שאליו מחוברות מדרגות אמיתיות מהן יגיחו נציגי המדינות. על המסך תוצג טבלת "טיסות נכנסות" שתתעדכן בכל פעם בהתאם למשתתפים. בשלב הצגת המדינות יושלבו הופעות קצרות: אילנית תבצע את "אי שם", השיר הראשון שישראל שלחה לאירוויזיון, בשנת 1973, דנה אינטרנשיונל תבצע את "תל אביב" של דורון מדלי ועומר אדם, ונדב גדג' יציג נאמבר משלו.

   

  בשלב זה יוצגו ארבעת המנחים. ארז טל ואסי עזר ימחזרו את המראה המעונב מחצאי הגמר, בעוד שבר רפאלי תחזור למראה המנצנץ, ולוסי איוב תופיע בשמלת שיפון בצבע אפרסק.

   

  האירוויזיון מתחם אקספו תל אביב (צילום: אורן אהרוני)
  ארבעת המנחים(צילום: אורן אהרוני)

  אילנית בחזרת הגמר (צילום: אורן אהרוני)
  אילנית מבצעת את "אי שם" בחזרת הגנרלית לגמר האירוויזיון(צילום: אורן אהרוני)

  החזרה של קובי מרימי היתה אנרגטית ועוצמתית במיוחד, הודות לקהל הישראלי שישב באולם הביתי והריע לו. רק בערב הגמר עצמו נזכה לראות בפעם הראשונה את הגלויה הישראלית, שצולמה בעיר העתיקה, בכותל ובשכונת ימין משה בירושלים.

  קובי מרימי בחזרה לגמר האירוויזיון (צילום: אורן אהרוני)
  קובי מרימי בחזרה. הקהל הישראלי הריע לו(צילום: אורן אהרוני)

  קובי מרימי בחזרה לגמר האירוויזיון (צילום: אורן אהרוני)
  (צילום: אורן אהרוני)

  בתוך כך, הפקת האירוויזיון פירסמה את סדר ההופעות בגמר. פרשנים מסבירים שבאופן סטטיסטי, השיבוץ בחלק השני של המופע עדיף, משום שהוא קרוב יותר לרגע ההצבעה של הקהל בבית. בשנה שעברה, למשל, ישראל שובצה בחלק השני, כמו גם קפריסין שהגיעה למקום השני. הפעם, קובי מרימי יפתח את החלק השני, ויהיה המשתתף ה-14 שעולה על הבמה.

   

  גלי עטרי וחברים מבצעים את
  גלי עטרי וכוכבי אירוויזיון מהעבר מבצעים את "הללויה" (צילום: אורן אהרוני)
    

  כמו בחצאי הגמר, במהלך ההמתנה לתוצאות יתקיימו גם הפעם הופעות על הבמה. גלי עטרי תבצע את "הללויה", כאשר מאחוריה יוקרן העיצוב של הבמה המקורית משנת 1979. ילוו אותה אלני פוריירה, ורקה סרדוצ'קה, מונס סלמרלוב וקונצ'יטה - כוכבי אירוויזיונים מהעבר, שבמסגרת מופע ה-Switch Song יבצעו שירים זה של זה. מיד לאחר מכן יוקרן סרטון של גל גדות, שלא הוצג במהלך החזרות.  

   

  עידן רייכל ומשפחת אלייב בחזרה הגנרלית לגמר האירוויזיון (צילום: אורן אהרוני)
  עידן רייכל ומשפחת אלייב בחזרה הגנרלית לגמר האירוויזיון(צילום: אורן אהרוני)

  בעוד הצופים ברחבי העולם ימשיכו להצביע, יתיישב ליד הפסנתר עידן רייכל, בגלביה לבנה, ויבצע את שירו "בואי" בליווי ההרכב המוזיקלי של משפחת אלייב. תחליף אותו על הבמה הבמה נטע ברזילי, שתבצע את הסינגל החדש שלה "ננה בננה", בלבוש צהוב כמצופה, כשמסביבה להקת רקדניות.

   

  נטע ברזילאי מבצעת את ננה בננה בחזרה הגנרלית (צילום: אורן אהרוני)
  "ננה בננה", בהופעה צהובה כמצופה(צילום: אורן אהרוני)

   

  לאחר מכן השידור יעבור לטקס חלוקת הנקודות המסורתי, נגלה מי נתן דוז פואה למי - וברגע בשיא, המנחים יכריזו על הזוכים הגדולים של אירוויזיון 2019.

   

   

  סדר המשתתפות בגמר אירוויזיון 2019 ()

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורן אהרוני
  קובי מרימי בחזרה לגמר
  צילום: אורן אהרוני
  הטבות למנויים
  לאתר ההטבות
  מומלצים