שתף קטע נבחר

גרמניה אישרה: תנועת ה-BDS הוגדרה כאנטישמית

הפרלמנט הגרמני אישר החלטה שקוראת למשרדי הממשלה ולגופים פדרליים לא לשתף פעולה עם אירועים המקדמים חרמות על ישראל - ולעצור את המימון לארגוני דה-לגיטימציה. בישראל מחכים למדינות אחרות שיצטרפו: "צעד חשוב"

 

סימה ואקנין בראיון באולפן ynet על הקשר בין ה-BDS לארגוני הטרור (צילום: חגי דקל)
(צילום: חגי דקל)

הפרלמנט הגרמני אישר היום (שישי) החלטה המגדירה את תנועת החרם האקדמי והתרבותי על ישראל (BDS) כתנועה אנטישמית - ובכך הפכה גרמניה למדינה האירופית המרכזית ששינתה את הגדרת התנועה.

 

ההחלטה קוראת למעשה למשרדי הממשלה ולגופים ממשלתיים פדרליים לא לשתף פעולה בשום צורה עם אירועים המקדמים דה-לגיטמציה וחרמות נגד ישראל, והיא מורה בנוסף למשרדי הממשלה השונים לעצור כל מימון לארגונים המקדמים חרמות בתחומים שונים או פעולות של דה-לגיטימציה נגד ישראל.

 

ההחלטה זכתה לתמיכה רחבה הן מצד מפלגות השלטון, האיחוד הנוצרי-הדמוקרטי והאיחוד הסוציליסטי-הדמוקרטי, והן על ידי מפלגות האופוזיציה דוגמת המפלגה החופשית הדמוקרטית ומפלגת הירוקים.

הפרלמנט הגרמני (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הפרלמנט הגרמני(צילום: AFP)

ראש הממשלה נתניהו בירך על המהלך ואמר: "אני מברך את הבונדסטאג הגרמני על ההחלטה החשובה שמכירה בתנועת החרם על ישראל כתנועה אנטישמית ומכריזה שאסור לממנה. בייחוד אני מעריך את הקריאה של הבונדסטאג שעל גרמניה להפסיק לממן ארגונים שפועלים נגד קיומה של מדינת ישראל. אני מקווה שההחלטה תביא לצעדים ממשיים, ואני קורא למדינות נוספות לאמץ חקיקה דומה".

 

ממלא מקום שר החוץ, ישראל כץ, אמר כי "אנחנו מקדמים בברכה את החלטת הבונדסטאג שהתקבלה ברוב גדול, נגד תנועת ה-BDS. הפרלמנט הגרמני קבע כי מדובר בתנועה אנטישמית המקדמת חרם בלתי-חוקי נגד ישראל. זהו צעד חשוב ואנו תקווה שגם מדינות אחרות באירופה תלכנה בדרך זו".

 

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הצטרף לברכות ואמר כי "אחרי עבודה מאומצת מול הפרלמנט הגרמני, עברה עתה בבונדסטאג החלטה תקדימית המגדירה את ה-BDS כארגון אנטישמי. תודה גדולה לחברי נשיא הבונדסטאג, וולפגנג שויבלה, על העבודה המשותפת. אנו מצפים להחלטות דומות בקרוב בפרלמנטים נוספים באירופה".

 

גם השר לעניינים אסטרטגיים, גלעד ארדן, בירך על אישור ההחלטה ואמר כי "ההחלטה ההיסטורית מוכיחה שהפרצוף האמיתי של תנועת הBDS האנטישמית נחשף". במשרדו ציינו כי רק לאחרונה גרמניה גירשה פעילת BDS שהוזמנה להרצות בברלין חרף קשריה לארגון החזית העממית.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים