שתף קטע נבחר

השואה, גרסת "אל ג'זירה": "היהודים הרוויחו ממנה ומשתמשים בתירוצי הנאצים"

תחנת בת של הרשת הקטארית, +AJ, הציגה כתבה בת שבע דקות המספרת את "הסיפור האמיתי של השואה" שבה נאמר, בין היתר, "מיליוני יהודים נהרגו בתאי הגזים. זה מה שהסיפור אומר. הפיצוי שקיבלה ישראל לא פרופורציונלי". עוד נאמר כי "ישראל עושה שימוש באותם תירוצים של הנאצים כדי לבצע טיהור אתני בפלסטינים". אחרי יממה הורדה הכתבה

 

 

"מיליוני יהודים נהרגו בתאי הגזים. זה מה שהסיפור אומר. מדוע היטלר נקם ביהודים?". בכתבה בערוץ +AJ של רשת אל ג'זירה הקטארית הוסבר לצופים כיצד היהודים "ניצלו את השואה לאינטרסים שלהם וגרמו לכל העולם להתרכז בנרצחים ולשכוח משאר הקורבנות", כמו גם כיצד "ישראל ניצלה את השואה כדי לקבל כספים מגרמניה". הכתבת הוסיפה: "גם שישה עשורים אחרי השואה, וגם בהשוואה למדינות אחרות שנפגעו מהשואה - הפיצוי שקיבלה ישראל הוא לא פרופורציונלי". הכתבה הורדה לאחר יממה ולאחר שצברה יותר מ-1.1 מיליון צפיות בפייסבוק ובטוויטר.

 

הכתבה נפתחת בקריינות של הכתבת: "שישה מליון יהודים נהרגו על-ידי הנאצים - סיפור שהתנועה הציונית אימצה - והיא מזכירה אותו מדי שנה במה שידוע בתור יום הזיכרון לשואה. בואו נספר לכם את הסיפור האמיתי של השואה".

אלג'זירה אקספליינר  ()
מתוך הכתבה

  

אלג'זירה אקספליינר  ()

אלג'זירה אקספליינר  ()

אלג'זירה אקספליינר  ()

אלג'זירה אקספליינר  ()

אלג'זירה אקספליינר  ()

 

"ישראל - המרוויחה הגדולה מהשואה - משתמשת בתירוצי הנאצים כדי לחסל את הפלסטינים"

לכל אורך הכתבה בת שבע הדקות מוצגת השואה כאירוע שאכן התרחש, כולל אזכור הגטאות, החרמת רכוש היהודים ונכסיהם, אך "זה שונה ממה שהיהודים מספרים". בכתבה מתארים את עליית הנאצים לשלטון "לאחר הפסד גרמניה במלחמת העולם הראשונה, והרצון שלהם לשלטון שיביא לשינוי. לכן התרכזו בשיח הלאומנות והעליונות של הגזע הארי.

 

"היהודים לא היו היחידים שהיו למטרה של הנאצים, אלא גם צוענים, נכים, להטב"ים, וגם ערבים ונוצרים. בסך הכול חוסלו על ידי הנאצים במהלך השואה ובפתרון הסופי 20 מליון בני אדם, כשהיהודים הם רק חלק מהם. אז מדוע העולם מתרכז רק ביהודים?".

 

בכתבה מוסבר כי יהודי אירופה בשנות ה-30 היו בעלי ממון, שלטו במרכזי מחקר וחברות תקשורת - "עובדה שנתנה להם את האפשרות להבליט את סבלם". עוד עלתה הטענה בכתבה כי הנתונים "נופחו על-ידי התנועה הציונית כדי לסייע בהקמת המדינה".

 

בנוסף, בכתבה נשאלת השאלה "כיצד ישראל הרוויחה מהשואה?" תוך התייחסות להסכם העברה שנחתם בין השלטונות הנאציים לסוכנות היהודית, שמטרתו הייתה לאפשר ליהודים למכור את נכסיהם בגרמניה טרם הפקעתם ולאפשר ליהודי גרמניה לעלות לישראל עם חלק מההון והרכוש שלהם.

 

"צריך לגנות בכל תוקף כל השמדה של עם על רקע גזעי", נאמר, "ואת השואה חייבים לגנות באופן מוסרי, אבל ישראל - המרוויחה הגדולה מהשואה - עושה שימוש באותם תירוצים של הנאצים כדי לבצע טיהור אתני בפלסטינים ולחסלם".

 

בטוויטר, הכתבת צייצה את הכתבה כשאליה מצורפות השאלות: "האם היטלר רצח שישה מליון יהודים? איך הכיבוש הישראלי הרוויח מהשואה? האם היטלר שיתף פעולה עם התנועה הציונית? ולמה פלסטיני לא יכול לגנות את האסון הזה?".

 

בעקבות פרסום הסרטון, פרסם משרד החוץ הישראלי פוסטים ארוכים ומפורטים בעמודיו ברשתות החברתיות, שבהם ניתנו תשובות לחמישה שקרים שהוצגו בסרטון. יונתן גונן, ראש ענף ערבית במחלקה לדיפלומטיה דיגיטלית במשרד החוץ אמר ל-ynet: "שמחנו לראות שהסרטון האנטישמי והנבזי הוסר במקביל בפייסבוק ובטוויטר כשעתיים לאחר שפרסמנו את הגינוי לסרטון.

 

דובר משרד החוץ עמנואל נחשון כתב בחשבון הטוויטר כי הסרטון הוסר מהרשת לאחר שחרג מכללי העריכה המקובלים.

 

המחאה שלנו הצטרפה לשורת ציוצים ופוסטים בנושא ברשתות החברתיות. כנראה שהלחץ עשה את שלו, ובאלג'זירה החליטו להסיר את הסרטון. כאשר ארגון תקשורת גדול עם מיליוני עוקבים ברשתות החברתיות כמו אלג'זירה מפרסם סרטים מזעזעים כאלה, חשוב לפעול במהירות על מנת לקטוע את הפצת השקרים מהר ככל האפשר".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים