שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בגלל דובה טורפת: שיחות חירום בין צרפת לספרד

  צרפת שחררה לטבע את הדובה קלאברינה, שמיהרה לחצות את הגבול לספרד ולהטיל אימה על רועי הצאן בהרי הפירנאים: מאז שקמה משנת החורף היא טרפה כבר תשע כבשים, והמדינות ערכו שיחות שכונו "פסגת הדובה"

  ספרד וצרפת ניהלו אתמול (יום ו') שיחות חירום, כדי להחליט איך להגיב לדובה הטורפת שחצתה את הגבול בין המדינות וטרפה עד כה תשע כבשים.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  באוקטובר שחררה צרפת לטבע את קלאברינה וסוריטה, שתי דובות סיביריות בנות חמש. צרפת קיבלה את שתיהן מסלובניה, בניסיון לשקם את אוכלוסיית הדובים המידלדלת בהרי הפירנאים בגבול שלה עם ספרד. לאחרונה מטילה קלאברינה אימה על רועי הצאן בחלק הספרדי של הגבול: עד כה היא טרפה שמונה כבשים באזור נבארה וכבשה נוספת בחבל הבאסקים.

  ה דובה קלברינה טרפה כבשים גבול צרפת ספרד  (צילום: AFP)
  הדובה קלאברינה. שוחררה לטבע באוקטובר(צילום: AFP)
   

  צרפת עוקבת אחר קלאברינה וסוריטה באמצעות מכשירי מעקב על הקולרים שלהן. מהמעקב עולה ששתי הדובות אוהבות לשוטט בהרי ספרד. קלאברינה התעוררה משנת החורף שלה באזור אראגון שבדרום הרי הפירנאים, דרומית מהאזורים שבהם טרפה את הכבשים.

   

  אחרי שקלאברינה טרפה את הכבשים נפגשו נציגים משתי המדינות ל"דיונים טכניים" במדריד. התקשורת הספרדית כינתה את השיחות "פסגת הדובה". לצד נציגים ממשלתיים השתתפו בשיחות גם גורמים מהרשויות המקומיות בפירנאים.

   

  בשיחות סיכמו הצדדים "להגביר את קצב העברת המידע" מצרפת לספרד על תנועת הדובות הסיביריות והפעילות שלהן. נכון להיום צרפת מעבירה את המידע לספרד רק כמה שעות אחרי שהוא מגיע אליה. בנוסף קבעו צרפת וספרד שיש להגביר את שיתוף הפעולה ביערות ובפארקים הלאומיים באזור הגבול.

   

  ההחלטה לשחרר לטבע את קלאברינה וסוריטה התקבלה אחרי שבמזרח הפירנאים נותרו רק שני דובים זכרים, לאור ציד בלתי פוסק. לפי הרשויות בצרפת בסך הכול נותרו כ-40 דובים בהרי הפירנאים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים