שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  השופטים מבלארוס נפסלו - ובכל זאת נתנו דוז פואה לישראל

  עניין תמוה נרשם באירוויזיון כשאיגוד השידור האירופאי קבע שניקוד השופטים מבלארוס לא יילקח בחשבון בגמר התחרות, משום שאלה חשפו את שיטות ההצבעה שלהם. למרות זאת, הבלארוסים כן חילקו נקודות ואף העניקו דוז פואה לישראל - הניקוד היחיד לו זכינו מהשופטים

  הניקוד של חבר השופטים של בלארוס לאירוויזיון 2019 לא ישוקלל בגמר של התחרות, שנערך הערב (שבת) בתל אביב. זאת לאחר שהשופטים עברו על כללי התחרות, כשחשפו בתקשורת את אופן הצבעתם. עם זאת, דבר תמוה התרחש כשבלארוס בכל זאת חילקה את הניקוד שלה, ויתרה מכך, העניקה לישראל דוז פואה - הניקוד היחיד שקיבלנו השנה מהשופטים בכלל המדינות.

   

  באופן מסורתי, הצבעת השופטים באירוויזיון נמסרת כבר בערב שלפני הגמר, בהסתמך על החזרות, ומהווה 50 אחוז מסך הניקוד שמעניקה כל מדינה. השנה, כאמור, החליט איגוד השידור האירופאי, ה-EBU, שלא להתחשב בניקוד של השופטים מבלארוס ולפיכך, הניקוד הכללי שמעניקה המדינה יחושב באופן אחר, שטרם התברר. גם בתאגיד לא ידעו להסביר את שיטת החישוב החדשה.

   

  חצי גמר ראשון אירוויזיון אקספו תל אביב (צילום: רויטרס)
  נציגת בלארוס באירוויזיון 2019(צילום: רויטרס)

   

  ההחלטה על פסילה הגיעה לאחר שהשופטים מבלארוס חשפו את דפוסי ההצבעה שלהם בכמה הזדמנויות. לאחר חצי הגמר הראשון, יושב ראש חבר השופטים של המדינה, ואלרי פריגון, סיפר בריאיון לאתר TUT.by: "בחרנו את שלושת הזוכים כמעט פה אחד. באופן כללי, לגבי 6 או 7 המקומות הראשונים לא הייתה שום מחלוקת. המחלוקות החלו בכל הנוגע למקומות 10-8". פריגון הוסיף כי הוא אוהב במיוחד את השירים של אסטוניה, צ'כיה וגאורגיה.

   

  גם שופטים נוספים חשפו את העדפותיהם. מספר שופטים סיפרו כי הם אוהדים במיוחד את השירים של גאורגיה, צ'כיה, סלובניה ואסטוניה, שופטת אחרת סיפרה כי העניקה את רוב הנקודות שלה לאוסטרליה, ושופט נוסף אומנם לא חשף את בחירותיו, אבל הביע את דעתו על הביצועים של גאורגיה וסן מרינו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  נציגת בלארוס באירוויזיון
  צילום: רויטרס
  לאתר ההטבות
  מומלצים