שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "היום שבו גיליתי את האינטואיציה האימהית שלי"

  לימור וינטמן חשבה שהיא משלבת בהצלחה הורות וקריירה, עד שילדיה אמרו לה את האמת בפרצוף. מאותו יום היא התחילה לחפש שיטות שיעזרו לה להיות אמא קשובה לצרכים האמיתיים שלהם. ומה עוד הבינה בדרך?

  כשהתחלתי את מרוץ החיים היו לנגד עיניי שתי מטרות מרכזיות - להיות אמא טובה ומשקיעה ולפתח קריירה ניהולית בכירה. בגיל 25 מצאתי את עצמי אמא בפעם הראשונה עם תפקיד ניהולי שכלל נסיעות רבות לחו"ל וילדה קטנה. בעבודה ביקשו שאחזור כבר אחרי חודשיים ופתאום החלומות שלי על אמא מסורה נראו לי עמומים.

   

  כדי לעמוד במשימה אימצתי לעצמי שיטת ניהול בה הפעלתי את אמא שלי, בייביסיטר, הכל מתוזמן, מדויק ומשימתי שחנק את כל הספונטניות והשמחה הטבעית שלי. מבלי לשים לב הפכתי לאמא טכנית, תשושה ולחוצה,עצבנית ומתוסכלת. ארבע שנים אחר כך הצטרף הילד השני. שוב אותו מעגל מתוכנת ומתוזמן כדי להספיק הכל. שועטת קדימה בעבודה, עוד משימות, פחות זמן והפנאי לעצמי כבר לגמרי לא נוכח.

   

  השינוי הראשון התעורר בחופשה משפחתית, במקום היפה בעולם, מתכתבת בטלפון, מנסה ליהנות אך לא באמת יודעת לעשות זאת, ואז הילד שלי הרים לי להנחתה ואמר לי - "את יודעת אמא, לא כיף איתך בחופש. את כל הזמן בעבודה". הבת שלי שלא נשארה חייבת הוסיפה - "את גם כל הזמן כועסת".

   

  חופשה (צילום: shutterstock)
  צמודה לנייד בחופשה משפחתית(צילום: shutterstock)

  בחוסר מודעות עצמית התחלתי לכעוס ולהתעצבן. תראו מה הם מקבלים, בטח דברים שלא היו לי, איך הם מעיזים לבקר ולשפוט אותי, ואם רק היו יודעים מה אני מקריבה עבורם ועבור עצמי. ככה באמצע החיים, מבלי לשים לב, הפכתי לקורבן של עצמי, דומעת ומרוסקת. הבנתי שאני חייבת למצוא דרך לאוורר את עצמי כי כרגע יש לי הכל ואני מפסידה. הילדים שלי מכירים צדדים שאני לא מכירה בעצמי והם הרבה פחות נוצצים.

   

  חיפשתי שייטות שיעזרו לי להבין את עצמי - בודהיזם, שמאניזם ואימון רוחני, עד שהתוודעתי לשיטה לפיתוח אינטואיציה, כזו שלקחה אותי על כנפי ענן מעל כל הרגשות, הפחדים והדעות הקדומות והפגישה אותי עם תובנות של מה באמת חשוב ואיפה מסתתר הנתיב הנכון והמדויק לי מבלי להיות מיוסרת.

   

  קראו עוד:

  וורקוהולים? כך זה משפיע על הילדים שלכם

  הורות ללא רגשות אשם? יש דבר כזה

  שילוב בין משפחה וקריירה - גרסת המציאות

   

  הבנתי שהידע וההבנה שיש לנו על הורות לא מתכתב עם המציאות הנוכחית בה יש ילדים שמבינים את העולם אחרת ויש להם צרכים חדשים. אין להן תבנית או זהות אחידה. הם באים להזכיר לנו שאנחנו חלק בלתי נפרד מהטבע שבו יש שונות ומגוון רחב של חיות וסביבות חיים וכולן חשובות והכרחיות כאחד להתפתחות הטבעית שלנו.

   

  ראיתי איך המאבק שלנו כנשים בין הגשמה בעבודה לבית אמהות מתמסרת מביא איתו הסחות דעת וחוסר פניות ומפעיל מנגנונים סמויים המניעים אותנו להכניס את הילדים לתבניות כאלה שיתנו לנו שקט ונוכל לנהל ולהתנהל עם הנטל יותר בקלות, וככה אנו מתרחקות מאותה אינטואיציה טבעית וחדה הנותנת לנו תשובות מדויקות למען הילד היקר לנו.

   

   

  במה תועיל האינטואיציה להורות שלנו?

  אימהות מתוך אינטואיציה היא מעבר בין אמא דואגת ומגוננת לאמא מעצימה ומדריכה. זו שלא מנסה להתאים את הילד שלה לנורמות קיימות אלא לנורמות המדויקות לו בלב שלם. היא מאפשרת מרחב אמיתי של הקשבה והפנמה מי הילד שלך ומהם הצרכים שלו.

   

  הבנתי שכל מה שהבת שלי רצתה זה שאקשיב לה. היא אמרה לי זאת אין ספור פעמיים אבל אני בחרתי לשמוע את עצמי ולנסות להיות צודקת. הרי אני מלומדת, מנוסה ויודעת מה טוב לה, והנה הטעות הראשונה שיכלה למנוע משתינו סבל רב של מריבות, עצבים ואפילו תחושה קלה של דחייה הדדית.

   

  העיסוק האינטנסיבי במידע חיצוני והשוואת אל מול הסביבה ערער את האינטואיציה האימהית שלי, זו היודעת לזהות בברור מה הילד שלה צריך על-מנת להתפתח בצורה הנכונה ביותר כדי שיהפוך לעצמאי, ממוקד ומשוחרר ללכת בדרכו בביטחון מלא.

   

  שאלתי את עצמי - איך פספסתי שלילדה שלי יש רוח חופשית? "חנקתי" אותה בחוגים ולימודים ולא עודדתי אותה לפתח את מה שהיא הכי טובה בו - לעורר את הסביבה במילים המדויקות שלה. היא הזכירה לי שילדים הם מורים גדולים, אתגרים שמופעים בנתיב חייהם והם המראה לאתגרים שלי, לחולשות שהזנחתי, לדברים שלא טיפלתי בילדות. זו הזדמנות להתפתח איתם ולצידם ובכך באופן מופלא לחולל שינוי במצבם ובמצבי.

   

  המחירים שמשלמים על מרוץ החיים

  האינטואציה האימהית שלי אפשרה לי להיות מודל השראה. שיתפתי בכנות ללא חשש על מה למדתי על עצמי שעזר לך להגשים מטרות, איך התגברתי על קשיים בדרך, מתי נגמרת לי האנרגיה ואיזו תמיכה אני צריכה לקבל כדי לא להיות שחוקה. אני לא מושלמת,לא הכי חכמה ולא פחות חשוב - לא מתנצלת אלא משתפרת.

   

  זה עזר לי לשקף בביטחון וידיעה את המחירים שמשלמים על מרוץ החיים. הרגשתי את ילדיי ובדקתי איתם אם יש להם את הנכונות להיות חלק מהמרוץ הזה. הופתעתי לגלות שהם יודעים מה נכון להם כשלא מצפים מהם להיות כמו "רובוטים", סף התסכול והלחץ יורד. הם אחראים ומבינים את העולם.

   

  אימהות מתוך חיבור עמוק לאינטואיציה שינתה את חיי. חזרתי להיות קלילה, הפכתי להיות מעצימה ותומכת, ומאמינה בייחודיות ובכוחות הפנימיים של הילדים שלי. כיום הילדים שלי מאד עצמאיים ופתוחים איתי. הם מחוברים וקשובים זה לזו, יודעים לקבל את החולשות אחד של השנייה, לחזק ולהתחזק וזה נותן המון כוח לתחושת המשפחה ולשחרור שלי לעשות קריירה ממקום שלם ובטוח.

   

  היופי הוא שהדרך לפעולה מתוך אינטואיציה נגישה לכל אחת ואחד, והיא מפתח מדויק לליבם של הילדים וגם להצלחה של ההורים.

   

  לימור וינטמן, מאמנת אישית ועסקית , הדרכה מיטיבה לחיים ועסקים

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  "לא מתנצלת אלא משתפרת"
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים