שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מנכ"ל תאגיד כאן: "בעקבות האירוויזיון שוק התוכן בישראל ייפגע"

  בריאיון לאולפן ynet אחרי הלילה הגדול של התאגיד, אלדד קובלנץ טוען שלא ניתן לכמת בכסף את הרווח מהאירוויזיון, אבל מודה שההלוואה הגדולה שהתאגיד לקח עבור האירוע, תפגע ישירות בשוק התוכן הישראלי. ומה לגבי המשכורת של לוסי: "היא התגלית של האירוע, אבל היא לא תקבל תוספת"

   

   

  מנכ"ל כאן אלדד קובלנץ בריאיון לאולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  מנכ"ל כאן אלדד קובלנץ בריאיון לאולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בבוקר שאחרי היום הגדול של תאגיד השידור הציבורי, מנכ"ל כאן אלדד קובלנץ, התראיין לאולפן ynet וסיפר על האירוויזיון הטוב ביותר בהיסטוריה מבחינתו, "לא יודע מאיפה הייתה לי את החוצפה לפני חצי שנה להגיד את זה, אבל כן גם לפי פרסומים בעיתונות זרה זה כנראה הכי טוב". 

   

  קיבלת תגובות מה-EBU?

  "כן. הם מאוד גאים. הם לא אומרים הכי טוב בהיסטוריה אבל טוענים שהיה מעולה גם הפקתית טכנית ובעיקר קריאטיבית. אחד מהמנהלים שלהם אמר לי אתמול ב-4 בבוקר שהסטנדרט שהצבנו עשוי להציב בעיה למדינות הבאות שיארחו".

   

  לאור ההצלחה, קיבלת מחמאות מצד גורמים בממשלה?

  "לא. זה בסדר גמור אני חושב שזו סיטואציה מושלמת. אני מעדיף לא לשמוע מחמאות על שידורים וגם לא לשמוע טרוניות על דברים שלא מוצאים חן בעיניהם".

   

  אלדד קובלנץ (צילום: דנה קופל)
  "שוק התוכן בישראל ייפגע"(צילום: דנה קופל)
   

  רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו באירוויזיון בתל אביב (צילום: איגור אוסדצ׳י)
  שרה נתניהו עם ראשי תאגיד השידור ונציגי ה-EBU(צילום: איגור אוסדצ׳י)

  אשת ראש הממשלה אומנם ישבה לצד קובלנץ במהלך שידור הגמר, אבל לדבריו היא לא התייחסה לעתיד התאגיד, "ממש לא דיברנו על עתיד התאגיד. בעיקר התייחסנו לאירוע והיא מאוד התרשמה מהגלויות על ישראל".

   

  לא הייתה התיחסות לזה שבעלה רוצה לסגור את התאגיד או לקצץ?

  "אף לא מילה אחת".

   

  לקחתם הלוואה ענקית - על מה זה ישפיע? מה תהיינה ההשלכות על תוכן אחר בתאגיד?

  "לאור העובדה שהתקציב שלנו כבר סגור מה שייפגע זו תעשיית התוכן בישראל. זו אגב הסיבה שהתנגדתי לכך בעבר. מועצת התאגיד לא קיבלה את עמדתי, וכפתה עליי לעשות את האירוויזון ועל כך אני שמח. את ההלוואה הזו לקחנו ואנחנו נחזיר אותה במשך 15 שנה אבל מי שייפגע זה שוק התוכן בישראל".

    

  קובלנץ המשיך והתייחס בריאיון לסוגייה הכלכלית, לדעתו לא ניתן לכמת בכסף את הרווח של ישראל מהאירוע. "ברמת התיירות הכמות הייתה פחותה ביחס למה שציפו אבל איך מכמתים לכסף את היכולת להראות לעולם שישראל מקום נורמלי, שישראל מקום קריאטיבי עם שמחת חיים? ושיש פה חיים נורמליים. זה מגיע ל-200 מיליון איש בזמן אמת. ממש לא חושב שאפשר לכמת את זה בכסף"

  .

  אולי לאור ההצלחה מישהו ישקול או יפעל באוצר להחזיר לכם חלק מהכסף והמדינה שתשתתף?

  "אז זה הסיפור המשונה כי גורמי המקצוע במשרד האוצר הקצו לאירוע 70 מיליון שקלים. הם מצאו את התקציב מעודפים שהיו, והדרג הפוליטי החליט לא לקבל את עמדת גורמי המקצוע ולהפוך את זה להלוואה. אז השאלה צריכה להיות מופנית לדרג הפוליטי ולא לאנשי האוצר, שכאמור באמת סבורים שהתאגיד לא היה אמור לממן את זה".

   

  מוקדם יותר השבוע פורסם כי לוסי איוב לא תקבל תוספת תשלום על ההנחייה שלה. קובלנץ קובע שזה לא הולך להשתנות. "לוסי הייתה מדהימה, באמת התגלית של האירוע", אמר קובלנץ והוסיף, "אבל כמו כל עובדי התאגיד שלא קיבלו שקל נוסף אלא קיבלו את משכורתם ההגונה ממדינת ישראל, גם לוסי לא תקבל תוספת".

   

  לוסי איוב אסי עזר מתחם אקספו אירוויזיון האירוויזיון תל אביב 2019 (צילום: gettyimages)
  לוסי איוב ואסי עזר. "לוסי לא תקבל תוספת"(צילום: gettyimages)

  מדונה מתחם אקספו אירוויזיון האירוויזיון תל אביב 2019 (צילום: gettyimages)
  מדונה. "שמח שהגיעה"(צילום: gettyimages)

  איך אתה מסביר את הפער העצום בין השידורים השוטפים שנראים לפעמים עתיקים לבין מה שראינו אתמול?

  "זה בסך הכל עניין של זמן. אנחנו גוף נורא נורא צעיר, אם תסתכל על ערוץ עשר אחרי שנתיים להקמתו - אנחנו במצב הרבה הרבה יותר טוב. וכל מה שצריכים זה זמן. כי למשל בדיגיטל, לא רוצה להעליב מתחרים, אני חושב שאנחנו עושים עבודה מדהימה. הרדיו שלנו מעולה והטלוויזיה, אין מה לעשות ,זה לוקח זמן. תנו לנו שנתיים שלוש ואנחנו גוף התוכן הכי טוב בישראל".

   

  לסיום, מדונה הייתה מיותרת לאור הביקורת?

  "לא חושב. אנחנו מאוד שמחים שהגיעה בטח במציאות שמעט מאוד אמנים מוכנים לבוא לישראל והיא עשתה את זה. בסדר היו לה הופעות יותר מוצלחות אולי אבל מאוד שמחים שהגיעה".

   

  והפרובוקציה עם הדגלים הפתיעה אתכם?

  לא היינו מודעים לא לשלה ולא לשל האיסלנדים. האיסלנדים אגב כנראה יענשו על ידי ה-EBU שהוא ארגון מאוד לא טולרנטי למי שמפר את כלליו".  

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים