שתף קטע נבחר

הקרב על המבקר: מנכ"ל המל"ג ועורכת הדין מול אלוף ההפלות בחיל האוויר

הקואליציה הודיעה על מועמדיה לתפקיד מבקר המדינה - מנכ"ל המל"ג מתניהו אנגלמן ועו"ד מיכל רוזנבוים. במקביל, האופוזיציה הציגה מועמד משלה - אלוף ההפלות הראשון, אלוף במיל' גיורא רום

הקואליציה והאופוזיציה הודיעו היום (ב') על מועמדיהם לתפקיד מבקר המדינה. מטעם הקואליציה העמידו את עורכת הדין מיכל רוזנבוים ומנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) מתניהו אנגלמן. במקביל, האופוזיציה מריצה לתפקיד את נספח צה"ל לשעבר בארה"ב אלוף במיל' גיורא רום.

 

זהו היום האחרון להגשת מועמדות לתפקיד, ההצבעה החשאית תיערך במליאת הכנסת בתחילת החודש הבא.

מתניהו אנגלמן  (מתוך אתר המל
מועמד הקואליציה מתניהו אנגלמן(מתוך אתר המל"ג)

אנגלמן הוא מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה. הוא בעל תואר ראשון בהצטיינות בכלכלה וחשבונאות ותואר שני במינהל עסקים. משנת 2010 כיהן אנגלמן כמשנה למנכ"ל הטכניון ובתחילת 2014 הוא מונה לתפקיד המנכ"ל. קודם לכן הוא היה מנכ"ל מ.מ. שהם, סמנכ"ל המכללה האקדמית להנדסה בירושלים ומנהל סניף ירושלים במשרד רואי החשבון "פאהן, קנה ושות'".

 

גורמים במפלגות החרדיות אמרו כי אנגלמן הוא "מועמד אלטרנטיבי". במקרה שבו תהיה איזו תקלה בהליך המינוי של עו"ד רוזנבוים, הקואליציה תוכל להציג מועמד אחר לתפקיד. לטענתם, המועמדת המועדפת על הקואליציה היא רוזנבוים.

 

עו"ד רוזנבוים בעלת רישיון לעריכת דין משנת 1999 ובעלת תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בהצטיינות במשפט מסחרי מאוניברסיטת תל אביב בשיתוף עם אוניברסיטת ברקלי. היא כיהנה בכמה תפקידים בכירים במגזר הציבורי - בין היתר כמנהלת היחידה לחיוב אישי במשרד הפנים וכמנהלת מחלקת פירוקים ברשם העמותות. ‏גורמים חרדים מספרים כי רוזנבוים מקורבת מאוד ליו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן וכן לאיש ש"ס יהודה אבידן: "היא המועמדת המועדפת של החרדים לתפקיד מבקר המדינה".

מיכל רוזנבוים ()
מיכל רוזנבוים

כיום היא שותפה בכירה במשרד עורכי דין גדול ומשמשת כיועצת המשפטית לאיגוד התאגידים העירוניים, המאגד עשרות חברות כלכליות ועמותות עירוניות.

ארכיון גיורא רום (צילום: גיל יוחנן)
גיורא רום(צילום: גיל יוחנן)

מטעם האופוזיציה מציגים את האלוף במילואים גיורא רום, טייס קרב שהיה אלוף ההפלות הראשון בחיל האוויר. במהלך שירותו היה ראש מטה חיל האוויר ונספח צה"ל בארצות הברית. "מדובר באחריות כבדה", אמר ל-ynet.

 

לאחר שירותו הצבאי כמנכ"ל משרד התשתיות, מנכ"ל הסוכנות היהודית וכן כמנכ"ל רשות התעופה האזרחית. עד לאחרונה כיהן כיו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך אתר המל"ג
מיכל רוזנבוים ומתניהו אנגלמן
מתוך אתר המל"ג
מומלצים