שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הודו: נרצח כי העז לאכול מול בני מעמד גבוה
  צעיר מהקסטה הדלית, המעמד הנמוך ביותר בהודו, הוכה למוות בחתונה כי ישב על כיסא ואכל בנוכחות בני מעמד גבוה. בקהילתו זועמים, אך חוששים להתבטא בפומבי. "הם יודעים מה יהיו ההשלכות אם ידברו"
  קבוצה של בני קאסטה גבוהה בהודו היכו למוות צעיר ממעמד נמוך, משום שישב על כיסא ואכל בנוכחותם בחתונה. התקרית התרחשה בחודש שעבר בכפר קוט במדינת אוטראנצ'ל שבצפון הודו. החבורה היכתה את ג'יטנדרה בן ה-21, בן לקסטה ה"דלית", והוא מת כעבור תשעה ימים.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  גורם במשטרה אמר שעימות פרץ כשהאוכל הוגש, "בגלל מי שישב על הכיסא". מאות אורחים השתתפו בחתונה, אך איש לא מוכן למסור עדות על מה שהתרחש. בשל חששם מתגובה חריפה, הם מוכנים רק להודות שהיו בשטח שבו התקיימה החתונה של בן הקסטה הדלית, המעמד הנמוך ביותר בהיררכיה ההינדית.

  איש אוכל צלחת אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
  מאות אורחים השתתפו בחתונה אך לא מוכנים להעיד(צילום: shutterstock)

  תושבים מקומיים מהקהילה הדלית טוענים שג'יטנדרה הוכה והושפל בחתונה. לדבריהם, הוא עזב את האירוע בדמעות, אבל התוקפים ארבו לו בחוץ והוא הותקף שוב - הפעם באכזריות רבה יותר. אמו מצאה אותו פצוע מחוץ לביתם למחרת בבוקר. "הוא שכב שם כל הלילה" היא אמרה. היא הוסיפה שהיו לו חבורות וסימנים בכל הגוף. "הוא ניסה לדבר אבל לא הצליח". הוא נלקח לבית חולים, אך מת מפצעיו אחרי תשעה ימים.

   

  המשטרה עצרה שבעה גברים בחשד למעורבות במותו, אך כולם מכחישים כל מעורבות. בקהילה הדלית זועמים, אך גם חוששים להתבטא בפומבי. "זה בגלל שהם תלויים כלכלית במשפחות מהמעמד הגבוה", אמר פעיל מקומי. הוא הסביר שרוב בני הדלית חסרי קרקעות. הם עובדים בשדות של שכניהם העשירים, "ויודעים מה יהיו ההשלכות אם ידברו".

   

  הקאסטה הדלית מהווה כמעט 19% מאוכלוסיית אוטראנצ'ל. מתוך 50 המשפחות המתגוררות בכפר קוט, רק 12 או 13 משתייכות לבני המעמד הנמוך.

   

  לבני הדלית, שאפילו לא נכללים בארבעת המעמדות ההיסטוריים בחברה ההודית, אסור לעתים קרובות לרכוש השכלה ולהתקבל למקומות עבודה. למרות החוק שאוסר על אפליה נגד המשתייכים למעמד, רבים מהם עדיין נחשבים למוקצים בחברה. הם עדיין סובלים מתקיפות וכל ניסיון לשפר את מעמדם החברתי מדוכא באלימות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים