שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גבאי בנאום הבכורה: "אחרי חסינות לפוליטיקאים תגיע חסינות לטייקונים"
  יו"ר מפלגת העבודה תקף את המאמצים לקידום החסינות לראש הממשלה נתניהו. "זאת שעה אפלה לדמוקרטיה הישראלית. תרבות של חסינות היא תרבות של שחיתות והפקרות שתפגע בכל אחד מאיתנו", אמר

   

   

  יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי נאם לראשונה היום (ב') במליאת הכנסת ותקף את המאמצים לקידום חוק החסינות לראש הממשלה בנימין נתניהו. "רבותיי, חסינות לפוליטיקאים היא מדרון חלקלק. אחרי חסינות לנתניהו תגיע חסינות גם לטייקונים שלו, אלו שמלווים אותו ותומכים בו ונתמכים על ידו, תגיע חסינות ממעשים פליליים, חסינות מתשלומי מס, חסינות מתחרות, חסינות שתאפשר לפגוע בצרכנים, תאפשר לזהם לנו את האוויר, אולי גם חסינות לקבלן שאתמול נהרגו אצלו ארבעה פועלים", אמר גבאי בנאומו הראשון.

   

  גבאי אמר בנוסף כי "רבות נאמר על פגיעה עצומה של חוקי החסינות בחוסנה ובאופייה הדמוקרטי של ישראל וזאת אכן שעה אפלה לדמוקרטיה שלנו שנבנתה במשכן הזה מזה 71 שנה. אבל לחוקי החסינות והפגיעה בדמוקרטיה יש גם צד מעשי מסוכן לא פחות וזהו הצד של הפגיעה במשק בכלכלה במנועי הצמיחה של המשק הזה".

   

  "כמי שמתכוון לעסוק בנושאים הכלכליים חשוב לומר שפגיעה בדמוקרטיה תגרום לפגיעה ולנזק עצום לכלכלה שלנו. רבותיי, תרבות של חסינות היא תרבות של שחיתות, של הפקרות, תרבות שתפגע בכל אחד מאיתנו. לחנך את ילדינו בין טוב לרע, בין חוקי ולא חוקי , בין מותר ואסור זו משמעות תרבות החסינות שתיווצר כאן".

  יו
  "אחרי חסינות לפוליטיקאים תגיע חסינות לטייקונים". גבאי במליאה(צילום: עמית שאבי )

   

   
  יו
  " תרבות של חסינות היא תרבות של שחיתות והפקרות שתפגע בכל אחד מאיתנו"(צילום: עמית שאבי )

  גבאי המשיך לעמוד על הפגיעה האפשרית בכלכלה כפועל יוצא של חוק החסכנות ואמר: "מישהו פה באמת מאמין שהאזרחים שעליהם הכלכלה הישראלית נשענת יישארו כאן אם חס וחלילה נהפוך לפסאדה של דמוקרטיה, כמו טורקיה או רוסיה? מישהו פה באמת מאמין שעשרות מרכזי הפיתוח הבינלאומיים יישארו פה ללא דמוקרטיה? התשובה היא לא".

   

  "אנחנו נאבד חלק הולך וגדל של האנשים הכי חשובים לכלכלה שלנו, אנחנו נאבד את האנשים שמרוויחים טוב, משלמים מיסים ומייצרים את ההבדל בין כלכלת ישראל לכלכלה של שכנינו במזה"ת. וכשהם ילכו וישלמו מיסים במדינות אחרות ויעסיקו חברות שירותים במדינות אחרות, מאיפה נממן 60 מיליארד שקל לתקציב הביטחון ? ולתקציב החינוך? ומאיפה יהיה כסף לתקן את מערכת הבריאות? ואפילו מאיפה יהיה כסף לכל הפנטזיות שמתרקמות עכשיו בהסכמים הקואליציוניים?"

  ח
  אורנה ברביבאי בנאום הבכורה שלה בכנסת(צילום: עמית שאבי )
   

  הוא הוסיף כי "פגיעה בדמוקרטיה היא לא רק פגיעה באורחות חיינו, במי שאנחנו, היא גם פגיעה בכלכלה, בחלום הציוני, וביכולת שלנו להיות מוקד של ידע, טכנולוגיה ושל חדשנות לעולם".

   

  לפני נאומו של גבאי החלו נאומים בני דקה במליאה, שבמסגרתם עלו חברי סיעת "כחול לבן" בזה אחר זה והקריאו את כתב החשדות נגד ראש הממשלה נתניהו. גם חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ לקחה חלק בהקראת כתב החשדות.

   

  בדומה לגבאי, גם ח"כ אורנה ברביבאי (כחול-לבן) ניצלה את נאום הבכורה שלה לביקורת על נתניהו וחוק החסינות: "ניסיונו לחמוק מהעמדתו לדין, זוכה לגיבוי גם מאנשים הגונים שמשום מה מוכנים להעדיף שיקולים פוליטיים, על פני טובת הכלל. אני קוראת לכם מכאן, כל מי שנותרה בו יושרה, להבין את ההשלכות המצטברות של הפגיעה במוסדות החוק, מערכות השלטון והדמוקרטיה שאותה בנינו בעמל רב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים