שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  העובדים פתחו בשביתה איטלקית - והמסחר בבורסה נפתח באיחור של 3.5 שעות
  הבורסה הודיעה הבוקר שבעקבות עיצומי המפעילים, המסחר לא ייפתח בשעה הרגילה; הוועד מסר בתגובה שהעיכוב נובע מהחלטת המנכ"ל איתי בן זאב להפחית את מספר העובדים: "הוא מנסה להפיל עלינו את מחדליו"

  המתיחות בין ועד עובדי הבורסה להנהלה הולכת ומחריפה. הבוקר (ג') פתחו עובדי הבורסה בשביתה איטלקית - כאשר לא ניתן לקבל ציטוטי קנייה ומכירה וסוחרים לא יכולים לשדר הוראות. מעט אחרי השעה 12:00 הודיעה הבורסה כי המסחר ייפתח ב-13:15 - איחור של 3.5 שעות.

   

  טראמפ נגד סין: מה זה יעשה לשווקים?

  מה בין השיאים בוול סטריט למשחקי הכס

  טבע נפלה ב-11% - ואיבדה את המקום הראשון בשווי שוק בת"א

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו  

   

  הבורסה עדכנה את חבריה כי "בשל עיצומים שנוקטים המפעילים, המסחר לא ייפתח היום על פי לוח הזמנים הרגיל". המסחר היה אמור להיפתח בשעה 9:45.

   

  השביתה לא הייתה מוסדרת וככל הידוע העובדים הודיעו כי הם חולים. ככל הנראה בבורסה יפנו לבית הדין לעבודה במאמץ לעצור אותה.

    (צילום: shutterstock)
  הבורסה בתל אביב(צילום: shutterstock)

  בבורסה מסרו כי "כחלק מהעיצומים בהם נוקטים המפעילים, לא אוייש חדר המפעילים מספר פעמים במהלך השבועות האחרונים. יצויין כי שניים מחברי ועד העובדים הם מפעילי מחשב.

    

  "היום לפנות בוקר לא אויש חדר המפעילים, ולכן לא ניתן היה להעלות את מערכות המסחר והסליקה, וכל עיבודי הלילה לא הסתיימו בזמן לפני התחלת המסחר. המסחר ייפתח רק לאחר העלאת מערכות המסחר והסליקה. הודעה על לוח הזמנים המעודכן למסחר, תפורסם בהמשך".

    

  בוועד העובדים מסרו בתגובה להודעת ההנהלה כי "מדובר בהודעה שקרית. העיכוב אינו נובע מעיצומים שנוקטים העובדים אלא אך ורק מהחלטתו של המנכ"ל להפחית את מספר המפעילים במשמרות ערב ולילה - משני מפעילים לאחד בלבד.

   

  "ועד העובדים התריע בפני רשות ניירות ערך שצעד זה יוביל לפגיעה בשירות ובמסחר, שכן אם המפעיל נעדר מהעבודה אין לו גיבוי. במקום להקשיב לחברי הוועד ולנציגי ההסתדרות, בחר המנכ"ל להשעות אותם מעבודתם רק משום שהתריעו על החלטותיו.

   

  "כך קרה שאתמול, בעקבות השעייתו של חבר הוועד שמכהן כמפעיל, לא הגיע המפעיל למשמרת הלילה אליה שובץ. העיכוב שחל בפתיחת המסחר הבוקר נובע אך ורק מהעובדה שלא היה גיבוי של מפעיל נוסף למשמרת הלילה. צר לנו שהמנכ"ל מקבל החלטות שגויות ומנסה להפיל את מחדליו על ועד העובדים".

   

  הרקע למהלך - החלטת מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב להשהות את שלושת בכירי הוועד על רקע שיגור הודעות לעובדים במערכת סגורה, בניגוד להנחיות.

   

  אלא שהסכסוך מתחיל עוד הרבה קודם וליתר דיוק - כבר לפני שנה. אז הזמין בן זאב דוח ביקורת שמצא כי שני חברי ועד העובדים כמפעילי מחשב, שיחקו עם השעות הנוספות כך שקיבלו תשלומים עודפים שלא מגיעים להם.

   

  בעקבות זאת, ולמרות הסכמות אליהם הגיע בן זאב עם הוועד בסמוך למינויו לתפקיד לפני שנתיים על הסכם קיבוצי והאופציות שיקבלו לקראת הנפקת הבורסה, החלו בוועד לנסות לפתוח את ההסכמות ולבוא בדרישות חדשות כמו גם להאשים את בן זאב בניסיון להעסיק עובדים במיקור חוץ על חשבון עובדי הבורסה (דבר שאיננו נכון).

   

  כעת מנסים בוועד העובדים לנצל את תכניות ההנפקה של בן זאב כבר ביולי הקרוב כדי ללחוץ אותו להיכנע לתכתיבים שלהם, מתוך חשש כי העובדים יסכלו

  את ההנפקה. אלא שהעובדים עצמם צפויים להרוויח יפה מההנפקה שתקנה להם 6% במניות הבורסה לפי שווי ההון העצמי שלה - כ-650 מיליון שקל, כך שפעולה נגד ההנפקה לא משרתת אותם.


  פורסם לראשונה 21/05/2019 09:31

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים