שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הליכוד הגיש את התיקון לחוק החסינות: "אין נכון ממנו"
  ח"כ מיקי זוהר הגיש את נוסח ההצעה שתאפשר לחקור ח"כים רק לאחר הצבעה בוועדת הכנסת: "החוק לא יהיה פרסונלי". באופוזיציה תקפו: "הרמת יד על שלטון החוק". יעלון: "הכל משועבד להצלת עורו של נתניהו מאימת הדין"

    

  חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) הגיש הבוקר (שלישי) את ההצעה לתיקון חוק החסינות - שתאפשר לנבחרי ציבור להיחקר רק לאחר אישור ועדת הכנסת והמליאה. התיקון מבקש לבטל את העדכון מ-2005 שביטל את החסינות האוטומטית ומצריך מנבחרי הציבור לפנות לוועדת הכנסת ולאחר מכן למליאת הכנסת.

   

  זוהר אמר בדיון בכנסת כי "החליטו להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה על שוחד ללא קבלת שקל. כשראיתי את הדבר הזה הגעתי למסקנה שאין יותר נכון מחוק החסינות. חוק החסינות, אם וכאשר אצליח להעביר אותו בכנסת הבאה, ואעשה הכל כדי להעביר אותו בכנסת הבאה, יטפל במשורה. כל מקרה יישקל לגופו, וכל עניין ייבדק בצורה מעמיקה על ידי ועדת הכנסת. זה לא יהיה חוק לכולם, לא פרסונלי, זה חוק שמדבר על כל מקרה לגופו".

   

  עוד אמר זוהר: "כשראיתי את הלחץ שמופעל כלפי היועמ"ש, הבנתי בדיוק לקראת מה אני הולך. מופעל עליו לחץ לא סביר, לא הגיוני ולא הוגן רק בגלל דבר אחד, שאם הוא חלילה יוציא האמת לאור ויכריע שלא מגישים כתב אישום נגד נבחר ציבור".

   

  השר לשעבר יעלון התייחס באולפן ynet לסוגיית חוק החסינות ואמר "בעצם הכל משועבד היום להצלת עורו של נתניהו מאימת הדין. אנחנו נילחם נגד חקיקה פרסונלית קודם כל, שנועדה להפוך את הכנסת לעיר מקלט לעבריינים ובראשם נתניהו, עם כתב החשדות. גם הקדמת הבחירות, גם החקיקה, ונגד זה נילחם בכנסת, נילחם בציבור, נוציא אנשים לרחובות, כבר במוצאי שבת הקרוב ברחבת מוזיאון תל אביב, אני קורא לאנשים להגיע, הוא לא יוכל להתעלם מזה".

  ישיבת ממשלה (צילום: EPA)
  "הכל משועבד להצלת עורו". נתניהו(צילום: EPA)

   

   

  עוד אמר יעלון כי "הציבור בכללותו מתקשה להבין, כי קודם כל משקרים לו. אתמול חברי כנסת שלנו הקריאו את כתב החשדות, 57 עמודים, כמה חברי כנסת אמרו: 'מה באמת? זה מה שכתוב שם?', לא יודעים. לכן אנחנו צריכים להשמיע קול ואתה רואה, יש כבר סדקים בליכוד, יש עורכי דין שמתארגנים, יש אנשים לשעבר בליכוד, כמו בני בגין, לימור לבנת, שמשמיעים קול. ודאי אנשים נוספים. אני מאמין שניתן לשים סוף לסאגה הזאת".

   

  יעלון התייחס גם לאמירתו של נתניהו בזמן מערכת הבחירות על כך שלא יעסוק בחסינות ואמר: "אם הוא אמר שהוא לא יתעסק עם החסינות, בשבוע שעבר כבר הודיעו בסביבתו שהוא כן יתעסק. הוא נבהל לנוכח התגובות, אז מי מתעסק עם חסינות? מי שהוא סיכם איתם, ח"כ מיקי זוהר וסמוטריץ' מתעסקים, זו כבר עסקה מקודם".

   

  יעלון בכנס טרומן לציון 40 שנים לחתימת הסכם השלום עם מצרים (צילום: אלכס קולומויסקי)
  יעלון: "נתניהו משקר לציבור"(צילום: אלכס קולומויסקי)

  יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איציק שמולי, תקף את הגשת התיקון ואמר כי "הצעת החוק של זוהר היא הרמת יד על שלטון החוק של המדינה, ותפרק את העקרון שכולם שווים בפני החוק. נתניהו ייתן להם משרדים ותקציבים, והם יעזרו לו להפוך את הכנסת למבצר למושחתים". שמולי הוסיף: "חוק אחד לפוליטיקאים וחוק אחד לאזרחים, הם איבדו לא רק הבושה אלא גם את המעצורים".

   

  חברת הכנסת שלי יחימוביץ' ממפלגתו ציינה כי "הנחת חוק החסינות בידי ח"כ מיקי זוהר, שלוחו הישיר של נתניהו, חושפת את פעולת ההסוואה השקרית של הימים האחרונים ומהווה עדות ברורה לכך שמטרת העל של המו"מ הקואליציוני היא מילוט ראש ממשלה מושחת מאימת הדין תוך הרס הדמוקרטיה הישראלית". יחימוביץ' אמרה כי "על כל אדם נקי כפיים להיות מגויס כעת להצלת המדינה מידיו של מי שרומס אותה לצורך הצלת עורו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים