שתף קטע נבחר

הקונסול במיאמי השתתף במצעד גאווה - ואירוע תמיכה בישראל בוטל

קונסול ישראל במיאמי השתתף במצעד הגאווה שנערך במיאמי ביץ' בחודש שעבר, ועורר את חמתה של הכנסייה האוונגליסטית בעיר, שביטלה אירוע תמיכה בישראל שתוכנן להתקיים סמוך ליום העצמאות. בתום שיחת פיוס עם ראש הכנסייה, יושרו ההדורים והאירוע נקבע לסוף שנה

 

מצעד הגאווה במיאמי ביץ' (צילום: הקונסוליה הכללית של ישראל במיאמי )
הכנסייה הביעה מחאה. נציגות הקונסוליה במצעד הגאווה במיאמי(צילום: הקונסוליה הכללית של ישראל במיאמי )

השתתפות הקונסול הישראלי במיאמי באירועי מצעד הגאווה בעיר עמדה במוקד משבר חריף עם הכנסייה האוונגליסטית. בשיאו של המשבר הודיעה האחרונה על ביטול אירוע תמיכה בישראל שהיה אמור להתקיים בסמוך ליום העצמאות.

 

המשבר פרץ לאחר שהקונסול הכללי של ישראל במיאמי, ליאור חייט, השתתף בפומבי במצעד הגאווה המסורתי שנערךבמיאמי ביץ' בחודש שעבר. משלחת הקונסוליה צעדה ברחוב כשהיא מניפה דגלי ישראל לצד דגלי הקהילה הגאה. הקונסוליה גם העלתה לחשבון הפייסבוק שלה כמה פוסטים בנושא עם תמונות שלצידן נכתב: "חגיגה נפלאה של גאווה", ו"אנחנו כולנו משפחה גאה וזכינו לקבלת פנים צבעונית ומגוונת. תודה לכל חברנו שעשו את זה למיוחד אף יותר".

 

אלא שהשתתפות הישראלית במצעד הגאווה הרגיזה כאמור את הכנסייה האוונגליסטית שידועה בחיבתה לישראל. מועצת הפסטורים של הכנסייה פרסמה מכתב שבו הודיעה כי בשל השתתפות הישראלית במצעד, היא נאלצת לבטל את אירוע התמיכה בישראל שתוכנן להתקיים ב-4 במאי.

מצעד הגאווה במיאמי ביץ' (צילום: הקונסוליה הכללית של ישראל במיאמי )
(צילום: הקונסוליה הכללית של ישראל במיאמי )

מצעד הגאווה במיאמי ביץ' (צילום: הקונסוליה הכללית של ישראל במיאמי )
(צילום: הקונסוליה הכללית של ישראל במיאמי )
 

מאחורי ההחלטה עמד הפסטור אלברטו דלגדו שעומד בראש כנסיית אלפא ואומגה בדרום מיאמי.

 

בשבועות האחרונים התקיימו מגעים בין חייט לבין ראשי הכנסייה בנסיון לפתור את המשבר. חייט אף נפגש עם הפסטור דלגדו וקיים עימו שיחת פיוס שבסופה הודיע דלגדו כי יקיים אירוע תמיכה בישראל לקראת סוף השנה, אז גם יגיע לביקור בארץ. בנוסף, השתתף דלגדו בקבלת פנים שערך חייט לכבוד יום העצמאות.

 

ממשרד החוץ נמסר: "הקונסוליה הישראלית במיאמי הייתה הנציגות הראשונה להשתתף במצעד הגאווה של מיאמי ביץ׳ בשנה שעברה. השנה הצטרפו נציגויות דיפלומטיות נוספות (קנדה ובריטניה). הפסטור דלגדו חשש שההשתתפות במצעד הגאווה תפגע בתמיכה בישראל בתוך הקהילה שלו (בעיקר לאור הקרבה בין שני האירועים) והחליט לדחות את האירוע בכנסייה למועד אחר. בפגישה שקיים עם הקונסול הובהר לו כי הקונסוליה הכללית מייצגת את כל אזרחי ישראל ופועלת עם קהלים שונים.

 

"הפסטור החליט לקיים את האירוע לקראת סוף 2019, בסמוך למועד הגעתו לישראל בראש משלחת מהכנסייה. כמו כן הפסטור וסגנו השתתפו בקבלת הפנים ליום העצמאות של ישראל שהתקיימה ימים ספורים לאחר מכן, ומבחינתם הנושא כולו סגור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הקונסוליה הכללית של ישראל במיאמי
מצעד הגאווה במיאמי
צילום: הקונסוליה הכללית של ישראל במיאמי
מומלצים