שתף קטע נבחר

"מסמך חסוי - בעבודה": שרה נתניהו צפויה להודות בעסקת טיעון בתיק המעונות

עורך דינה של נתניהו, יוסי כהן, נועד עם נציגי הפרקליטות בבית משפט השלום בירושלים במסגרת הגישור בתיק. הצדדים החליפו טיוטות אחרונות של כתב האישום המתוקן. טרם הוסכם על סכום הכסף שאותו נתניהו תשיב למדינה

 

 

פרקליטיה של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו קרובים להגעה להסדר טיעון עם הפרקליטות בפרשת המעונות. סניגורה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן הגיע הבוקר (ד') לבית משפט השלום בירושלים לישיבת גישור עם נציגי הפרקליטות עורכי הדין ארז פדן וג'ני אבני. הצדדים החליפו טיוטות אחרונות של כתב האישום המתוקן, וצריכים להסכים על סכום הכסף שאותו נתניהו תשיב לקופת המדינה. בתום הפגישה, שני הצדדים סירבו להתייחס לפרטיה. ישיבת גישור נוספת בתיק נקבעה ליום שני הבא.

 

נתניהו הואשמה ביולי 2018 בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אמונים, לאחר שהזמינה ארוחות למעון ראש הממשלה בשווי של יותר מ-350 אלף שקלים, על אף שהועסקה מבשלת במעון ראש הממשלה. 

כתב אישום מתוקן להסדר טיעון (צילום: מוטי קמחי)
שרה נתניהו וכתב האישום המתוקן להסדר הטיעון(צילום: מוטי קמחי)

בעבר, טרם הגשת כתב האישום לבית המשפט, הסכימו הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לעסקת טיעון עם נתניהו. אולם, היא ועורכי דינה סירבו להכיר ולהודות באחריותה לעובדות האישום וגם לשלם סכום כסף משמעותי שיכסה את חובה למדינה וההסדר נפסל. 

 

בחודש פברואר האחרון הודיעה הפרקליטות כי לא הצליחה להגיע להסכמות עם נתניהו במסגרת הליך הגישור בפרשת המעונות וכי נקבע שהמגעים בין הצדדים יימשכו.

ישיבת גישור בתיק המעונות בשלום ירושלים (צילום: עמית שאבי)
עו"ד יוסי כהן (במרכז), היום בביהמ"ש(צילום: עמית שאבי)

ישיבת גישור בתיק המעונות בשלום ירושלים (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

כתב אישום מתוקן להסדר טיעון ()
כתב האישום המתוקן להסדר טיעון עם נתניהו

פרשת המעונות ()
 

תחילת פרשת המעונות בפברואר 2015, עם פרסום דו"ח ביקורת של מבקר המדינה על הוצאות מעונות ראש הממשלה. בסמוך לכך נגבו במשטרה הודעות ממי ששימש בעבר בתפקיד אב הבית של מעון ראש הממשלה, מני נפתלי, לאחר שלבקשתו ועל דעת פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה דאז, ניתנה לו חסינות מפני הפללה עצמית. למעשה, החלה "בדיקה מקדימה" בפרשה.

 

כעבור חמישה חודשים קיבל היועץ המשפטי לממשלה דאז, עו"ד יהודה וינשטיין, את עמדת פרקליט המדינה והחליט לעבור לחקירה פלילית ביחס לנושאים מסוימים, שלגביהם התגלה חשד סביר (ענייני מימון הארוחות הפרטיות והשפים לאורחים פרטיים, עניין הטיפול הסיעודי, ופרשת החשמלאי פחימה) . החקירה הוטלה על יאח"ה, בליווי פרקליטות מחוז ירושלים פלילי.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שרה נתניהו וכתב האישום המתוקן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים