שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חשד בניו זילנד: אנס סדרתי עובד בפרלמנט

  ניו זילנד מוטרדת מחקירה על סביבת העבודה בפרלמנט, שבה נטען שעובד ביצע שלוש תקיפות מיניות חמורות. למשתתפים בחקירה הובטחה חשאיות. יו"ר הפרלמנט: "מבחינתי זה אונס, אבל אני לא יכול לפנות למשטרה"

  יו"ר הפרלמנט בניו זילנד אמר היום (ד') שהוא חושש שאנס עובד בבניין הפרלמנט, בתום חקירה שחשפה שסביבת העבודה ב"כוורת" בוולינגטון אלימה ומטרידה.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  טרבור מלארד סיפר שממצאי החקירה העצמאית מטרידים, ומתארים מציאות של הטרדות מיניות, בריונות ועבירות אחרות. ההאשמות החמורות ביותר בחקירה היו נגד אדם ששמו לא פורסם. לפי החקירה היו נגדו "שלוש האשמות על תקיפות מיניות חמורות".

  אילוס אילוסטרציה בניין ה פרלמנט ב ניו זילנד וולינגטון (צילום: shutterstock)
  "הכוורת", בניין הפרלמנט בניו זילנד(צילום: shutterstock)
   

  "אנחנו מדברים על תקיפות מיניות חמורות. מבחינתי זה אונס", אמר יו"ר הפרלמנט לרדיו ניו זילנד. מלארד אמר שהוא לא יודע את זהותו של אותו עובד או מי היו הקורבנות שלו. "קראתי את הדו"ח בזהירות וקיבלתי רושם שהאיש הזה עדיין במתחם", אמר יו"ר הפרלמנט.

   

  מלארד הוסיף שלמרות שהמצב "בלתי נסבל" הוא לא יכול לפנות למשטרה, מכיוון שלעובדים שהסכימו להשתתף בחקירה נאמר שהיא תהיה חשאית וזהותם לא תיחשף. מלארד אמר שהוא מקווה שהנשים שהעידו על התקיפות המיניות ייפנו למשטרה ויקבלו תמיכה וייעוץ.

   

  בפרלמנט הניו זילנדי יש 120 חברים ועוד אלפי עובדים. החקירה העצמאית נפתחה אחרי עדויות נגד חברי פרלמנט – מהקואליציה והאופוזיציה – כולל עדות על שר שתקף מזכירה שלטענתו גרמה לו להחמיץ פגישה. דבי פרנסיס, היועצת שערכה את החקירה העצמאית, אמרה שבפרלמנט מתייחסים בסלחנות להתנהגות האלימה – גם אם מדובר באלימות סדרתית.

   

  אילוס אילוסטרציה בניין ה פרלמנט ב ניו זילנד וולינגטון (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  "הבעיה הבסיסית היא חוסר האיזון מבחינת הסמכות", אמר עובד בפרלמנט לפרנסיס. "אלה יחסים של עובדים ומשרתים שמתייחסים אליהם כמו לאלים". עובדים אחרים סיפרו על התנהגות "מבחילה" לנשים צעירות. מי שהתלוננו העידו שבדרך כלל לא זכו לתמיכה או לסיוע הנדרש.

   

  מלארד אמר שהוא בוחן את ההמלצות של פרנסיס ומחויב לשפר את סביבת העבודה בפרלמנט. פאולה בנט, סגנית יו"ר המפלגה הלאומית מהאופוזיציה, קראה לפתוח בחקירה. היא אמרה שאם המשטרה לא תתערב הפרלמנט ימשיך לתת מחסה לעבריין. "יש הרבה אנשים בבניין הזה שמחכים לתשובות", אמרה.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מחוץ לבניין הפרלמנט בניו זילנד
  צילום: shutterstock
  מומלצים