שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מדליסטית הזהב האולימפית עמדה על סף השעיה והודיעה על פרישה
  רותה מיילוטיטה, השחיינית הליטאית המעוטרת בת ה-22, נעדרה משלוש בדיקות סמים ברציפות. איגוד השחייה העולמי איים בהרחקה לשנתיים, אך כשבוע לאחר מכן היא פירסמה כי היא מעוניינת "להתחיל מחדש, לגדול ולהבין את עצמי והעולם"
  רותה מיילוטיטה, השחיינית שזכתה במדליית זהב אולימפית ב-100 מטר חזה בלונדון, הודיעה היום (רביעי) על פרישתה משחייה. הנימוק הרשמי של מי שהגיעה להישג כשהייתה בת 15 בלבד ומחזיקה בשיא העולם במשחה זה בבריכות קצרות: היא מעוניינת להתמקד בלימודיה ולא להשתתף בטוקיו 2020. זו הייתה אמורה להיות האולימפיאדה השלישית שלה.

   

  "נתתי את עצמי לשחייה, חייתי איתה מאז שנותיי הראשונות", כתבה הליטאית המעוטרת באתר הפדרציה. "בגלל לוח הזמנים העמוס נאלצתי להתפשר על הלימודים שלי, אבל אני רוצה להתחיל מחדש עכשיו. אני רוצה לעשות דברים פשוטים, לגדול ולהבין את עצמי ואת העולם סביבי בצורה טובה יותר".

   

  מיילוטיטה. הקדימה תרופה למכה? (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  מיילוטיטה. הקדימה תרופה למכה?(צילום: אורן אהרוני)

   

  אולם ברקע הדברים עומד סיפור גדול אליו לא התייחסה השחיינית בהודעתה: רק לפני שבוע, איגוד השחייה העולמי (FINA) הודיע כי מיילוטיטה עומדת

  בפני השעיה של עד שנתיים, כולל האולימפיאדה הקרובה בטוקיו 2020, לאחר שהחמיצה שלוש בדיקות סמים בשנה האחרונה.

   

  הפדרציה הליטאית לשחייה (LSF) אישרה כי קיבלה הודעה מאיגוד השחייה הבינלאומי (FINA) בנוגע להיעדרותה משלוש בקרות הסימום שנקבעו לה מראש. לדברי הגוף הארצי הלאומי בליטא, בודקי סמים לא הצליחו ליצור קשר עם השחיינית בת ה-22, וכי היא לא נמצאה בכתובת שסיפקה בשלושה תאריכים שונים : 22 באפריל ו-19 באוגוסט 2018 וב-28 במרץ השנה.

   

  מיילוטיטה ברגע של פנאי ב-2015. "רוצה להבין את עצמי" ()
  מיילוטיטה ברגע של פנאי ב-2015. "רוצה להבין את עצמי"

   

  מיילוטיטה לא הגיבה להודעת FINA במהלך 12 הימים שהוקצבו לה כדי לספק הבהרה לפני העמדתה לדין. היום, כך עושה רושם, היא הקדימה תרופה למכה והחליטה להכריז על פרישה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים